ВЕСЕЛЕ  НАВЧАННЯ
У лабораторії «МАНЛаб» відбувся фінал Всеукраїнського інтернет-турніру з природничих дисциплін

prev next

Фінальний етап ІХ Всеукраїнського інтернет-турніру з природничих дисциплін «Відкрита природнича демонстрація» проходив 19 грудня, в День святого Миколая – тож атмосфера була святковою і затишною.

Це традиційне МАНівське змагання вже дев’ять років залишається популярним серед шкіл, позашкільних закладів та коледжів: цьогоріч учасниками турніру стали близько 200 команд з усіх регіонів України. А до фіналу потрапили чотири команди, які мали найвищий рейтинг в основному етапі відбірного туру: «Вдарені струмом» (Києво-Печерський ліцей № 171 «Лідер»), «Вікторія» (Шосткинський НВК: СШ І–ІІ ст. – ліцей Сумської області), «Імпульс» (Нововолинський науковий ліцей-інтернат Волинської області) та «Креатив» (Волинська обласна Мала академія наук).

Фіналістам, як завжди, запропонували п’ять завдань із природничих дисциплін (фізики, хімії, біології, географії та астрономії), що супроводжувалися демонстраціями та інтерактивами. Наприклад, видовищне запитання з хімії називалося «Магія»: на штативі підвісили повітряну кульку, заповнену невідомим газом; коли до неї піднесли смолоскип, вона вибухнула, утворивши чорну хмару, що швидко піднялася вгору. Потрібно було не тільки визначити газ (як виявилося, це був ацетилен), а й записати рівняння реакції та пояснити її виникнення.

– Запитання доволі серйозні, тому важливо правильно розподілити обов’язки в команді. Тут діти набувають навичок командної роботи, навичок лідерства. Я вважаю, що такий турнір є дуже потрібним, особливо тепер, коли ми працюємо над новими підходами до освіти, зокрема говоримо про STEM-освіту, – наголосила член журі, кандидат географічних наук Вікторія Косик.

Кваліфіковане журі після двогодинної роботи визначило переможця фіналу – ним стала команда «Вікторія». Представники Шосткинського ліцею змогли вибороти першість вдруге поспіль.

– Це неймовірно круто! – поділилася враженнями учасниця команди-переможця Анна Єрьоменко. – Ми сумнівалися в перемозі, оскільки цього року з нами не зміг приїхати дуже важливий гравець. Але ми все-таки зібралися та змогли наздогнати інших, а потім ще й перегнати їх. ВПД дуже розширює кругозір і робить навчання веселим – ти дізнаєшся нове і робиш це з посмішкою!

До нагородження фіналістів цього року долучився Французький інститут в Україні. Усі учасники отримали персональні та командні призи, а найкмітливішим глядачам дісталися в подарунок фітнес-браслети за підсумками гри із залом.

Наступного року в завданнях ювілейного, десятого турніру плануються зміни: щоб залучити міжнародну аудиторію, запитання формулюватимуть англійською мовою; крім того, будуть запроваджені розрахункові задачі стосовно явищ і демонстрацій.

Тетяна Чернецька
24.12.18
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН