У РОЛІ ДИПЛОМАТА
22–23 липня відбувся Всеукраїнський молодіжний форум «Модель Організації Об’єднаних Націй в Малій академії наук України»

prev next

Захід, який організували Асоціація випускників Малої академії наук і НЦ «МАНУ», був спрямований на те, щоб його учасники розвивали ораторські здібності, глобальне мислення у світовому масштабі, намагалися розв’язувати проблеми, які турбують весь світ. А відбувалося це завдяки ролевій грі, яка має назву «Модель ООН».

Брати участь у процесі освітнього імітування засідання різних органів системи ООН з усієї України приїхало 30 учнів і випускників МАН. Підлітки вступали в ролі дипломатів, повноцінно відтворюючи роботу організації з дотриманням реальних правил процедури. Кожен із учасників представляв окрему країну, брав участь в обговоренні поточних питань, які стоять на порядку денному в ООН. Завдяки імітації роботи органів організації школярі й випускники МАН дізнавалися про проблеми в різних регіонах світу та шляхи їх розв’язання. Також учасники вчилися правильно доводити свою думку, адже кожен мав дипломатичним способом обстоювати інтереси своєї країни. Дискутуючи про певну проблему, не можна було опиратися на власні роздуми про ситуацію, треба було висловлюватися з огляду на інтереси держави, яку представляєш, і говорити те, що є офіційною позицією держави, – все по-справжньому.

Також на Всеукраїнський молодіжний форум завітали й лектори. Молодіжний делегат 70-ї Генеральної Асамблеї ООН Інна Сандюк ділилася досвідом, розповідаючи, як стати молодіжним делегатом, як до цього готуватися і які саме навички важливо розвивати в собі для роботи в міжнародній організації. Представники спеціалізованої структури ООН із захисту прав та інтересів дітей UNICEF UKRAINE презентували новий глобальний молодіжний проект «U-Report». Це − швидкі опитування через безкоштовні смс або мережу Twitter, які дають змогу дізнатись думку молоді щодо важливих суспільних питань. Правила користування такі: ті, хто підписались на U-Report, отримуватимуть 3–4 запитання щотижня. Потрібно лише сказати, що думаєш стосовно певної теми. Так U-Report стає одним із найпростіших інструментів, якими молодь може впливати на зміни у важливих сферах суспільного життя.

Дітям вручили сертифікати про участь у Всеукраїнському молодіжному форумі. Також було визначено найкращих делегатів – це ті учасники, які добре зналися на законах, вичерпно представляли інтереси своєї держави, добре дискутували і вміло переконували аудиторію. Однак, безумовно, всі учасники гри «Модель ООН» отримали нові знання з основ дипломатії і змогли приміряти на себе цю важливу й відповідальну роль на міжнародній арені.

28.07.17
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН