ЮНІ ДОСЛІДНИКИ З МАЛОЇ АКАДЕМІЇ НАУК ГОТУЮТЬСЯ ПІДКОРЮВАТИ НЕБО І КОСМОС
У Києві проходить осіння навчальна сесія Німецько-українського дитячого аерокосмічного університету

prev next

24 вересня у Києві відбулось урочисте відкриття навчальної сесії Німецько-українського дитячого аерокосмічного університету. Метою цієї двонаціональної позашкільної програми є підтримка математичних і природничих здібностей молодого покоління України та Німеччини. Проект проводиться під патронатом космонавтів двох країн – Героя України, першого космонавта незалежної України, кандидата технічних наук, члена наглядової ради МАН Леоніда КАДЕНЮКА і його німецького колеги, астронавта, професора аерокосмічної інженерії технічного університету міста Мюнхена, доктора природничих наук Ульріха ВАЛЬТЕРА.

Сприяння ініціативі Малої академії наук надають Кабінет Міністрів України, Всеукраїнська благодійна організація «Фонд підтримки обдарованих дітей України», Державне підприємство «Авіаційний науково-технічний комплекс імені О. К. Антонова», посольство Німеччини в Україні, правління Німецького аерокосмічного центру, інформаційний центр ДААД в Україні, багато українських і німецьких професорів, доцентів, педагогів та співробітників авіакосмічної галузі.

Другий етап міжнародного освітянського проекту почався на базі Національного авіаційного університету.

На відкритті сесії з вітальним словом виступив президент Малої академії наук, доктор фізико-математичних наук, професор, член-кореспондент НАНУ, академік Національної академії педагогічних наук України, народний депутат Станіслав ДОВГИЙ. Він привітав усіх з урочистим початком осінньої навчальної сесії, представив учасників та почесних гостей, розповів про історію створення і перспективи розвитку дитячого аерокосмічного університету.

Станіслав Олексійович висловив особисту вдячність за підтримку цього проекту попередньому Надзвичайному і Повноважному Послу Федеративної Республіки Німеччина в Україні панові Гансу-Юрґену Гамзьоту. На переконання президента МАН, з новим Послом ФРН в Україні – паном Крістофом Вайлем – триватиме не менш активна співпраця в галузі освіти. Також він подякував за співробітництво партнерам з Німецького музею Мюнхена, Мюнхенського технічного університету та Німецького аерокосмічного центру.

Звертаючись до школярів, Станіслав ДОВГИЙ зазначив: «Безумовно, дуже хотілося б, щоб ви отримали тут нові знання, новий досвід, оглянули лабораторії, познайомилися з командами науковців, інженерів, які працюють в аерокосмічній галузі як Німеччини, так і України. А ще – щоб ви потоваришували між собою і дружбу цю пронесли крізь усе життя. Бажаю вам успішної роботи!».

Теплі вітальні слова до юних науковців і поважних колег промовив академік Національної академії наук України, директор Інституту гідромеханіки НАН України, заслужений діяч науки і техніки України Віктор ГРІНЧЕНКО.

На цікавій презентації «Україна – авіаційна, космічна держава» декан механіко-енергетичного факультету Аерокосмічного інституту НАУ, доктор технічних наук, професор Олексій САМКОВ розповів про стан наукових досліджень і виробничий потенціал в авіаційній та космічній галузях країни.

Гучними оплесками за змістовну лекцію «Космонавтика і перспективи її розвитку в міжнародному контексті» слухачі привітали першого космонавта незалежної України, народного депутата, генерал-майора авіації, Героя України Леоніда КАДЕНЮКА.

Щирі слова подяки за надзвичайно дружній прийом та співпрацю фахівців двох країн в галузі підтримки обдарованих дітей пролунали з вуст гостей з Німеччини – керівника Баварського центру обдарованості Ройї КЛІНГНЕР і вчителя фізики гімназії ім. Марії-Терезії Андреаса ТАЛЬМАЙЄРА. Саме в столиці Баварії – місті Мюнхені – у квітні цього року відбувся перший етап навчання у дитячому університеті. Тоді молоді дослідники з Німеччини та України прослухали математичний курс і лекції з астробіології у Мюнхенському технічному університеті, побували на екскурсіях у Німецькому аерокосмічному центрі та науково-дослідному центрі Вайєнштефан.

Цього разу навчання для перспективних школярів продовжилося в лабораторіях Аерокосмічного інституту НАУ в Києві. Викладачі і студенти університету в перший навчальний день провели в науково-дослідному лабораторному комплексі НАУ демонстрацію експериментів на теми «Сучасні матеріали в авіабудуванні», «Еволюція розвитку авіаційної техніки», «Аеродинаміка – наукова основа авіації» та інші. З неприхованою цікавістю молодь двох країн сприйняла навчально-тематичну екскурсію музеєм історії Національного авіаційного університету, авіаційним навчальним ангаром, а також музеєм мінералів. У вечірній час для викладачів і учнів з Німеччини та їх юних колег з України проводилися екскурсії стародавнім Києвом.

А 27 вересня делегація від Німецько-українського дитячого аерокосмічного університету та Малої академії наук побувала на відкритті VIII Міжнародного авіаційно-космічного салону «АВІАСВІТ-ХХІ». Льотне шоу проходило у Гостомелі на аеродромі «Київ–Антонов», де обдаровані школярі обох країн із захопленням спостерігали за фігурами вищого пілотажу, оглядали сучасні моделі громадянської та військової авіації, авіаційне обладнання.

Для юних науковців проводились практичні заняття на профільних факультетах НТТУ «КПІ». Так, під керівництвом наукового співробітника факультету авіаційних та космічних систем вишу Олександра ЯКОВЕНКА школярі здійснювали монтаж і програмування робота АЗУРО. На базі лабораторій електронної та оптичної мікроскопії їх чекало знайомство з «розумними» матеріалами в галузі аерокосмічних досліджень, яке провів заступник декана інженерно-фізичного факультету, кандидат технічних наук, доцент кафедри металознавства та термічної обробки університету Олександр ДУДКА.

Приємним сюрпризом для юнацтва стали відвідини авіаційного науково-технічного комплексу імені О. Антонова. Учні побували в чотирьох цехах – складальному, моделювання і тренажерних установ, агрегатного складання і в цеху комп’ютерного проектування літаків, а також відвідали Музей історії та розвитку авіації ДП «Антонов». Окрім того, спеціалісти підприємства провели для них презентацію комп’ютерних систем проектування сучасних літальних апаратів, що використовуються в навчальному процесі.

Попереду – екскурсія Державним політехнічним музеєм при НТУУ «КПІ», а також перегляд балету «Спляча красуня» П. Чайковського у Національній опері України імені Т. Шевченка. Завершиться навчальна сесія Німецько-українського дитячого аерокосмічного університету 29 вересня Міжнародною учнівською конференцією «Авіація і космонавтика – 2012».

28.09.12
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН