ЯК ШКОЛЯРІ ГІРСЬКИЙ КРИШТАЛЬ ДОБУВАЛИ
На базі Київської МАН пройшла літня наукова експедиція

prev next

Літні канікули – час їздити на курорти чи в село до бабусі, зустрічатися з друзями, ганяти м’яча або… добувати гірський кришталь. Такий спосіб «відпочинку» обрали для себе юні МАНівці – слухачі відділення наук про Землю Київської Малої академії наук.

У рамках третьої літньої наукової експедиції з 25 червня по 5 липня школярі вирушили до м. Богуслав на Київщині, аби попрацювати у справжньому кар’єрі. Перш ніж взятися до роботи, МАНівці пройшли інструктаж із заступником директора з охорони праці ПРАТ «Богуславський кар’єр» Миколою Чавченком.

– Добувні роботи проводяться на п’яти горизонтах, на кожному з яких працює екскаватор. Спочатку відбувається буріння, потім – вибухові роботи, лише після цього можна приступати до ескалації гірничої маси, – звернув увагу молоді посадовець.

Для Діани Акімової ця інформація не нова: на Богуславському кар’єрі дівчина вже утретє. Тут вона збирала матеріали для МАНівської роботи. В майбутньому Діана планує стати геологом. Зізнається: любить досліджувати давні породи, адже вони несуть інформацію про минуле.

– Професія геолога не просто цікава, вона вкрай важлива і необхідна. Оскільки, знаючи геологію місцевості, можна правильно спланувати її забудову. Приміром, тут, у Богуславі, саме через особливості геологічного фундаменту не можна зводити масштабні споруди. Але місцевість багата на кварц. Ця порода є дуже цінною сировиною: її використовують у технічній сфері, у машинобудуванні, кварц навіть може замінити алмаз! – поділилася юний геолог.

Захоплення Діани поділяє і восьмикласник Дмитро Клеменков. Хлопець власноруч добув кілька камінців гірського кришталю і відчув себе справжнім геологом:

– Експедиція надзвичайно цікава! Тут можна приміряти на себе професію геолога і визначитися, підходить вона тобі чи ні. Крім того, у мене з’явилися ідеї щодо майбутньої МАНівської роботи.

Лише геологічними розкопками літня наукова експедиція не обмежилася. Школярі також спробували свої сили в гідрології та кліматології.

– У рамках експедиції ми побували на річці Рось, де учні могли ознайомитися з особливостями роботи гідропосту. Також відвідали метеостанцію в с. Мисайлівка, де побачили, як працюють прилади для спостереження за параметрами погоди, – розповіла завідувач відділення наук про Землю Київської МАН Зінаїда Курлова.

За десять днів таких активностей учні дещо втомилися. Проте новий досвід, цікаві знайомства та яскраві емоції того варті – одноголосно запевнили манівці.

За матеріалами Київської МАН

11.07.18
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН