ВІДПОЧИНОК  ПО-МАНІВСЬКИ
Влітку Київська обласна МАН плідно працювала з дітьми у таборі

prev next

На Київщині вже стало доброю традицією збиратися під час літніх канікул дружньою МАНівською родиною на літніх профільних тематичних змінах для обдарованої учнівської молоді. Цього року 540 юних дослідників області наприкінці літа провели 18 незабутніх, цікавих, насичених днів у таборі МАН. Гостинно зустріли талановитих школярів області у Комунальному закладі Київської обласної ради «Володарська спеціалізована загальноосвітня школа-інтернат ІІ–ІІІ ступенів – Центр реабілітації».

Особливістю літніх профільних шкіл на Київщині є їхній потужний навчальний блок, який цього року передбачав роботу відкритих наукових студій та STEM-STEAM-STREAM-класів. Науковий супровід і контент-забезпечення роботи студій здійснювали наукові працівники закладів вищої освіти та наукових установ, зокрема Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Національного університету біоресурсів і природокористування України, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Білоцерківського національного аграрного університету, Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М. Т. Рильського, Інституту історії НАН України тощо. Юні дослідники стали активними учасниками інтерактивного лекторію «Науково-дослідницька діяльність учнівської молоді в системі МАН: сучасні тенденції, актуальні напрями», мотиваційно-навчальних тренінгів, пленерів, лабораторних практикумів.

Щоб юні МАНівці Київщини стали однією дружною командою, а навчання було для них не тільки цікавим, а й комфортним, у таборі МАН працювали соціально-психологічні студії «Діалоги успіху». Практичні психологи проводили для дітей психологічні тренінги з формування комунікативних умінь і навичок, соціально-просвітницькі тренінги з внутрішньої мотивації, інтерактивні ігри з тімбілдингу.

Невимушене спілкування в цікавому оточенні подарувало учням багато позитивних емоцій, особливо під час роботи Language School. Англійською, німецькою, французькою, польською та іспанською мовами діти спілкувалися на комунікативних квестах і під час інтерактивних занять, на воркшопах юні дослідники обговорювали актуальні проблеми сучасної лінгвістики. Допомагали їм у цьому вчителі іноземних мов, представники Міжнародної лінгвістичної школи «The English studio», Британської ради в Україні.

На хвилю сучасних ІТ-технологій учнів налаштовували фахівці Мережної академії «Cisco». Юні дослідники ознайомилися з напрямами роботи Сisco, взяли участь у тренінгу «Введення в курс з Інтернету речей», дізналися багато корисного з кібербезпеки. На практикумі учнів ознайомили з програмуванням мікроконтролерів Arduino, навчили складати сигналізаційні системи.

Науковці Інституту інформатики Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова ознайомили МАНівців з потенціальними можливостями 3D-принтера, процес роботи якого діти могли побачити на власні очі. Захопливими були і практичні заняття з робототехніки, на яких школярі навчилися складати елементарні програми і відтворювати їх практично, демонструвати роботів у дії, запускати на території табору дрони-квадрокоптери.

Табір МАН став унікальною можливістю не тільки відпочити й оздоровитися, а й знайти нових друзів, збагатитися знаннями, розвинути власний творчий потенціал. Тут постійно панував піднесений настрій і позитив, вирувала командна робота над творчими проектами, радувало щире спілкування з новими друзями і креативними педагогами табору. Його меседжем стали слова «МАН об’єднує».

Щодня з дітьми працювали креативні педагоги та вожаті, які згуртовували колектив, проводили квести, флешмоби, інтерактивні ігри. Родзинкою у таборі був вечір театру, на якому команди показували власні театральні вистави.

День за днем табір дарував юним дослідникам області багато позитиву. Діти здружилися, відпочили, отримали нові знання і, звичайно, загорілися бажанням долучитися до світу науки разом з МАН. Найбільш активних МАНівців нагороджено особливими почесними нагородами «Smart generation – 2018». Проте найбільша винагорода, безперечно, – це сама можливість відпочити у таборі МАН, що став для дітей простором успіху, щирого спілкування та самореалізації.

Оксана Остапенко, методист Київського обласного комунального позашкільного навчального закладу «Мала академія наук учнівської молоді»
14.09.18
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН