ФАНАТИ НАУКИ
Конкурс-захист у відділеннях технічних і комп’ютерних наук завершено

prev next

Співзасновник корпорації Apple Стів Джобс зауважував: «Ви хочете провести решту життя, продаючи газовану воду, чи хочете змінити світ?» Безперечно, наші юні інженери та IT-спеціалісти обрали другий варіант. При цьому змінити світ – ключове завдання, яке вони перед собою поставили під час роботи над своїми проектами. І вирішення цього завдання яскраво виражено в їхніх розробках та креативних ідеях.

28 березня перед урочистим закриттям відділень технічних і комп’ютерних наук його переможці та призери презентували свої винаходи на виставці. До речі, для МАН організовувати експозицію проектів учасників цих відділень уже стало доброю традицією.

Розглянути «наукові пропозиції» молодих дослідників прийшли секретар РНБО України Олександр ТУРЧИНОВ, провідні науковці та представники ЗМІ.

– Знайти, підтримати і створити умови для навчання і роботи нашій талановитій молоді – це сьогодні питання стратегії країни; це – питання безпеки країни і це питання майбутнього країни, – закцентував Олександр ТУРЧИНОВ.

Одна зі школярських робіт – новий спосіб підвісу медичних нош в автомобілі, який придумала львів’янка Анастасія ЛІВОЧКА. Це портативний недорогий комплект, який дає змогу будь-яке авто перетворити на карету швидкої допомоги. Крім того, така конструкція не боїться поганих доріг. Завдяки застосуванню еластичного підвісу і демпфера коливань машина, обладнана розробленими ношами, довезе пораненого по бездоріжжю швидко й безболісно. Зайняла Настя друге місце у секції «Науково-технічна творчість та винахідництво».

Рóбота, точніше, універсальну платформу з голосовим керуванням, яка може виконувати хатню роботу, презентував столичний десятикласник Данило СЕМЕРАК.

У мене виникла ідея, щоб кожна людина мала робота для виконання роботи по дому. Багато справ довіряти їм не треба, щоб не сталося те, про що нас попереджають фантасти. Роботи можуть бути потрібні в медицині для нагадування про прийом ліків та їх подачу, можуть нагадувати вигулювати собак, – поділився Данило.

Розробка хлопця принесла йому перше місце в секції «Авіа- та ракетобудування, машинобудування і робототехніка».

Пристрій резонансно-частотного лікування, який знешкоджує віруси, що мутують і не піддаються лікуванню антибіотиками, розробила школярка з Полтавщини Марина ТОМКО. Апарат створений на базі досліджень американського лікаря Рояла Реймонда Райфа, який відкрив резонансні частоти. Також винахідниця написала комп’ютерну програму, яка «керує» приладом. Посіла дівчина третє місце у секції «Електроніка та приладобудування».

До речі, Олександр ТУРЧИНОВ нагородив учасників виставки подяками секретаря РНБО України і нагрудними значками Апарату РНБО України за творчість, наполегливість та креативність у підготовці наукових досліджень.

До привітань школярів із закінченням змагання долучилися також президент МАН України Станіслав ДОВГИЙ; куратор відділення технічних наук, директор Інституту гідромеханіки НАН України, заслужений діяч науки і техніки України Віктор ГРІНЧЕНКО; співголова журі відділення технічних наук, декан інженерно-фізичного факультету НТУУ «КПІ» Петро ЛОБОДА; координатор освітніх програм корпорації Intel, яка є партнером відділення комп’ютерних наук, Людмила САВЧЕНКО і співголова журі відділення технічних наук, завідувач кафедри електронних приладів та пристроїв факультету електроніки НТУУ «КПІ» Леонід ПИСАРЕНКО.

Віктор ГРІНЧЕНКО, який традиційно кожного року відвідує захист робіт, наголосив, що фіналісти впевнено себе почувають під час запитань щодо їхніх проектів:

Коли я з вами зустрічаюся, то ставлюся до вас, як до дітей. А під час захисту побачив, що оті ваші члени журі, та й ви самі ставитеся один до одного, як до дорослих. Під час цього змагання ви дуже гарно тримаєте удар, незважаючи на серйозні питання, які піднімають члени журі і ваші колеги. Це ваше головне досягнення.

Також журі відзначило: рівень учнівських робіт зріс порівняно з минулим роком. А на думку голови журі секції «Інформаційно-телекомунікаційні системи та технології», професора кафедри звукотехніки та реєстрації інформації факультету електроніки НТУУ «КПІ» Володимира ПІЛІНСЬКОГО, зростає і ступінь відповідальності нашої молоді, а це означає, що «ми на доброму шляху». А ще це свідчить: наші фіналісти «фанатіють» від науки і точно не хочуть «провести решту життя, продаючи газовану воду».

Олена ТЕРЛЕЦЬКА
29.03.16
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН