ЯК  СТВОРИТИ  ВЕСЕЛКУ?
У Києві юних фізиків навчали законам оптики і світла

prev next

Всеукраїнська наукова фізична школа МАН має особливу популярність в учнів. На її осінню сесію, яка відбувалася з 4 по 8 листопада, до MANLAB.CAMP приїхали 22 школярі.

Заняття були присвячені одній із ключових тем фізики – оптиці та світлу. За словами викладача школи, доцента КНУ імені Тараса Шевченка, кандидата фізико-математичних наук Владислава Кравченка, учасники сесії – вмотивовані і зацікавлені: уважно слухали лекції, ставили запитання, підходили із флешками для запису презентацій, які викладач використовував під час занять.

– На першій лекції ми ознайомилися із законами відбивання і заломлення світла, їх практичними застосуваннями і проявами в природі. Розглянули, як виникає веселка чи гало; де застосовується явище повного внутрішнього відбивання – це було цікаво і корисно учням, – переконаний пан Владислав.

Розповідали школярам і про явище заломлення світла, спектроскопію і джерела світла в науці та техніці. А після лекцій учні розв’язували фізичні задачі. Також юні фізики побували у лабораторному комплексі «МАНЛаб», де разом із співробітником лабораторії Юрієм Шиховцевим виконали практикуми.

– Я навіть не знала, що можна робити експерименти на такому обладнанні. Хочу знання, отримані у школі, застосувати під час проведення досліджень у МАН, – зазначила учасниця школи, десятикласниця Ірина Езловецька з Тростянця Сумської області.

Одинадцятикласник із Харкова Роман Овсянніков крім осінньої школи цьогоріч побував і на літній. У проектах академії хлопцеві подобається рівень підготовки і проведення лабораторних робіт, імпонує можливість відкривати щось нове в галузі геометричної оптики і спектроскопії за допомогою сучасного обладнання, що є в арсеналі МАН. Роман переконаний: якби схожі на «МАНЛаб» лабораторії спорудили б у кожному обласному центрі України, то це було б ефективною підтримкою молоді, яка цікавиться науково-дослідною роботою.

Десятикласниця Олександра Хомишин з Тернополя також була в літній школі з фізики. Учениця захоплена лекціями, які пропонують на МАНівських школах: вони не такі формалізовані, як у середній школі, і водночас більш ефективні завдяки презентаціям – у такий спосіб дівчині та її друзям легше уявити і зрозуміти фізичні процеси.

– Фізика – це наука, що не стоїть на місці. Радує, що МАН рухається разом з фізикою: в академії модернізована лабораторія, багато нових приладів, яких, на жаль, не можна побачити в наших містах. Роман висунув гарну ідею – створення сучасних лабораторних центрів у кожній області, – зауважила Олександра.

Серед учнів, які відвідали осінню сесію, – переможці та призери конкурсу-захисту МАН. А такі школярі вже проводять власні наукові дослідження, тож постійно перебувають у пошуку нових знань і можливостей. Тому задовольнити їхні потреби – важливе завдання, для вирішення якого проект наукових профільних шкіл МАН постійно вдосконалюється.

Сергій Кутняков
12.11.17
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН