ВДАЛІ ПЕРСПЕКТИВИ
Для двадцяти учнів з Одеси МАН провела інтенсив з математики

prev next

У вересні НЦ «МАНУ» запустила для київських школярів проект «Наукові студії для старшокласників». Однак, на прохання керівництва Рішельєвського ліцею м. Одеси провести схоже навчання і для їхніх учнів, академія вирішила переглянути формат проекту. Як результат, з 2 по 4 грудня одеські ліцеїсти приїхали до столиці, щоб попрактикуватися у математиці.

Правда, таке навчання – це насичений прикладними завданнями курс з п’яти лекцій, тоді як заняття у студіях для киян розподілені на кілька тематичних курсів, кожен з яких триває три місяці і містить 12 занять.

Під час наукових студій учні отримують ще не розв’язані, до того ж не дуже складні задачі. І вивчають розділи математики, необхідні для того, щоб ці задачі розв’язати чи принаймні наблизитися до успіху. А основне завдання, яке ставиться перед учнями, – отримання навичок роботи з незнайомими математичними (і не тільки) завданнями.

Займався з юними одеситами доцент кафедри загальної математики механіко-математичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка, кандидат фізико-математичних наук Володимир Плахотник.

– Серед дітей багато було зі світлим розумом, що для їх віку дуже добре. Класні діти – серед них можу відзначити Максима Висоцького, який єдиний, хто вирішив непросте для них завдання, – прокоментував пан Володимир.

Максим Висоцький, здібності якого високо оцінив лектор, бере участь у математичних олімпіадах, готується до МАНівських конкурсів. За словами Максима, те, що розповідали на інтенсиві, було складніше і цікавіше, ніж у школі. Собі на озброєння хлопець узяв нову теорему Евкліда і функцію Ейлера.

Восьмикласниця Єлизавета Шмуратко в щирому, майже дитячому захоплені від відвідин Києва і лекцій знаного математика:

Хоча ми навчаємося в сьомому-восьмому класах, нам все сподобалося і було все зрозуміло. З алгебри особливо запам’яталася теорема Евкліда і теорія чисел – засадничі знання, які викладають у вишах.

Як стверджує вчителька математики Ліліт Карапетян, яка, до речі, в ліцеї викладає англійською, теми занять дібрані вдало, бо цікаві учням. Пані Ліліт уже обговорила з Володимиром Плахотником тематику лекцій під час наступних відвідин Києва.

За словами заступника директора з навчально-виховної роботи НЦ «МАНУ» Тетяни Пещеріної, академія вже домовляється зі школами з інших областей України щодо проведення таких інтенсивів. Замовити навчання можна за будь-яким напрямом студій. Для цього потрібно заповнити заявку і погодити всі організаційні моменти.

Сергій Кутняков
08.12.16
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН