У  ЛАБОРАТОРІЇ,  ЯК  УДОМА
Учні київської гімназії № 179 вчергове завітали до «МАНЛаб»

prev next

Столична гімназія № 179 є опорним навчальним закладом НЦ «МАНУ»: другий рік поспіль для її учнів діє програма з виконання дослідницьких практикумів з природничих дисциплін – фізики, біології, хімії та астрономії.

– Завдяки тому, що підхід до навчання у нас відрізняється від шкільного, він є мотивувальним: діти з величезним задоволенням приїжджають до лабораторії і намагаються потрапити на будь-які наші заходи, – констатував завідувач відділу створення навчально-тематичних систем знань НЦ «МАНУ» Ігор Чернецький.

Гімназисти вже встигли взяти участь у двох літніх астрономічних школах МАН і в цьогорічному фестивалі «Арсенал ідей», коли академія проводила для гостей фесту майстер-клас з використання цифрового лабораторного обладнання, – і це не рахуючи численних візитів до «МАНЛаб», останній з яких відбувся 26–27 грудня.

Першого дня в лабораторії працювали восьмикласники, другого – їхні колеги з 9 класу. Учні виконали по дві міжпредметні роботи з фізики та біології.

Крім традиційного вивчення взаємодії льоду та солі, дітям запропонували нову роботу на зрізі фізики й IT-технологій: дослідження екранів пристроїв із використанням елементів рідкої оптики. Спершу хлопці і дівчата вимірювали розмір пікселя на екранах своїх смартфонів, ноутбуків і планшетів за допомогою цифрового мікроскопа. Потім оцінювали розмір зображення цього пікселя, утвореного завдяки рідкій лінзі (краплині води), та визначали характеристики лінзи, послуговуючись оптичними виразами і співвідношеннями.

Ще одна фізична робота полягала в апробації методу циліндричної лінзи для визначення показника заломлення рідин. Цим простим методом удалося з великою точністю розрахувати показники заломлення води і гліцерину.

На заняттях з біології школярі досліджували процеси плазмолізу і деплазмолізу та розрізняли характерні особливості живих і неживих клітин. Також фахівці лабораторії провели початкове і підсумкове тестування, що дало змогу отримати зворотній зв’язок від учасників та оцінити якість проведення практикуму.

Заняття для столичних школярів проводилось у рамках проекту «Відкрита освітня лабораторія», участь у якому може взяти будь-який навчальний заклад країни. Достатньо подати лише заявку.

Тетяна Чернецька
28.12.17
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН