ЗА  СУЧАСНИМИ  ЗНАННЯМИ  І  НАУКОВИМ  ДОСВІДОМ  –  У  ЖЕНЕВУ
У ЦЕРН відбулася Наукова школа для педагогічних працівників Малої академії наук України

prev next

За сприяння Національного центру «Мала академія наук України» 19 фахівців з різних областей України взяли участь у навчальній програмі для вчителів Європейської організації з ядерних досліджень (ЦЕРН), яка проходила з 22 по 28 квітня ц. р. у Женеві (Швейцарія). Навчання відбулось у рамках програми НЦ «МАНУ» з підвищення кваліфікації викладачів згідно з планом семінарів-практикумів для педагогічних працівників позашкільної освіти на 2018 рік, затвердженого Міністерством освіти і науки України.

За інформацією керівника делегації, завідувача відділу міжнародних масових заходів НЦ «МАНУ», члена-кореспондента Академії технологічних наук України, кандидата технічних наук Олександра Юрова, цього року учасникам Наукової школи для педагогічних працівників Малої академії наук України та обласних відділень МАНУ в ЦЕРН було прочитано лекції з тематики фізики часток, антиматерії, теорії створення і практичного застосування прискорювачів та детекторів часток у медицині, інших галузях сучасної науки і техніки.

Члени делегації України в рамках Наукової школи ознайомилися з конструкціями і роботою лінійних прискорювачів, синхроциклотронів, Великого адронного колайдеру, експериментом ATLAS та іншими унікальними об’єктами ЦЕРН, а також взяли участь у лабораторній роботі з візуалізації слідів часток за допомогою власноруч зібраної камери Вільсона. Українські фахівці високо оцінили інноваційне обладнання та сучасний рівень постановки експериментів, а також дружнє спілкування з висококваліфікованим персоналом ЦЕРН.

Значна увага була приділена також ознайомленню з історією та сьогоденням міста Женеви і відвідинам Представництва ООН у Женеві. У Музеї історії науки вчителі ознайомилися з унікальним зібранням лабораторного фізичного обладнання ХVІІІ–ХІХ століть, а особливий інтерес викликало обладнання для першого у світі вимірювання швидкості звуку у воді (експеримент проводився у водах Женевського озера в 1826 році).

Учасники Наукової школи дали високу оцінку рівню її підготовки й організації з боку МАН та ЦЕРН і висловили наміри максимально застосовувати отримані знання у роботі з учнями Малої академії наук України. Так, директор Івано-Франківського обласного відділення МАН, кандидат педагогічних наук Надія Дерев’янко вважає: ЦЕРН в умовах сьогодення – це нові можливості для педагогів і учнів Малої академії наук у здійсненні науково-дослідницьких робіт та проведенні експериментів, це спілкування й обмін науковим досвідом з однодумцями з усіх куточків планети, використання найновіших матеріалів для підготовки лекцій, проведення семінарів-практикумів, літніх шкіл МАН і виїзних лекторіїв.

Безсумнівно, завдяки перебуванню в ЦЕРН усі члени української делегації отримали неоціненний досвід та знання щодо передових досягнень науки, якими поділяться зі своїми співробітниками, учнями і студентами, надихаючи їх на наукову роботу.

Доцільно зазначити, що набуття з 2016 року Україною статусу асоційованого члена ЦЕРН надає унікальну можливість для українських учених отримувати досвід участі у передових дослідженнях, працювати в найкращій фізичній лабораторії світу як співробітники і брати участь у програмах розвитку кар’єри. Також це розширює доступ до проектів та освітніх програм ЦЕРН, сприяє підвищенню ефективності наукових розробок і підготовки наукових працівників найвищої кваліфікації.

Саме такі навчання на базі Європейської організації з ядерних досліджень мають потужний вплив на формування і розвиток сучасних кадрів фізиків нашої країни, а також підготовку їх молодого покоління. Ось чому в червні цього року планується ознайомлення з обладнанням, експериментами і методами досліджень ЦЕРН найкращих юних фізиків України, які готові з честю прийняти естафету досвідчених науковців і викладачів МАН. Принаймні науковці ЦЕРН у попередні візити українських делегацій зазначали, що рівень знань з фізики школярів – учнів Малої академії наук можна порівняти з теоретичною базою креативних студентів другого-третього курсів, тому завжди з цікавістю очікують приїзду юних талантів з нашої країни. Тож вперед, майбутня наукова еліта Європи!

Сергій Кутняков
07.05.18
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН