ЯК  ПОКРАЩИТИ  ЖИТТЯ
Юні хіміки МАН дізналися про користь та небезпеку полімерів

prev next

Спекотно або прохолодно, сонячно або хмарно ‒ літо може бути різним. Однак учні МАН незалежно від погодних умов гарантовано отримують цікавий науковий відпочинок. Так відбулося і з учасниками Всеукраїнської літньої школи з хімії Малої академії наук України. Навчання об’єднало 13 допитливих хлопців і дівчат, які вирішили зробити гарячу пору корисною. З 27 червня по 3 липня у Міжнародному центрі дитячої наукової творчості НЦ «МАНУ» школярі вивчали тему «Полімери».

У супроводі науковців Інституту хімії високомолекулярних сполук НАН України учні з легкістю поринали у невідомий, але близький кожному полімерний світ. Школярі дізналися, як одержують ці високомолекулярні сполуки, вивчили і перевірили їхні корисні властивості. Аналізували небезпеку і шкідливий вплив полімерних матеріалів на довкілля при їх неправильному та безконтрольному використанні.

В один із навчальних днів учасники завітали у лабораторію експериментальних досліджень Малої академії наук України «Ex Lab». Завдяки новітньому обладнанню і технічним можливостям лабораторії діти опанували основи виробництва контактних лінз, а також зрозуміли, що таке smart-матеріали й експериментально визначили міграцію органічних речовин з пластику.

А ще у рамках школи відбулася Всеукраїнська учнівська науково-практична конференція «Полімери та довкілля». Презентації школярів розкривали найрізноманітніші теми: безмежні можливості полімерів, переваги полімерних матеріалів над іншими та їхні унікальні особливості, особистий внесок у збереження довкілля, шляхи розв’язання проблем полімерних відходів, сучасні тенденції в полімерній галузі.

Спеціалісти з упевненістю стверджують, що швидкий прогрес і розвиток сучасних промислових технологій значною мірою зумовлений досягненнями в полімерній галузі. А це значить, що юні хіміки Всеукраїнської літньої школи МАН працювали над актуальними темами. Тож мають і час, і можливості розкрити свій науковий потенціал, якщо проводитимуть досліди й надалі.

04.07.19
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН