У  НОВИЙ  РІК  –  З  НОВИМИ  ПРОЕКТАМИ
«Easy soap!», «День з професором» та інші цікавинки від лабораторії «Ex Lab»

prev next

Однією з найбільш вдалих МАНівських ініціатив минулого року школярі, їхні батьки і вчителі називають створення лабораторії експериментальних досліджень «Ex Lab». Цей сучасний науково орієнтований лабораторний комплекс НЦ «МАНУ» надає молоді і педагогам доступ до нових знань через досліди й експерименти на новітньому обладнанні, пізнавальні лекції та живе спілкування з відомими вченими й молодими науковцями.

Для всіх охочих «Ex Lab» пропонує понад 20 навчальних курсів з різних галузей біології, хімії, математики, робототехніки та IT. Торік у лабораторії побували вже більше 800 школярів. А у новому році команда «Ex Lab» планує активізувати роботу і розширити нові, нещодавно започатковані проекти.

Серед них – «Екологічна інспекція» з моніторингу екологічного стану України. У рамках проекту учні досліджують екологічну ситуацію у своєму регіоні, визначаючи якість води та повітря, стан ґрунту, продуктів харчування, а також пропонують свої рішення, спрямовані на покращення екологічного становища. Оформити заявку на відвідування хіміко-біологічної лабораторії з власними пробами води, ґрунтів і харчів або запросити виїзну лабораторію до свого міста і навчального закладу можна на сайті «Ex Lab» уже сьогодні.

Подавати групові та індивідуальні заявки й обирати зручну дату закликають і організатори майстер-класу «Easy Soap!». Тут навчають таємницям і хитрощам миловаріння й основним правилам комбінування ароматів. Перший майстер-клас перевершив усі сподівання, адже такої концентрації творчості в «Ex Lab» ще не було. Десятки ароматизаторів, барвників, глітер, базові й ефірні олії, англійська мильна основа, сухоцвіти – всі ці елементи поєднувалися в шедеври. Дорослі та юні відвідувачі отримали яскраві враження, емоції й готове мило. А на передноворічних воркшопах дітей навчали власноруч робити 3D-мило з картинками і новорічне мило з ароматом кави і гарячого шоколаду.

Крім того, наприкінці грудня в лабораторії запустили новий цикл «День з професором в «Ex Lab». Доктор біологічних наук, професор, завідувач лабораторії сенсорної сигналізації Інституту фізіології імені О. О. Богомольця НАН України, нейробіолог Нана Войтенко у лекції «Сигнали твого мозку, або Про що говорять нейрони» поділилася знаннями з київськими старшокласниками. А лекцію «Незвичайні хвилі та звичайна математика» про світ, сповнений таємниць, прочитала кандидат фізико-математичних наук Інституту проблем математичних машин і систем НАН України Катерина Терлецька.

Діти були в захваті, тому чекають нових зустрічей з іменитими науковцями, а методисти вже складають графік професорських лекцій. До речі, найближча – «Функціональні пористі полімерні матеріали», 15 січня о 17.00, від Даніеля Гранде, директора Інституту хімії та матеріалознавства «Комплексні полімерні системи» Університету «Paris-East».

Про ці та інші проекти, заходи й ініціативи можна довідатися на сторінці експериментальної лабораторії у Facebook та на сайті «Ex Lab», гасло якої – «Навчайся експериментуючи!». Не пропустіть можливостей отримати сучасні знання й опанувати корисні навички на лабораторних і освітніх майданчиках МАН!

Сергій Кутняков
10.01.19
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН