ВПЕВНЕНІ  КРОКИ  ДО  ВЛАСНОЇ  МЕТИ
У Львові з успіхом пройшла Міжнародна учнівська науково-практична конференція «Україна очима молодих»

prev next

Гарну освітню традицію сформували позашкільники Львівщини. Саме у місті Лева восьмий рік поспіль на початку травня проводиться Міжнародна учнівська науково-практична конференція «Україна очима молодих». Організаторами масштабного заходу, який цьогоріч пройшов з 3 по 5 травня на базі провідних навчальних закладів міста, є Національний центр «Мала академія наук України» і КЗ ЛОР «Львівська обласна Мала академія наук учнівської молоді».

На травневу конференцію приїхали 69 юних науковців з 19 областей нашої країни, які підготували доповіді про найактуальніші проблеми сьогодення та інноваційне бачення їх вирішення. «Україна очима молодих» – це захід, де обдаровані і активні школярі можуть обмінюватись думками, ідеями та розповідати іншим про своє бачення майбутнього.

Молоді дослідники висвітлювали у своїх доповідях різні теми, тому їхня робота була поділена за чотирма секціями, а саме: «ХХ століття в історичній пам’яті: локальні історії», «Історичні та новоутворені етнічні спільноти на території України кінця ХХ – початку ХХІ століття (на прикладі свого регіону)», «Економічне зростання регіону: природні, трудові та інституційні чинники», «Проблеми утилізації твердих побутових відходів: нові технології вторинної переробки, економічні перспективи та екологічні аспекти (на прикладі свого регіону)».

Конференція проходила на базі Українського католицького університету та Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою НУ «Львівська політехніка». Керівниками секцій були викладачі Львівського національного університету імені Івана Франка, а базою для проживання та відкриття – приміщення Львівського професійного коледжу готельно-туристичного та ресторанного сервісу.

Багато зусиль доклала до проведення конференції на належному рівні директор Львівської обласної Малої академії наук Іванна Бородчук: «Україна очима молодих» – це глобальні проблеми очима дітей. Це їхній новий погляд, думки та ідеї. Для школярів добре брати участь у таких конференціях, бо вони матимуть досвід виступів, досвід ведення дискусій. І в майбутньому ці юні розумники зможуть стати добрими економістами, політиками, науковцями», - зазначила Іванна Антонівна.

У підсумку було визначено чотири найкращих учасника, по одному з кожної секції, які вразили всіх своїми доповідями. Жанна Кочманова із Запорізької області приїхала до Львова з цікавою темою про національний склад мешканців свого краю.

– У своїй роботі я максимально лаконічно намагалась розповісти про те, які народи живуть у Запоріжжі, як вони впливали і впливають на культуру області та її розвиток, – зазначає Жанна.

Іван Фечко з Миколаївської області досліджував культурно-політичні відносини між місцевими колоністами та радянською владою на прикладі колонії Ландау у 1919-1945 роках:

– Хотів розповісти про тих людей, які заснували моє поселення, але, на жаль, в силу історичних обставин, зараз там не проживають. Також хотів відкрити білі плями вітчизняної історії, – так зміст свої доповіді розкриває юний науковець.

Марина Лисюк з Луганська обрала для дослідження тему утилізації відходів у будівництві полімерно-піщаних виробів, що зараз є дуже актуальною. Окрім знайомства з новими друзями, дівчина зізналася, що закохалася у місто Львів: «Мене дуже сильно вразило місто, особливо його історична частина. Конференція – новий досвід для мене. Вона дала можливість і погуляти прекрасним містом, і послухати інформативні та корисні виступи інших учасників. Якби я раніше знала, що тут так цікаво, то навіть не задумувалась би над тим чи подавати заявку чи ні», – підсумувала Марина.

Анна Мирос із Волині розповідала своїм колегам про економіку, а саме про взаємозв’язок регіонального розвитку України та цілей сталого розвитку. Для неї конференція стала уособленням нового досвіду, комунікацій і знань.

– Найголовніше, що дала мені конференція – це нові знайомства та поради. Я поспілкувалась із чудовими людьми з різних куточків України. Це прекрасна нагода реалізувати себе. Важливо, що учасникам не потрібно великих доповідей, а достатньо коротко і ясно висвітлити щось найголовніше, закцентувати увагу на конкретній проблемі. Це є дуже ефективно і зручно, – розповіла дівчина.

Юні науковці мали змогу відвідати Український католицький університет та поспілкуватися з його студентами. А на урочистому закритті всі учасники отримали сертифікати та перші в своєму житті збірники тез із власними дослідженнями.

За матеріалами Львівської МАН

10.05.18
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН