ВІДКРИТА  НАУКА
Всеукраїнські наукові мобільні студії МАН працювали на Черкащині

prev next

Як долучитися до світової науки, якщо ти ще у школі? Де шукати нові ідеї та інструментарій для роботи з учнями? Про ці та інші важливі речі фахівці НЦ «МАНУ» говорили з учнями та педагогами під час виїзного лекторію в рамках проєкту «Всеукраїнські наукові мобільні студії», що відбувся 1 жовтня в місті Золотоноша Черкаської області.

Захід став центральною складовою міжрайонного методоб’єднання вчителів природничих дисциплін, на яке запросили і керівництво та спеціалістів Черкаського територіального відділення МАН, і учнів Малої академії. Через це аудиторія була досить різноманітна, але вмотивована і зацікавлена.

Під час інтерактивної лекції «Фізика мікросвіту від давнини до сучасності» провідний інженер НЦ «МАНУ» Юрій Шиховцев описав розвиток квантової теорії та її сучасне практичне застосування. Зокрема, слухачі дізналися про можливості квантової криптографії – новітнього і найефективнішого методу захисту інформації, що ґрунтується на принципах квантової фізики. Йшлося і про застосування квантових ефектів у гаджетах і технічній апаратурі. Молодий дослідник залюбки відповідав на запитання, наводив приклади перспективних напрямів досліджень для МАНівців і наголошував, що наука тепер доступна для всіх охочих:

– Науковий світ нині є відкритим і демократичним, зникає академічний бар’єр між науковцями-початківцями і тими, хто займається наукою вже багато років, і навіть школяр може поспілкуватися з професором і вживу, і в мережі. Ми хочемо, щоб кожен учень побачив: зацікавившись наукою, він може зробити власний внесок у спільну справу, у ті великі задачі, які розв’язують світові вчені, адже будь-яка участь сьогодні є значущою.

Методист НЦ «МАНУ» Людмила Шиховцева розповіла про численні тренінги, семінари, практикуми, які Національний центр проводить для підвищення кваліфікації педагогів. Учителі й викладачі можуть на практиці опанувати новітні технології викладання, набути навичок роботи із сучасним лабораторним обладнанням, поглибити знання в галузі STEM-освіти і розвитку дослідницьких здібностей учнів.

А МАНівці з Ковтунівського НВК Сергій Власенко, Наталія Скорик і Дмитро Мірошніченко поділилися досвідом роботи в системі Малої академії наук. За підтримки своєї наставниці, вчительки фізики й астрономії Ольги Малої підлітки беруть участь у літніх школах, приїжджають на заняття до лабораторій МАН, стають призерами конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт. Це добрий приклад того, як діти зі звичайної малокомплектної сільської школи можуть реалізовувати свій потенціал і досягати успіху не гірше міських однолітків. Найголовніше – бажання, а можливості для розвитку Мала академія забезпечить усім, тож звертайтеся!

Тетяна Чернецька
05.10.19
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН