ЦІННОСТІ І КОМПЕТЕНТНОСТІ В ОСВІТНІЙ ФІЛОСОФІЇ
На Київщині відбувся семінар-практикум з філософії та суспільствознавства

prev next

З 29 по 31 жовтня в Білій Церкві, що на Київщині, на базі Київського обласного комунального позашкільного навчального закладу «Мала академія наук учнівської молоді» проходив Всеукраїнський семінар-практикум методистів наукового відділення філософії та суспільствознавства обласних Малих академій наук учнівської молоді. Тема заходу – «Формування компетентностей та персональних цінностей особистості учнів – членів МАН наукового відділення філософії та суспільствознавства».

Три дні учасники семінару з Києва і 18 областей України опановували нові методи роботи під час тематичних лекцій, творчих лабораторій, інтегрованих занять, екскурсій і науково-методичного діалогу. Зокрема, під час відкритої коуч-студії ознайомилися з роботою Київського обласного територіального відділення МАНУ та інноваційними трансформаціями змісту і форм роботи наукового відділення. Доцільним було знайомство учасників семінару з роботою освітнього простору літніх профільних тематичних змін і навчально-тренувальних зборів для конкурсантів МАНівських заходів у смт Володарка Київської області.

Про наукові пошуки в секціях відділення філософії та суспільствознавства, учнівські наукові конференції як ефективні форми залучення молоді до активної науково-дослідницької діяльності й історію філософії у формі підліткової літератури йшлося на пленарному засіданні «Проблеми гендеру в суспільних науках» обласної учнівської наукової конференції «Філософський симпозіон – 2019», що проходила в межах семінару.

А під час багатовекторної ментор-студії «Актуальні проблеми формування наукових компетентностей у процесі досліджень в галузі суспільних наук» досвідом впровадження філософії в корейських школах і програмою «Філософія для дітей» Метью Ліпмана як базового інструменту в розвитку soft-skills поділився з освітянами спеціально запрошений гість, почесний професор Кйонського національного університету (Південна Корея), засновник міжнародної організації «Мережа філософії для дітей країн Азії та Океанії» Джінван Парк.

Завершальний день семінару був присвячений розгляду оновлених векторів співпраці й обміну досвідом у роботі з обдарованою молоддю.

Змістовна програма, можливість отримати нові знання і враження – ось за що вдячні педагоги організаторам заходу. А впроваджувати набуте і формувати компетенції дітей вони вже будуть у своїх школах.

Оксана Мережинська, завідувач лабораторії суспільних та гуманітарних наук НМЦ НЦ «МАНУ»
01.11.19
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН