ЯКА ВОНА – СУЧАСНА УКРАЇНСЬКА ПІЗНАВАЛЬНА КНИЖКА?
У столиці відбувся круглий стіл, присвячений ролі книги у школі

prev next

У зв’язку з виходом пізнавальної книжки природничого циклу знань для молодшого й середнього шкільного віку «Біла трішки чорна-пречорна книжка» Кузька Кузякіна НЦ «МАНУ» спільно з Простором української дитячої книги «BaraBooka» і видавництвом «Віват» вирішили обговорити, якою має бути сучасна українська книжка у шкільній і позашкільній освіті. Круглий стіл відбувся 15 березня.

«Біла трішки чорна-пречорна книжка» – одна з найяскравіших нон-фікшн книг українських авторів. У ній ідеться не лише про природу кольорів, а й про різні природні явища, види тварин і українські топоніми, у назві яких є «чорний» і «білий»: про чорні діри, абсолютно чорне Сонце, походження деяких українських топонімів, чорно-білі види тварин, прислів’я, зорові ілюзії, омоніми та багато іншого.

Основне завдання таких книжок – достовірно розкрити перед дитиною певну частину життя і зробити це так, щоб читач не просто зрозумів написане, а й не нудьгував, читаючи. А це доволі частенько трапляється під час освоєння матеріалу з навчальної літератури. Не менш важливим завданням пізнавальних книжок є змалку вчити дитину радіти від отриманих нових знань, спонукати до самоосвіти.

До участі на круглому столі були запрошені директор НЦ «МАНУ» Оксен Лісовий; радниця міністра МОН України, громадська діячка Іванна Коберник; письменник Дмитро Кузьменко; провідний редактор дитячої редакції сучасної української літератури (видавництво «Віват») Олена Рибка; вчитель, методист Новопечерської школи м. Києва, сертифікований тренер міжнародної програми «Читання і письмо для розвитку критичного мислення» Інна Большакова; співзасновник та керівник EdEra, експерт з дистанційної освіти ОБСЄ Україна Ілля Філіпов; письменниця, методист НЦ «МАНУ» Галина Ткачук; куратор дитячої програми Фестивалю «Книжковий Арсенал» Юлія Козловець.

Модератором зустрічі була письменниця, керівник проекту «BaraBooka», методист НЦ «МАНУ» Тетяна Стус. Вона розповіла, що цей захід було ініційовано задля того, щоб активізувати процес створення пізнавальних книжок, зробити його корисним для освіти, вчителів, письменників і видавців.

Я за те, щоб розвивати коло українських авторів. Видавцям легше купити ліцензію і видавати вже готову книжку. Але ми підтримуємо своє, українське, і хочеться спонукати як самих авторів, так і запит видавців на українських авторів, який у нас нині досить малий, − зауважила Тетяна Стус.

Також на круглому столі проект «BaraBooka» представив добірку сучасних українських пізнавальних книжок для юного читача. Тетяна Стус вважає: 90% із цих книг варті того, щоб бути рекомендованими для конкретних уроків. Залишається тільки затвердити їх на офіційному рівні.

Людмила Копко
17.03.17
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН