УСПІХИ  НА  МІЖНАРОДНІЙ  АРЕНІ
Українська команда взяла участь у Міжнародному конкурсі наукових проектів «INSPO-2018»

prev next

Дві медалі та спеціальну нагороду привезли учні Малої академії наук з Туреччини, де 3–6 жовтня відбувався Міжнародний конкурс наукових проектів «INSPO-2018». Третє місце і спеціальну нагороду виборов учень Маріупольського технічного ліцею Артем Агванян. Його проект – інтерактивна система моніторингу якості повітря на базі контролера NodeMCU. Пристрій дає змогу точково аналізувати стан повітря, а дані виводяться в мережу Інтернет у вигляді інтерактивних графіків. Спеціальна нагорода, яку отримав Артем Агванян, дає право молодому науковцю взяти участь у фіналі Міжнародного конкурсу наукових проектів у 2019 році в Мексиці. Четверте абсолютне місце посіла студентка Українського католицького університету Софія Петришин. Її розробка – пристрій для проектування цифрової інформації шрифтом Брайля для незрячих.

– Участь наших учнів у міжнародних наукових змаганнях значно активізувалася в останні роки. Приємною традицією стало те, що діти привозять нагороди з різних країн. Хочу підкреслити, що така діяльність – це тривала і кропітка робота. Адже щоб гідно представити проект на міжнародному конкурсі, необхідно пройти серйозну підготовку – підтягнути англійську, зробити цікаву презентацію, відшліфувати виступ тощо, – наголосив президент Малої академії наук Станіслав Довгий.

Українську делегацію на «INSPO-2018» представляли четверо учнів Малої академії наук. Журі конкурсу також присвоїло відзнаку Національному центру «Мала академія наук України» за успішну участь. Крім того, окрему відзнаку отримав керівник делегації Євген Кудрявець. Спеціальні нагороди учасникам вручив консул України в м. Стамбул Сергій Кравченко. Генеральне консульство України в м. Стамбул в особі генконсула Олександра Гамана і консула Сергія Кравченка, а також Посольство України в Туреччині в особі посла Андрія Сибіги надали підтримку українській делегації.

– У рамках «INSPO-2018» наша делегація мала продуктивну зустріч із генеральним консулом України в місті Стамбул Олександром Гаманом: говорили про дипломатію, розвиток науки, мотивації та майбутнє. Відкриття і церемонію нагородження «INSPO-2018» відвідав і консул України Сергій Кравченко. В рамках окремої зустрічі дипломат поспілкувався з конкурсантами й ознайомився з їхніми проектами. Такі зустрічі і загалом залучення українських дипломатичних представництв за кордоном дуже важливі для розвитку освітньої дипломатії і підтримки наших молодих науковців, – зазначив керівник української делегації Євген Кудрявець.

Окрім того, в рамках перебування в Туреччині учасники делегації відвідали службу у Патріаршому соборі святого Георгія. Вселенський Патріарх Варфоломій благословив учнів на нові перемоги і звершення в науці. Учасники делегації, у свою чергу, подякували Патріарху за підтримку України.

Слід зазначити, що останні два роки учні МАН отримують нагороди на усіх міжнародних конкурсах, в яких беруть участь. Так, навесні цього року п’ятеро українських школярів привезли шість медалей з Міжнародної конференції молодих вчених ICYS. Влітку чотири нагороди, серед яких найвища – «золото», вибороли учні МАН на престижній американській олімпіаді GENIUS. Варто зазначити, що на обох заходах медалі одержав молодий винахідник Валентин Фречка, який розробив технологію виготовлення паперу з опалого листя.

Ганна Панащук
08.10.18
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН