ЯК  ЗРОБИТИ  ВИНАХІД  БІЗНЕСОМ
Мала академія наук стала співорганізатором ІІІ Міжнародного форуму інновацій «Innovation Market»

prev next

Виставкова зона «Іnnovation Market» упродовж 21–23 листопада пропонувала інноваційні ідеї, проекти, винаходи і розробки у сферах ІТ, телекомунікації, екології та енергетики, освіти і науки, робототехніки та багато інших. Форум щорічно проходить під патронатом Кабінету Міністрів України, а два роки поспіль – за участі Малої академії наук України та її талановитих учнів.

Як і минулого року, на форумі МАНівці демонстрували свої винаходи разом із старшими за себе розробниками на одному рівні. У рамках «Innovation Market» відбулася IX Всеукраїнська науково-технічна виставка-конкурс молодіжних інноваційних проектів «Майбутнє України», яка цього року була присвячена 100-річчю НАНУ.

– На цьому заході школярі можуть почути корисну пораду, як вдосконалити свій проект, можливо навіть знайти потенційного інвестора. Для бізнесу виставка «Майбутнє України» – наочна демонстрація того, що діти працюють над креативними рішеннями в багатьох сферах і потребують підтримки в реалізації розробок, – вважає президент Малої академії наук Станіслав Довгий.

Стендовий захист робіт учнів МАН відвідала Лілія Гриневич – міністр освіти і науки України поспілкувалася із школярами та розпитала деяких із них про особливості роботи їхнього винаходу. Деталями розробок юних дослідників цікавилося й експертне журі – провідні науковці та підприємці. Традиційно учасники представляли свої пристрої у семи номінаціях: електроніка та приладобудування; матеріалознавство та перспективні технології; машинобудування; інформаційно-телекомунікаційні системи та технології; екологія та ресурсозбереження; технічна творчість та винахідництво; робототехніка та робототехнічні системи. Кожну секцію оцінювала окрема група журі.

Перед нагородженням переможців «Майбутнього України» директор НЦ «Мала академія наук України» Оксен Лісовий з головної сцени форуму назвав школярів майбутніми інноваторами, що приймають виклики нашого часу, і радив дякувати усім, хто вклав свої зусилля у їхній розвиток.

– У Малій академії наук немає поняття «невдача», тут існують визначення «успіх» і «досвід». Останнє – це те, чим вимощена дорога до результату, – також зазначив Оксен Васильович.

Переможцями напряму «Електроніка та приладобудування» стали десятикласниця Світлана Бровді й одинадцятикласник Вадим Антолик із Закарпатської області, об’єднавши свої винаходи в один спільний – електронний комплекс «Cimbor». Пристрій створений для охорони будинку і захисту людини: діє функція керування світлом і температурою в приміщенні, система аналізує вміст чадного та природнього газу. Всі дані передаються власнику за допомогою SMS-повідомлень, якими користувач також може керувати комплексом. Колаборація школярів дала їм конкурентну перевагу:

– Разом ми запропонували вирішення тих завдань, які наші проекти окремо не могли вирішити. Секретом перемоги є те, що наші макети були абсолютно робочими: усе, про що ми розповідали, ми могли продемонструвати на міні-моделі.

Повний список переможців, перелік винаходів усіх учасників виставки-конкурсу незабаром можна буде переглянути у розділі «Виставка-конкурс «Майбутнє України».

Також у рамках «Innovation Market» за участі МАНівців усі охочі могли відвідати алею стартап-проектів, де свої розробки як готову бізнес-ідею презентували слухачі бізнес-інкубатору Малої академії наук «UF Incubator». Тут учні МАН, сформовані у команди, розробляли готову бізнес-пропозицію (разом з маркетинговими, фінансовими й економічними прорахунками), яка може приносити прибуток. Деякими з них уже зацікавилися представники бізнес- та держструктур.

Конкурс «Марафон з інтелектуальної власності – «IP Marathon 2018», організований Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, теж не обійшовся без винахідливих учнів МАН. До участі організаторами було попередньо дібрано 13 учасників виставки «Майбутнє України». Школярі працювали у командах зі студентами: розробляли комерційні проекти своїх винаходів і презентували їх як пропозицію для інвесторів. Ідея «IP Marathon» – сформувати конкурентоспроможний продукт на ринку і долучити до цього процесу активну молодь. Саме такими і є учні МАН. Єдине, що відрізняє їх від решти учасників марафону, та й учасників Міжнародного форуму інновацій загалом – це їхній вік, який працює на їхню користь.

Людмила Копко
29.11.18
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН