ВИЩА  ЛІГА  МОЛОДИХ  ДОСЛІДНИКІВ
Завершився ювілейний, 10-й турнір «Відкрита природнича демонстрація»

prev next

25 тисяч школярів, або ціле юнацьке місто – таку кількість учасників за свою історію назбирав Всеукраїнський інтернет-турнір із природничих дисциплін «Відкрита природнича демонстрація». Це популярне учнівське змагання НЦ «МАНУ» організовує вже десять років поспіль. Фінал ювілейного турніру пройшов 20 грудня в лабораторії «МАНЛаб».

Цьогоріч в умовах було кілька новацій: поряд із якісними завданнями запроваджено розрахункові відеозадачі в усіх п’яти блоках (фізика, хімія, біологія, географія та астрономія). Окрім того, завдання дублювалися англійською мовою. З 200 шкільних команд, що зареєструвалися, 100 подолали кваліфікацію, 12 стали лауреатами, а три найсильніші потрапили до фіналу.

– Рейтингова таблиця виявилася дуже щільною, це свідчить про вдалий добір завдань, хоча вони були далеко не простими, – зауважив керівник турніру Ігор Чернецький.

За його словами, за ці роки утворилася коаліція команд, яку можна назвати «вища ліга “ВПД”». Між ними точиться основна боротьба за вихід у фінал. Проте бувають сюрпризи: цього року себе показала команда «Квант» Харківської обласної Малої академії наук України, яка практично не поступалася іншим фіналістам і в підсумку виборола друге місце.

На третій сходинці опинилася команда «Імпульс» Нововолинського наукового ліцею-інтернату Волинської області. А яскравим лідером третій рік поспіль залишається команда «Вікторія» спеціалізованої школи І–ІІ ступенів – ліцею м. Шостка Сумської області, яка й тепер стала переможцем і отримала головний приз.

– Я грав у фіналі й раніше, але тоді в команді були старші за мене учасники. Знав, що можна особливо не переживати, в разі чого остаточне рішення буде за ними. А сьогодні зрозумів, що значить брати відповідальність на себе, – поділився враженнями 11-класник Ярослав Берлінський, капітан «Вікторії».

Інтелектуальний поєдинок супроводжувався демонстраціями та інтерактивами. Наприклад, у блоці «Астрономія» учасники мали із зав’язаними очима визначити сузір’я за тактильними моделями, надрукованими на 3D-принтері. Переможці та призери визначилися в останній момент, а подарунком для них – крім дипломів і цінних призів – став виступ українського гурту «Літопис».

Надалі НЦ «МАНУ» розширюватиме аудиторію турніру. У планах – публікація збірки найкращих завдань змагання, участь закордонних команд і окремий онлайн-марафон, до якого зможуть долучитися всі охочі.

Тетяна Чернецька
21.12.19
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН