ЯК ЗРОБИТИ ВИНАХІД БІЗНЕСОМ
Мала академія наук стала співорганізатором ІІІ Міжнародного форуму інновацій «Innovation Market»
Виставкова зона «Іnnovation Market» упродовж 21–23 листопада пропонувала інноваційні ідеї, проекти, винаходи і розробки у сферах ІТ, телекомунікації, екології та енергетики, освіти і науки, робототехніки та багато інших. Форум щорічно проходить під патронатом Кабінету Міністрів України, а два роки поспіль – за участі Малої академії наук України та її талановитих учнів.
Як і минулого року, на форумі МАНівці демонстрували свої винаходи разом із старшими за себе розробниками на одному рівні. У рамках «Innovation Market» відбулася IX Всеукраїнська науково-технічна виставка-конкурс молодіжних інноваційних проектів «Майбутнє України», яка цього року була присвячена 100-річчю НАНУ.
– На цьому заході школярі можуть почути корисну пораду, як вдосконалити свій проект, можливо навіть знайти потенційного інвестора. Для бізнесу виставка «Майбутнє України» – наочна демонстрація того, що діти працюють над креативними рішеннями в багатьох сферах і потребують підтримки в реалізації розробок, – вважає президент Малої академії наук Станіслав Довгий.
Стендовий захист робіт учнів МАН відвідала Лілія Гриневич – міністр освіти і науки України поспілкувалася із школярами та розпитала деяких із них про особливості роботи їхнього винаходу. Деталями розробок юних дослідників цікавилося й експертне журі – провідні науковці та підприємці. Традиційно учасники представляли свої пристрої у семи номінаціях: електроніка та приладобудування; матеріалознавство та перспективні технології; машинобудування; інформаційно-телекомунікаційні системи та технології; екологія та ресурсозбереження; технічна творчість та винахідництво; робототехніка та робототехнічні системи. Кожну секцію оцінювала окрема група журі.
Перед нагородженням переможців «Майбутнього України» директор НЦ «Мала академія наук України» Оксен Лісовий з головної сцени форуму назвав школярів майбутніми інноваторами, що приймають виклики нашого часу, і радив дякувати усім, хто вклав свої зусилля у їхній розвиток.
– У Малій академії наук немає поняття «невдача», тут існують визначення «успіх» і «досвід». Останнє – це те, чим вимощена дорога до результату, – також зазначив Оксен Васильович.
Переможцями напряму «Електроніка та приладобудування» стали десятикласниця Світлана Бровді й одинадцятикласник Вадим Антолик із Закарпатської області, об’єднавши свої винаходи в один спільний – електронний комплекс «Cimbor». Пристрій створений для охорони будинку і захисту людини: діє функція керування світлом і температурою в приміщенні, система аналізує вміст чадного та природнього газу. Всі дані передаються власнику за допомогою SMS-повідомлень, якими користувач також може керувати комплексом. Колаборація школярів дала їм конкурентну перевагу:
– Разом ми запропонували вирішення тих завдань, які наші проекти окремо не могли вирішити. Секретом перемоги є те, що наші макети були абсолютно робочими: усе, про що ми розповідали, ми могли продемонструвати на міні-моделі.
Повний список переможців, перелік винаходів усіх учасників виставки-конкурсу незабаром можна буде переглянути у розділі «Виставка-конкурс «Майбутнє України».
Також у рамках «Innovation Market» за участі МАНівців усі охочі могли відвідати алею стартап-проектів, де свої розробки як готову бізнес-ідею презентували слухачі бізнес-інкубатору Малої академії наук «UF Incubator». Тут учні МАН, сформовані у команди, розробляли готову бізнес-пропозицію (разом з маркетинговими, фінансовими й економічними прорахунками), яка може приносити прибуток. Деякими з них уже зацікавилися представники бізнес- та держструктур.
Конкурс «Марафон з інтелектуальної власності – «IP Marathon 2018», організований Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, теж не обійшовся без винахідливих учнів МАН. До участі організаторами було попередньо дібрано 13 учасників виставки «Майбутнє України». Школярі працювали у командах зі студентами: розробляли комерційні проекти своїх винаходів і презентували їх як пропозицію для інвесторів. Ідея «IP Marathon» – сформувати конкурентоспроможний продукт на ринку і долучити до цього процесу активну молодь. Саме такими і є учні МАН. Єдине, що відрізняє їх від решти учасників марафону, та й учасників Міжнародного форуму інновацій загалом – це їхній вік, який працює на їхню користь.