ВЕЛИКЕ СВЯТО КРЕАТИВНОСТІ
Українські команди МАН уперше взяли участь у ХІІІ Загальнопольській олімпіаді креативності «Destination Imagination»

prev next

Приєднання України наприкінці 2017 року до всесвітньої програми з креативності «Destination Imagination» відкрило не тільки нові перспективи творчого розвитку для українських дітей та молоді, а й також можливість брати участь у Міжнародній олімпіаді креативності. І вже з 11 по 13 березня 2018 року делегація Національного центру «Мала академія наук України» вперше взяла участь у ХІІІ Загальнопольській олімпіаді креативності «Destination Imagination», яка відбулася у м. Вроцлав (Польща).

Олімпіада креативності – це захід, на який з нетерпінням чекають усі учасники програми «Destination Imagination» і до якого ретельно готуються протягом кількох місяців, аби представити експертам свої креативні рішення, творчі напрацювання та розробки. Програма «Destination Imagination» налічує шість командних викликів, зокрема технічний, науковий, конструкторський, художній, імпровізаційний, суспільний, а також окремий виклик для найменших учасників – дітей дошкільного віку – виклик Нових зірок. Особливість цієї програми полягає у тому, що команди-учасники, незалежно від віку, самостійно проходять увесь процес підготовки до олімпіади, шукаючи нестандартні рішення у межах визначених завдань, навчаючись колективної роботи. Тренер лише спостерігає за цим творчим процесом, надихає, навчає їх новим інструментам пошуку та генерування оригінальних ідей. Олімпіада – це також можливість для учасників проявити свої вміння і креативність у миттєвих викликах, коли команді потрібно вирішити невідоме раніше завдання в умовах обмеженого часу та матеріалів. З цим зіткнулися й учасники ХІІІ Загальнопольської олімпіади креативності, які на три дні зібралися і наповнили вроцлавську Залу Століття позитивними емоціями, сміхом, вигуками радості, а це – 245 команд із Польщі (тобто понад 2000 учасників), 19 закордонних команд, які приїхали з України, Китаю, Туреччини, Мексики та Греції, а також 300 тренерів, 60 експертів та 120 волонтерів.

Для українських команд, які вперше брали участь в Олімпіаді, це був надзвичайно важливий життєвий досвід, а також нові пережиті емоції, які панували ще від самого початку – церемонії відкриття. Україна на заході була представлена п’ятьма командами, від початкового до старшого рівня. Українські команди змагалися у різних викликах, зокрема найбільше – у художньому, а також по одній команді у науковому та суспільному викликах. Під час презентацій командних рішень експерти звертали увагу передусім на їх креативність, нестандартність та оригінальність, а також оцінювали навіть найменші дрібниці, пов’язані з декораціями, костюмами учасників тощо. Значну кількість балів команди могли отримати і за те, наскільки добре співпрацюють між собою всі її члени. Адже покликання Олімпіади в тому, щоб навчати нове покоління дітей та молоді нових компетенцій, нового способу мислення, таким чином готуючи їх до швидкозмінного майбутнього. Участь українських команд в Олімпіаді креативності була оцінена високими балами від експертів, а найменша за віком команда – «Fantasy» – виборола золоті медалі у Науковому виклику за виготовлення і представлення атракціону в незвичайному місці.

Усі учасники, які прибули на Олімпіаду, навіть у перервах між своїми виступами активно і насичено проводили час. Для них було організовано багато майстер-класів, різноманітні розважальні заходи. Найбільш очікуваною подією була зустріч команд-близнюків, які не тільки підтримували і вболівали один за одного, а й спільно вирішували спеціально підготовлене для них завдання. Вже стало доброю традицією на Олімпіаді креативності, коли всі учасники, навіть дорослі, обмінюються між собою значками. Усе це створювало атмосферу великого свята креативності, а сама участь команд у цьому форумі вже була їх перемогою.

Для учасників з України Олімпіада креативності стала місцем гордості за свою країну, оскільки на центральній сцені майорів синьо-жовтий український прапор, а виконання відомої пісні «Червона рута» українськими учасниками зірвало бурхливі овації усіх присутніх. Для України і українських команд це лише початок участі у міжнародній програмі з креативності «Destination Imagination». Уже в наступному, 2018/2019 навчальному році, відбуватимуться тренінги для охочих стати тренерами команд, адже команди представлятимуть свої рішення на Всеукраїнській олімпіаді креативності, переможці якої поїдуть на Всесвітній фінал до США.

Василь Дунець
26.03.18
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН