ВСТУП ДО ЦИФРОВОГО НАВЧАННЯ
«МАНЛаб» прийняв учнів і вчителів столичного Технічного ліцею

prev next

3 травня в лабораторному комплексі НЦ «МАНУ» працювали 9-класники та вчителі Технічного ліцею м. Києва. У цьому навчальному закладі поглиблено вивчають предмети фізико-математичного, хіміко-біологічного та інформаційного напрямів.

Спершу з ліцеїстами поспілкувався директор НЦ «МАНУ» Оксен Лісовий, який розповів про освітні проекти Малої академії та можливості, які МАН надає дітям і педагогам.

Під час невеличкої екскурсії лабораторією школярі та їхні наставники побачили і випробували в дії різноманітне обладнання: дифузійну та рентгенівську камери, оптичну платформу, генератор Ван де Граафа, прилади для вивчення механічного руху тощо. Надалі розглянули науковий та інженерний методи, якими користуються вчені при проведенні досліджень, і спробували застосувати їх для пояснення нестандартних фізичних демонстрацій, зокрема явища електромагнітної індукції та законів плавання тіл.

По обіді проходив фізичний практикум з елементами цифрового навчання. Учні виконали дві лабораторні роботи з використанням безкоштовного відеоаналізатора Tracker. Одна була пов’язана з вивченням руху автомобілів, а друга – з дослідженням руху тіла, кинутого горизонтально.

Програми для аналізу відео, зокрема Tracker, можуть з успіхом замінити складне дороге обладнання: для роботи з ними достатньо мати ПК і фотоапарат або мобільний телефон. Фахівці «МАНЛаб» уже розробили декілька методик під Tracker і розмістили їх у вільному доступі на ресурсі stemua.science.

– Загалом, ці методики можна розглядати як вступ до використання цифрових технологій у процесі досліджень, – зазначив завідувач відділу створення навчально-тематичних систем знань НЦ «МАНУ» Ігор Чернецький. – Якщо діти навчаться працювати з відеоаналізатором, то потім їм буде надзвичайно просто зрозуміти ідеологію, закладену в цифрові вимірювальні комплекси, адже підхід і математичний апарат у них спільні.

Переконатися в цьому ліцеїсти змогли під час виконання третьої «лабораторки», коли вимірювали прискорення вільного падіння саме за допомогою цифрового комплексу.

Тетяна Чернецька
07.05.18
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН