ЗА  ЗНАННЯМИ  –  ДО  КИЄВА!
На базі радіотехнічного факультету КПІ відбувся навчальний тренінг для фахівців інформаційних технологій середньої і позашкільної освіти

prev next

12 червня на базі радіотехнічного факультету НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського» успішно пройшов навчальний тренінг «Мікрокомп’ютер Raspberry Pi – інструмент дослідника».

До участі у заході, що відбувся у рамках Всеукраїнського науково-освітнього проекту «Впровадження інноваційних освітніх технологій в системі МАН України», були запрошені викладачі шкіл, завідувачі відділів технічних наук та інформаційних технологій, методисти і керівники гуртків та творчих об’єднань дослідницько-експериментального напряму позашкільних закладів і закладів загальної середньої освіти.

Усього на лекційних і лабораторних заняттях з опанування роботи із фото- і відеозображеннями та початкових налаштувань Raspberry Pi були присутні 12 учителів шкіл і викладачів Малої академії наук з п’яти областей України і столиці. Усі учасники тренінгу високо оцінили нові знання і навички, отримані під час занять, у розрізі їх упровадження в навчальний процес.

З кандидатом технічних наук, доцентом кафедри радіотехнічних пристроїв та систем радіотехнічного факультету НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського» Сергієм Могильним, який проводив навчальний тренінг, змога вільно поспілкуватися з’явилася у перерві після лабораторного заняття «Використання виводів GPIO для отримання інформації з сенсорів та формування сигналів керування. Поняття про широтно-імпульсну модуляцію (ШІМ) та її використання для керування двигунами і RGB-діодами».

Усім учасникам тренінгу Сергій Борисович подарував свій навчально-методичний посібник «Методи та інструменти ділової розвідки в Internet». Це тема, яка разом з інформаційними війнами має особливу популярність в інтернет-середовищі. Науковець розповів про своє бачення розвитку дітей і молоді через залучення до занять робототехнікою, інженерними і технічними науками.

Поділилася враженнями і вчитель математики Одеської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 82 Світлана Демченко, яка, за її доброзичливим одеським жартом, привезла із сонячних берегів Причорномор’я до столиці дощик, а назад везе купу нових знань, знайомств і київських вражень:

– Інтернетом речей ми з хлопцями займалися давно, робили «Розумний флораріум». Усі дані ми передавали на сайт і там їх опрацьовували. Тому навчання з відеокамерою, яка передає зображення на комп’ютер і навпаки, – це для нас надзвичайно важливо, бо ми готуємо другий проект – запуск у повітря метеорологічного зонду.

Сергій Петренко працює вчителем інформатики і фізики в Житомирській гуманітарній гімназії № 1 і на тренінгу був єдиним чоловіком у жіночому навчальному колективі.

– Цікавий курс щодо мікрокомп’ютерів, які мають великі можливості і перспективи в майбутньому, а вчителям доцільні як для розвитку обдарованої дитини, так і для застосування в навчальному процесі. Також розширюються можливості і для саморозвитку, – зазначив молодий учитель.

Восени, після завершення канікул і літніх наукових шкіл МАН, схожі тренінги і семінари на базі Київської політехніки і навчальних майданчиків Малої академії наук будуть продовжені. Уважно стежимо за анонсами й оголошеннями на сайті НЦ «МАНУ» і його територіальних відділень!

Сергій Кутняков
20.06.18
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН