ЖВАВО, ІННОВАЦІЙНО, ПЕРСПЕКТИВНО
Саме так оцінили педагоги МАН майстер-клас польських освітян з методики роботи Клубів молодих дослідників

prev next

Незвичайне за формою і креативне за змістом міжнародне навчання відбулося 16 грудня в Центрі науково-технічної творчості молоді «Сфера» Оболонського району м. Києва. Представники польського Центру науки «Коперник» спільно з Національним центром «Мала академія наук України» організували майстер-клас за методикою роботи Клубів молодих дослідників.

Захід проводили координатор східних проектів Центру науки «Коперник» Малгожата РАТКОВСЬКА, представник відділу освіти цього центру, спеціаліст Клубу молодих дослідників Артур ФРАНЧУК і консультант зі східних проектів Олена ЖМІНЬКО.

Ми намагалися зібрати на майстер-клас цільову аудиторію, і це нам вдалося. Залучили до занять методистів НЦ «МАНУ», педагогів Київської МАН, центру «Сфери», організаторів наукових пікніків і представників наукових лабораторій «Весела наука». Ми ознайомилися із застосуванням польської методики навчання Клубів молодих дослідників не тільки в позашкільній освіті, а й в загальноосвітніх навчальних закладах,зазначила заступник директора з методичної роботи НЦ «МАНУ» Світлана ЛИХОТА. – Хотілося, щоб наші вчителі ознайомилися з діяльністю Центру науки «Коперник», у співпраці з яким ми бачимо кілька перспективних напрямів. Нам теж є чим поділитися з польськими партнерами, які, впевнена, знайшли для себе багато корисного. А методисти НЦ «МАНУ» опанували нові методики і технології, які плануємо впроваджувати у навчальних закладах системи Малої академії наук.

У Клубах молодого дослідника під наглядом дорослих педагогів діти та молодь разом експериментують, самостійно отримуючи нові знання. Координує проект Центр науки «Коперник». По всій Польщі і за кордоном уже працює більше 350 таких клубів.

– Місією Центру науки «Коперник» є пропаганда науки і наукового методу, освіта дітей і розвиток їхнього кругозору, вплив на суспільство, функціонування в локальних спільнотах, у своїх командах. Основний метод – наука, а через науку програма підштовхує учнів до критичного мислення, розвитку їх креативності і активної участі в житті локального співтовариства,пояснив Артур ФРАНЧУК.

До речі, пан Артур високо оцінив співпрацю з українськими колегами – педагоги дуже відкриті, швидко розуміють нові методики і все, про що йдеться і що відбувається на майстер-класі.

Як зазначили організатори заходу, методику центру можна застосовувати при викладанні будь-якої наукової дисципліни. І робити це доцільно саме так, як це можна було побачити на заняттях з українськими фахівцями в галузі освіти – з гумором, у відкритому діалозі і постійній співпраці з аудиторією, що дуже жваво, з неприхованою цікавістю слухала доповідачів.

Усі 25 учасників майстер-класу були активні і креативні при виконанні завдань як у командах, так і при індивідуальній роботі. Наприклад, за допомогою крохмалю і води приготували неньютонівську рідину, а потім перевірили оригінальні зміни її форми. Зокрема, спостерігали танцювальний ефект, помістивши рідину на динамік акустичної колонки.

Закінчився захід екскурсією ЦНТТМ «Сфера», яку провів її директор Олександр ТИХОПІЙ. Гості з Польщі були приємно здивовані високим рівнем навчання та науково-технічної творчості в цьому позашкільному навчальному закладі освіти. Слід зазначити, що у ЦНТТМ «Сфера» працює 164 гуртки, при цьому роботи юних техніків відомі не тільки у столиці, а й далеко за її межами.

Учасники майстер-класу щиро вдячні польським колегам за увагу й обмін досвідом установ двох дружніх європейських країн. Базис під плідну українсько-польську науково-освітню співпрацю закладений чималий.

Сергій КУТНЯКОВ
21.12.15
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН