ЗАГАДКИ  ЗВУКУ
МАН провела першу літню школу за напрямом «Акустика»

prev next

Зіграти мелодію на соломинці для коктейлю? Не проблема, головне – збагнути фізику, яка робить це можливим, – кажуть восьмикласники Харківської обласної спеціалізованої школи-інтернату «Обдарованість», які приїхали на літню фізичну школу Малої академії наук. Школа проходила в Міжнародному центрі дитячої наукової творчості НЦ «МАНУ» з 25 по 30 травня. Цього року її присвятили темі «Хвилі та акустика».

Цей розділ підлітки ще не вивчали, тому теорію опановували на лекціях, як справжні студенти. Зі свого боку, доцент Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кандидат фізико-математичних наук Владислав Кравченко зробив максимум для того, щоб матеріал сприймався легко і зрозуміло. Крім того, учні розв’язували задачі та виконували лабораторні роботи з дослідження звукових коливань.

А найбільший захват викликали наукові й інженерні проекти: хлопці і дівчата вчилися розподіляти ролі та працювати в команді, долати труднощі і досягати наукового результату.

– Спочатку у нас не все виходило, ми сперечалися, мирилися і йшли працювати далі. Першу соломинку зробили з одним отвором, звук був якийсь незрозумілий. Потім завантажили додаток, який видає еталонний звук для кожної ноти, затискали різні отвори і досягали найкращого звучання, – розповіла Поліна Стриженко. Дівчина співає і захоплюється музикою, тому обрала проект «Do-Re-Mi with Straws» зі створення прототипу гобою.

Решта команд конструювали й випробовували стетоскоп, досліджували слух – власний і своєї вчительки, добирали найкращий шумопоглинальний матеріал та вирішували інші, не менш цікаві завдання.

Також харків’яни пройшли тренінги з наукової англійської та командоутворення, попрацювали на полігоні з металошукачами, ознайомилися з принципом роботи моноколеса, запустили сонячний аеростат і побачили унікальні експонати скансена в Пирогові – тож додому повернулися з новими навичками і враженнями. А в планах Малої академії ще 10 літніх наукових шкіл, тому далі буде!

Тетяна Чернецька
31.05.19
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН