УРОКИ  КРАКІВСЬКОЇ  ДИПЛОМАТІЇ
Учні МАН у рамках Міжнародної школи культурної дипломатії відвідали старовинне місто Польщі

prev next

З 29 січня по 4 лютого 2019 року 13 школярів з Дніпропетровської, Київської та Луганської областей взяли участь у Міжнародній школі культурної дипломатії, під час якої побували у місті Краків (Польща).

Спершу діти зустрілися із заступником декана історичного факультету Ягеллонського університету в старовинній аулі «Collegium Novus». У місці, де проходять урочистості університету та захисти докторських праць, професор Станіслав Сорока прочитав учням інтерактивну лекцію про історію становлення вишу, життя та побут середньовічних студентів і професорів. Ця розповідь настільки переповнила дитячі серця враженнями, що пану Станіславу довелося відповідати на чимало цікавих запитань. Далі учасники школи відвідали музей Ягеллонського університету «Collegium Maius», розміщений у найстарішій будівлі закладу.

У захваті були школярі й від Краківського королівського двору – Вавеля, усипальниці польських королів та музею з коштовними церковними артефактами.

Пощастило побувати у Кракові і на цікавій виставці «Архітектура незалежності в Центральній Європі», що проходила у Міжнародному центрі культури. Виставка присвячена архітектурі, що з’явилася після Першої світової війни, і допомагає зрозуміти процес утворення нових держав, які з 1918 року стали незалежними. Тут показана архітектура сучасних Польщі, Чехії, Словаччини, Литви, Молдови та України. Зокрема, є стенди про архітектурні проекти й урбанізм Івано-Франківська і Харкова. А ще діти ознайомилися із засадами модернізму і відкрили для себе постать архітектора Ле Корбюзьє. Особливо незвичним був квест наприкінці експозиції.

Музей «Фабрика Шиндлера» викликав сум і збентеження через тематику, але дуже сподобався формат. Деякі учасники школи відзначили, що це – найкращий музей, в якому вони побували, і все завдяки інтерактивності.

– Цей музей дуже класний! Кожна кімната в ньому захоплює дух по- своєму. Атмосферне місце, яке я точно запам’ятаю. Як на мене, музей дуже емоційно передає тодішню атмосферу війни, – поділився враженнями Георгій Дінгашвілі, учень 9 класу Криворізької спеціалізованої школи І–ІІІ ступенів № 71 м. Кривий Ріг.

А у Центрі єврейської культури «Юдаїка», який є інститутом громадянського суспільства, відбулася зустріч учнів з його директором паном Йоахімом Руссеком. Мета закладу – популяризувати ідеї відкритого суспільства, формувати поваги до іншого та інакшості.

Також незабутнє враження справила естетика центру Кракова – Маріацький костел, костел святої Анни та ін.

Окрім екскурсій у рамках школи проводили заняття за методикою «Філософія для дітей» і воркшопи з розвитку емоційного інтелекту та скрайбінгу.

За словами керівника школи, методиста НЦ «МАНУ» Юлії Кравченко під час такого неформального навчання діти з цікавістю і завзяттям пізнають світ та себе:

– Учасники поїхали додому з великим списком персоналій, про діяльність яких їм хочеться дізнатися, а ще – зі списком історичних подій, знання про які треба розширити. Найважливішим для мене у цій роботі є створення емоційно безпечного простору для дітей, в якому їм комфортно і вони не бояться помилитися у своєму пізнанні світу та себе.

Дар’я Синельникова, учениця 9 класу Новопечерської школи м. Києва, зізналася, що не тільки дізналася багато нового про історію Кракова і Польщі:

– Я сформувала у своїй голові багато запитань, на які потребую шукати відповіді. Припинила боятися висловлювати власну думку, почала краще розуміти свої емоції та виражати їх.

Насправді подорожі викликають найбільший пізнавальний інтерес: нове місто, нова культура, нові традиції. До того ж поставлені завдання і вправи не давали школярам сумувати. Практичний прийом методу скрайбінгу (яскравої візуалізації) допоміг швидше систематизувати подану у школі інформацію, а кольорові образи (архітектура, мистецтво, історія) запам’яталися учасникам назавжди.

06.02.19
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН