ВИХОВУЄМО НОБЕЛІВСЬКИХ ЛАУРЕАТІВ
У Карпатах проходить дебютний освітній табір «Volt Camp»

prev next

З 3 по 12 серпня в Карпатах відбувається перший літній науковий табір «Volt Camp», що зібрав 32 обдарованих, академічно сильних у фізиці й астрономії школярів у компанії одного з найкращих учителів фізики України, переможця премії «Global Teacher Prize Ukraine 2017» Пауля Пшенічки та експертів зі світовими іменами. Організувала табір громадська спілка «Освіторія»; Національний центр «Мала академія наук України» долучився до його проведення як партнер.

Ідея «Volt Camp» – занурити талановитих дітей у практичне наукове середовище, яке допоможе краще зрозуміти свій напрям у фізиці та закохатися в цю науку. Отож програма є надзвичайно насиченою: лекції з теоретичної фізики, розв’язування олімпіадних задач, підготовка до міжнародних конкурсів, робота над проєктами, розвиток навичок самопрезентації, ерудиції та емоційного інтелекту… І, звісно, дослідницький практикум від «МАНЛаб» – його учасники чекали з нетерпінням.

– Фізика на дев’яносто відсотків складається з експерименту. Тільки експеримент, тільки закріплення на практиці того, що ти вчив у теорії, може з тебе зробити людину тямущу. І лабораторія «МАНЛаб» якраз дає дітям, які хочуть щось знати, можливість експериментувати і працювати на хорошому обладнанні, – зауважив Пауль Пшенічка.

Практикум передбачав шість робіт, які школярі виконували по черзі протягом двох днів. Зокрема, досліджували падіння тіл у повітрі, вивчали поведінку твердотільного двигуна на основі металу з пам’яттю форми, розглядали властивості збиральної та розсіювальної лінзи тощо. Також міркували над темами нових досліджень, в яких можна використати запропоновані методики.

Обладнання, яке надав НЦ «МАНУ», стало в пригоді і для виконання дослідницьких проєктів, над якими учасники працюють упродовж табору. Приміром, Влад Морозов і Вітя Уланов з Дніпра реалізували свій проєкт з електрики й термодинаміки за допомогою тепловізора. Хлопці визначали, як змінюється температура гальванічного елементу, якщо його закоротити фольгою різної форми та довжини.

А ще підлітки повчилися збирати й налаштовувати сучасний комп’ютеризований телескоп. Примхлива карпатська погода завадила нічним спостереженням, натомість вдень вдалося «спіймати» Сонце та роздивитися його хромосферу.

«Готуємо в Карпатах майбутніх Нобелівських лауреатів» – таким є гасло табору. Тож бажаємо учасникам блискучої наукової кар’єри!

Тетяна Чернецька
09.08.19
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН