ТЕСТ-ДРАЙВ  НОВІТНІХ  ТЕХНОЛОГІЙ  В  ОСВІТІ
До «МАНЛаб» завітали учні і вчителі з наймолодшого міста України

prev next

29 березня лабораторний комплекс НЦ «МАНУ» приймав делегацію зі Славутицького ліцею Київської області. З можливостями лабораторії ліцеїсти ознайомилися ще наприкінці минулого року, коли фахівці МАН приїхали до Славутича з «Мобільною студією популярної науки». Почуті тоді лекції та побачені експерименти настільки зацікавили школярів, що вони загорілися ідеєю здійснити візит у відповідь, вже у рамках проекту «Відкрита освітня лабораторія». Цікаво, що поїздка збіглася в часі з ювілеєм молодого міста: його перші мешканці отримали ордери на квартири рівно 30 років тому, в березні 1988-го.

Центральною темою тренінгу стали сучасні наукові технології, зокрема технологія цифрової освіти. Її сутність полягає в тому, щоб навчити як школярів, так і вчителів використовувати освітній потенціал електронних пристроїв та ресурсів.

– Якщо говорити про IT-грамотність, сьогодні існує величезний розрив між учнями і педагогами. Діти ґаджетизовані, вони володіють комп’ютерними технологіями на порядок краще, аніж дорослі, не говорячи вже про швидкість мислення. Тож навички роботи з цими технологіями вчителям потрібні як повітря, – наголосив Ігор Чернецький, завідувач відділу створення навчально-тематичних систем знань НЦ «МАНУ».

З огляду на це, учасниками тренінгу були не тільки школярі, а і їхні наставники – шестеро вчителів природничих дисциплін. Усі практикуми вони проходили разом зі своїми вихованцями. Зокрема, розбиралися з комп’ютерною програмою для аналізу механічного руху: знімали відео руху іграшкового квадроцикла, накладали на нього систему координат, добирали одиниці виміру й аналізували отриманий графік. У такий спосіб визначали швидкість і прискорення.

Під час дослідницького практикуму з визначення вмісту білків, жирів і вуглеводів у різних харчових продуктах діти і вчителі нагрівали шматочки продуктів на спиртівці і відстежували їхню взаємодію з індикаторами. Наприкінці за отриманими даними склали оптимальний раціон харчування.

Окрім того, учасники заняття побачили астрономічну й хімічну складові комплексу, спостерігали треки елементарних заряджених часток у дифузійній камері. Також присутнім продемонстрували відмінність між різними типами мікроскопів, які є в лабораторії. Приміром, цифровий USB-мікроскоп працює у відбитому світлі, тому в нього можна роздивлятися поверхні будь-яких предметів (що старшокласники з успіхом і робили). У свою чергу, тринокулярний мікроскоп працює у світлі, що проходить крізь об’єкт, – тож для нього потрібно готувати тонкі зрізи. Водночас, обидва типи мікроскопів дають змогу не тільки бачити той чи той об’єкт, а й фотографувати і вимірювати його розміри.

Тренінг викликав велике захоплення як у школярів, так і у педагогів – адже вони змогли випробувати можливості новітнього навчально-дослідницького обладнання й ознайомитися з передовими освітніми технологіями, які ефективно використовують у світі.

Тетяна Чернецька
04.04.18
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН