ТРИ  УЧАСНИКИ  –  ТРИ  МЕДАЛІ
МАНівці гідно представили Україну на Міжнародному фестивалі інженерних наук і технологій «I-Fest-2018» у Тунісі

prev next

Міжнародний фестиваль інженерних наук і технологій «I-Fest», що проходив цьогоріч із 16 по 24 березня в місті Монастір у Тунісі, зустрів делегацію з України справжнім теплом. І не тільки тому, що наші молоді науковці потрапили зі сніжної та морозної України в африканське літо, а ще й через дружню та запальну атмосферу фестивалю, яка одразу сприяла вибуху емоцій і вражень.

Дев’ятиденний фестиваль, організований Туніською асоціацією майбутнього науки і техніки (ATAST), щороку проводиться для науковців усього світу, а особливо розрахований на молодь від 14 до 24 років. Цьогоріч захід зібрав 160 делегатів, які представляли 21 країну світу, серед них – США, Канада, Індія, Китай, Данія, Нігерія, Колумбія та ін.

Взяти участь у фестивалі українська команда змогла в рамках співпраці Національного центру «Мала академія наук України» з ЮНЕСКО та країнами Африки. У вересні 2017 року НЦ «МАНУ» став постійним партнером і афілійованою установою фестивалю. Важливо було дібрати проекти, що відповідають Глобальним цілям розвитку ООН. Тож розробки наших винахідників пройшли в Україні через прискіпливий відбір.

Цього року в рамках фестивалю розігрувалося 10 комплектів медалей. За результатами конкурсу МАНівці отримали три нагороди: Валентин Фречка взяв золоту медаль, Микола Свереда – срібну, а Микола Іванченко – бронзову. Також спеціальний приз одержав керівник команди Євген Кудрявець за успішну афіліацію України у складі фестивалю.

Микола Іванченко, колишній учень Київської МАН, а нині студент І курсу хіміко-технологічного факультету Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», показав на фестивалі свій винахід – спеціальний адсорбент, який ліквідує нафту і нафтопродукти в місцях розливу на будь-яких водоймах. Сама технологія не нова, але пропонований ним матеріал – недорогий і екологічний. Основа його – перліт – гірська порода, яка має здатність всмоктувати нафту і відштовхувати воду. При цьому речовина поглинає всемеро більше рідини, ніж важить сама. На цю розробку хлопець нещодавно навіть отримав патент.

Вихованець Закарпатської МАН, одинадцятикласник Сокирницької ЗОШ І–ІІІ ступенів Хустської райдержадміністрації Валентин Фречка викликав зацікавленість фахівців проектом у галузі екологічної інженерії – інноваційною технологією виготовлення паперу з опалого листя. Винахідник пропонує екологічно чистий метод перероблення опалого листя на папір. Технологія є достатньо дешевою для використання, із подальшим відновлюванням цього ресурсу. З листя можна виготовляти газетний чи пакувальний крафт-папір, а також туалетний і гідроізоляційний папір, залежно від технології переробки сировини.

Микола Свереда – слухач Волинської МАН, учень 11 класу Луцького навчально-виховного комплексу “Гімназія № 14 імені Василя Сухомлинського”. Хлопець продемонстрував спеціальний дрон, який може проводити енергоаудит будівель. Його безпілотник, обладнаний тепловізором для пошуку теплових втрат будівель на великій висоті, має полегшити життя висотникам, що виконують цю небезпечну роботу. Миколин метод набагато простіший, дешевший, не несе ризику для життя, а також ефективніший.

Слід зазначити, що в рамках фестивалю в Тунісі наші студенти мали насичені дні. Окрім участі в основному конкурсі та культурному вечорі, українці відвідали парламент Тунісу, поспілкувалися з його спікером, прогулялися столицею і навіть побували на півдні країни в пустелі Сахара.

Тож вітаємо наших молодих науковців! Нехай ця перемога спонукає їх застосовувати свою уяву і творчість для створення технологічних інновацій і досягати подальших успіхів!

Оксана ВЛАСЕНКО
Сергій КУТНЯКОВ
24.03.18
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН