ЗАСЛУЖЕНІ НАГОРОДИ З ТУРЕЧЧИНИ
Учні Чернівецької МАН успішно представили Україну на виставці-конкурсі OKSEF

prev next

З 4 по 10 червня 2018 року в м. Ізмір (Туреччина) проходила науково-освітня виставка-конкурс у галузі технічних наук та енергетики OKSEF (OĞUZHAN ÖZKAYA EDUCATION SCIENCE ENERGY ENGINEERING FAIR).

500 учасників із 23 країн світу взяли участь у конкурсі з проектами в шести секціях (фізика, хімія, біологія, інженерія та енергетика, комп’ютерні науки і математика, робототехніка). Україну на цьому міжнародному заході представляли учні Малої академії наук із Чернівців Тарас Кузик і Максим Ліщинський.

На OKSEF Тарас Кузик посів друге місце й отримав «срібло». Він захищав роботу в секції фізики.

– Моя робота стосується впливу поверхневого натягу на плаваючі жорсткі тіла, – розповів хлопець про нові способи розділення матеріалів завдяки різній поведінці на поверхні води.

Результати досліджень Тараса можна використовувати і на практиці: під час обробки мінералів, очищенні стічних вод тощо.

Максим Ліщинський представляв свою роботу в секції інженерії та енергетики і посів третє місце. Молодий науковець знайшов спосіб здешевити сонячні концентратори за рахунок спрощення будови конструкції.

– Я сконструював дешевий сонячний концентратор, завдяки якому можна замінити всю площу покриття генератора іншим приладом. Ідея не нова, але я запропонував, як вигідніше її застосувати. Мій сонячний концентратор корисний навіть у наших широтах, – наголосив Максим.

Захід відкривав президент MILSET Роберто Хідальго, який був присутній всі дні на конкурсі і навіть прочитав мотиваційну лекцію для його учасників. За словами директора OKSEF Уміт Карадемір, яка доклала значних зусиль до організації конкурсу, цей факт свідчить про високий рівень проведення заходу.

– Хоча конкурс відбувався вперше, організаторам вдалося провести його так, щоб кожен залишився задоволеним. Діти вражені як екскурсійною, так і культурною програмою. Особливі успіхи МАНівці показали у володінні мовами. Під час презентації команди наші заспівали п’ять пісень, зокрема на івриті, польською, румунською та українською. А також вільно говорили англійською. І це сприяло невимушеному спілкуванню і можливостям подружитися з якомога більшою кількістю однолітків з різних країн світу. Зокрема, обмінятися науковим та культурним досвідом у дружній атмосфері, – зазначив керівник групи, координатор проектів НЦ «МАНУ» Віталій Лісовий.

Організаторами OKSEF є освітні установи Туреччини Oğuzhan Özkaya, які пропонують послуги в галузі освіти, спрямовані на об’єднання учнів середніх шкіл з усього світу, щоб вони мали змогу не тільки представити свої науково-технічні дослідження, а й поділитися культурою та традиціями. Тож наступного року молодих людей з різних країн знов чекають в Ізмірі, перлині Егейського моря, для демонстрації своїх дослідницьких проектів. І сподіваємося, МАНІвці будуть першими серед них!

13.06.18
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН