ЯКОЮ  БУЛА  ФІЛОСОФІЯ  НА  КАРАНТИНІ?
36 дистанційних заходів провела команда Лабораторії мислення та формування світоглядно-ціннісних компетенцій НЦ «МАНУ» під час карантину

prev next

«Філософія для дітей» (P4c) – методика рефлексивного навчання, яка розвиває навички філософування. Вони належать до групи навичок soft-skills, що надзвичайно актуальні для самореалізації особистості у ХХІ столітті. І хіба карантин не найкращий час для роздумів? Авжеж – переконалися учасники 36 дистанційних заходів Лабораторії мислення та формування світоглядно-ціннісних компетенцій НЦ «МАНУ». Майже 550 дітей і педагогів взяли участь у заняттях з філософії та історії, літератури і культури.

Основний шлях упровадження «Філософії для дітей» – сократівський діалог, де всі учасники – рівноправні партнери. У суспільній перспективі ця програма готує учнів до свідомої і відповідальної участі в демократичному устрої, який спонукає громадянина самостійно приймати рішення. Кінцева мета – формування спільноти дослідників. Для педагогів участь у програмі – це знайомство із засадами і підходами «P4c» та лайфхаками її використання на уроках. А ще – незабутнє спілкування з бельгійськими P4c-експертками Ізабель Джесперс, Ніколь Декостр і гуру «Філософії для дітей», професором Джінваном Парком.

На карантині команда Лабораторії започаткувала і новий онлайн-проєкт –Літературної та Історичної віталень, на яких обговорювали теми і сучасні реалії дещо з новими для нас барвами ідентичності та культурної дипломатії. Серед спікерів – історики, літературознавці, письменники: Тарас Пастух, Олексій Сінченко, Дмитро Савченко, Дмитро Шурхало.

Літо – час узагальнення і аналізу набутого досвіду як для педагогів та учнів, так і для тренера з методики «Філософія для дітей», завідувачки Лабораторії мислення та формування світоглядно-ціннісних компетенцій НЦ «МАНУ» Юлії Кравченко, яка вже тепер готується до нового навчального року і вигадує нові нешаблонні прийоми навчання.

09.07.20
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН