ЯК СТВОРЮЮТЬ МАЙБУТНЄ
У новому проекті НЦ «МАНУ» школярі і студенти удосконалювали навички одного з найперспективніших напрямів науки ‒ біотехнології

prev next
«Biotech Startup Week» ‒ так називається ІІ Всеукраїнська наукова профільна школа, яка відбулася з 22 по 26 квітня. Цього року її проведення стало можливим завдяки співпраці «UF Incubator», створеного на базі НЦ «МАНУ», і Центру інновацій «Сходи в Майбутнє». Організатори проекту об’єднали зусилля, щоб допомогти молодим і активним людям набути необхідних навичок для реалізації своїх ідей у біотехнологіях, від яких, без перебільшення, залежить майбутнє людства.

Авторитетні вчені-футурологи прогнозують, що у найближчі 10 років біотехнологічна галузь не лише розвиватиметься, а й замінить медицину, енергетику, міське та сільське господарство. Використовуючи досягнення цієї науки, людина зможе вдосконалювати своє тіло, інтелект і впливатиме на довголіття. Серед найбільш затребуваних професій майбутнього будуть саме спеціалісти-біотехнологи. Саме тому так важливо, щоб молодь України мала доступ до необхідних знань, удосконалювала свої вміння, реалізовуючись у цій професії.

До школи «Biotech Startup Week» було дібрано 28 учасників ‒ старшокласників та студентів. Під час навчання молодь працювала у командах. До складу кожної входили винахідник, маркетолог та фінансист ‒ а це повноцінний колектив, якому під силу успішно реалізувати стартап. Адже біотехнологи продукують ідею, економісти готують фінансове обґрунтування проекту, а маркетологи займаються просуванням ідеї.

Мета школи – підготувати учасників до розмови з інвесторами та представниками бізнесу, навчити їх працювати у команді і з проекту створювати стартап, формулювати бізнес-модель та корегувати свій бізнес-план. Адже фінальним завданням школи є презентація учасниками своїх проектів перед експертною радою. Виступи команд оцінювали представники «UF Incubator» та НЦ «Мала академія наук України», Центру інновацій «Сходи в Майбутнє», україно-американського фонду «Biotech Initiative U. S. – Ukraine Foundation», експерти компанії «Юрія-Фарм» та організатори Міжнародного форуму «Innovation Market».

Серед перспективних проектів обрано розробку Марка Соболя з Херсонського фізико-технічного ліцею, який працював над пристроєм для людей з вадами зору. Задум хлопця полягає у забезпеченні просторової орієнтації завдяки ультразвуковим датчикам. Їх потрібно прикріпити на тіло людини для сканування навколишнього простору. Процесор аналізуватиме усі дані й у разі потреби надсилатиме імпульс у ту частину тіла, якій загрожує перешкода.

‒ Раніше я свою ідею мав тільки на папері. Школа дала зрозуміти, як працює бізнес. Тож тепер проект, завдяки тренерам і моїй команді, має бізнес-розрахунок. Ми знайшли зацікавлених інвесторів. Також до участі у «Biotech Startup Week» я перемикав рекламу. Тепер я уважно дивлюся і аналізую, щоб використати дані для маркетингу свого стартапу, ‒ поділився відкриттями Марк.

Найкращі проекти отримали від НЦ «Мала академія наук України» право участі у STARTUP-алеї на Міжнародному форумі «Innovation Market ‒ 2019», сертифікати на освітні програми від платформи «UF Incubator», а україно-американський фонд подбав про навчальні підручники. Адже всі учасники напередодні замовили собі по дві бажані освітні книги.

Надважливим завданням для дорослої освітньої спільноти є виявлення талановитих проектів і дітей. Однак не менш вагомим є сприяння та виведення їх на новий рівень, тим самим впливаючи на розвиток країни.

Людмила Копко
27.04.19
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН