ЗАВЕРШИВСЯ НАЙМАСШТАБНІШИЙ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИЙ  КОНКУРС КРАЇНИ
У центрі столиці урочисто нагороджували переможців фіналу щорічного Всеукраїнського конкурсу-захисту МАН

prev next

Ось і промайнули яскраві за подіями і сонячним сяйвом фінальні дні ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України. І якщо відкриття, дискусійні та екскурсійні програми конкурсу відбувалися в гостинних стінах Київської політехніки, а написання контрольних робіт і захист наукових досліджень проходили в сучасних аудиторіях Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, то закриття конкурсних змагань для учнів МАН проходило в Жовтневому палаці на Алеї Героїв Небесної Сотні.

У вестибюлі – розгорнута виставка науково-технічних винаходів і розробок учнів МАН, які брали участь у конкурсі. Чимало почесних гостей і журналістів із провідних ЗМІ з цікавістю та захопленням розпитують юних науковців про їхні відкриття.

Христина Амброзяк із Тернопільської МАН розповідає про «Трансформуючі конструкції для каркасного будівництва»: їх можна легко перевозити і за необхідності розкладати в будь-якому місці для будівництва житла. Її земляк Віктор Перфецький представляє «Вітрогенератор коливального типу» – простий і екологічний спосіб використання енергії вітру. Між іншим, 30 винахідників, а це конкурсанти з відділень технічних та комп’ютерних наук і фізики й астрономії, були дібрані членами журі як розробники найкращих прикладних робіт.

Відкрив урочистості президент Малої академії наук України, академік Національної академії наук України Станіслав Довгий, який першим запросив до вітань почесного гостя з дружньої Польщі. Чистою українською тепло привітав присутніх посол Польщі в Україні Ян Пекло, для якого цей конкурс МАН став знаковим для взаємопорозуміння між народами завдяки започаткуванню в цьому році нової секції «Польська мова».

Надалі слово для привітань було надано Секретарю Ради національної безпеки і оборони України Олександру Турчинову: керівник РНБОУ окреслив важливу місію Малої академії наук України для підвищення обороноздатності молодої держави, адже до наукової і освітньої системи МАН долучені 60 вищих навчальних закладів і 44 науково-дослідницьких інститути.

‒ Це практичний потенціал, який закладає фундамент нашої держави. Сучасна держава не може розвиватися без сучасної науки, а сучасна наука не може існувати і розвиватися без таких молодих і талановитих дослідників. Ви ‒ майбутнє нашої країни, майбутнє наших науково-дослідницьких інститутів. З цікавістю ознайомився з вашими науковими роботами, які скеровані в напрямку зміцнення оборони і безпеки України. Хочу вам подякувати і сказати: я впевнений, що роботи цих проектів є майбутньою базою для розробок головними конструкторами наших потужних ракетних систем, нашої нової військової техніки. Ви наша гордість!

Під урочисту музику й оплески присутніх Олександр Турчинов вручив Почесні грамоти від РНБО України 24 учасникам конкурсу за найкращі розробки в науково-технічній і медичній сферах. Надалі зал дуже жваво реагував як на дотепні коментарі ведучого Олександра Педана, справжнього професіонала своєї справи, так і на знайомі обличчя друзів під час демонстрації фільму про перебіг фінального етапу конкурсу-захисту, який був оперативно знятий організаторами і заслужив схвальні відгуки й оплески глядачів. А найголоснішими під час вітальної переклички серед усіх дванадцяти відділень МАН виявилися історики, мистецтвознавці і хіміки-біологи – емоційна складова гуманітарних і природничих відділень потужно впливала на децибели привітань.

Кульмінацією урочистостей стало нагородження переможців. І свої привітання президент Малої академії наук України Станіслав Довгий розпочав з теплих слів на адресу тих МАНівців, які змогли перемогти на другому етапі конкурсу-захисту та здобули другі і треті місця на його фінальному етапі.

‒ Запам’ятайте: жодна перемога не надає такого досвіду, як одна поразка. І кожна поразка – це великий крок до перемоги в майбутньому. Цьогорічний конкурс особливий: він присвячений сторіччю з дня заснування Національної академії наук України. Мабуть, немає жодної галузі науки, де не було б відкриттів українських вчених світового рівня. Завдяки вашим успіхам така авторитетна організація як ЮНЕСКО, вивчаючи досвід у різних країнах, визнала Україну світовим лідером у сфері роботи з обдарованими дітьми, лідерами в галузі наукової освіти. Ми єдина організація в Україні, яка має такий високий міжнародний статус. І нам дуже приємно, що наш проект має такий успіх.

Станіслав Олексійович щиро подякував юним учасникам конкурсу, працівникам Малої академії наук і членам журі, а також почесним гостям і вченим за активну участь у цьому великому освітньому проекті, і запросив на сцену переможців.

Під фанфари, радісні вигуки й оплески понад тисячної аудиторії глядачів директор Національного центру «Мала академія наук України», кандидат філософських наук Оксен Лісовий розпочав процедуру нагородження. На осяяну світлом прожекторів сцену Жовтневого палацу вийшли 67 переможців, щоб урочисто отримати золоті медалі і дипломи першого ступеня від Міністерства освіти і науки України, Національної академії наук України і Малої академії наук України.

Добрі, мудрі слова привітань до кращих з найкращих МАНівців звучали на столичній сцені від видатних науковців, академіків, літераторів України, голів наукових відділень і журі МАН, представників посольств Франції та Польщі, що були залучені до урочистої процедури нагородження конкурсантів. Радість, сльози щастя, подарунки від спонсорів, вітання знаменитостей і обійми нових друзів – усе було в цей день для молодих науковців біля головної площі країни – Майдану Незалежності! Вони із захопленням ділилися своїми враженнями.

Учениця Валерія Жук з Харкова успішно змагалася в секції «Українська література» (перше місце), пише власну поезію і прозу, має дві збірки творів і щиро дякує членам журі, рівнем знань, критичних зауважень і корисністю порад яких юна літераторка була приємно вражена:

– Це великий шанс для учнів Малої академії наук – брати участь у такому конкурсі. Я вдячна учасникам конкурсу: їх роботи були неординарні, і питання ставили цікаві – це дійсно майбутні науковці. Моя робота була присвячена дитячій літературі. Дослідження цієї літератури дуже важливе, бо як казав Антуан де Рівароль, дитинство – це коли жовтий колір – яскраво-жовтий, дерева – живі велетні, а до місяця можна торкнутися рукою, коли серед друзів є невидимий хлопчик, а під ліжком хтось обов’язково живе. Мені хочеться, щоб українська література збагатилася цікавими творами, тому я планую написати такі книжки, які будуть цікаві усім і в яких будуть порушуватись актуальні проблеми.

З одинадцятикласником Павлом Глуховським з міста Києва, який виборов перше місце в секції «Математика», цікаво поспілкуватися про історію точних наук у часи античності і Просвітництва, дізнатися різницю між числом і цифрою, подискутувати на тему, чому знання надійніше за віру, і чи буде в кінці Всесвіту цифра, якщо спочатку було Слово.

– Для моєї роботи довелося з нуля пізнавати теорію груп, що є програмою університету. Було важко, але коли нарешті зрозумів матеріал, отримав задоволення. У своєму дослідженні аналізую результати вченого ХVІІІ століття Гаусса і використовую його методи міркування за допомогою формул, що можна будувати також за допомогою кривих другого порядку. Вдячний можливості перевірити себе і поспілкуватися з однодумцями.

Завершилися урочистості подякою генеральному спонсору конкурсу-захисту МАН інтернет-супермаркету «Rozetka» за підтримку проекту і надані подарунки, а також феєричною музичною програмою – виступом драйвового електронного гурту ОNUKА. Свідченням, що наша обдарована молодь дружня і готова до нових конкурсів та спільних проектів, стало креативне перетворення зали для урочистостей на велику дискотеку під акомпанемент ОNUKА – вирішувати разом складні завдання і жваво танцювати наші учні вміють якнайкраще.

Сергій Кутняков
23.04.18
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН