ЗМАГАННЯ  ГЕНІЇВ
Команда МАНівців привезла з Genius Olympiad у США «золото», «бронзу» і спеціальні відзнаки

prev next

Genius Olympiad – щорічне міжнародне інтелектуальне змагання, яке проводиться серед учнів середніх шкіл. Захід заснований Oswego State University of New York (SUNY) і традиційно проходить у другій половині червня. Олімпіада дає можливість молоді з різних країн поділитися своїм першим науковим досвідом. Особливість цього конкурсу полягає у тому, що учасники представляють проекти, спрямовані на розв’язання екологічних проблем. Школярі змагаються за нагороди у таких номінаціях: «Фундаментальна наука», «Інженерія», «Мистецтво», «Творче письмо», «Дизайн», «Розвиток бізнесу». Цього року участь у Genius Olympiad взяли понад 1300 учасників, але це не стало на заваді команді Малої академії наук в отриманні високих нагород.

Найвищої відзнаки – золотої – удостоївся за технологію виготовлення паперу з опалого листя Валентин Фречка. «Ноу-хау» школяра розв’язує одразу дві екологічні проблеми: опале листя не спалюється, а стає сировиною для виготовлення целюлози, і при цьому дерева лишаються цілими. За перемогу в Олімпіаді винахідник отримав право брати участь у міжнародній виставці в Південній Кореї.

Софія Петришин за свій прилад для передачі цифрової інформації людям з вадами зору одержала «бронзу», як і Микола Веремчук за дослідження впливу параметрів оптичної системи на стабільність частинки в оптичній пастці.

– У розчині, що містить багато частинок, можна із загальної маси виділяти тільки ті частинки, які нас цікавлять, налаштувавши відповідно оптичний пінцет, – розповів про деталі своєї роботи Микола.

Почесні відзнаки з Олімпіади геніїв привезли Артем Міронець за роботу «Субстратна приуроченість копрофільних аскоміцетів НПП Деснянсько-Старогутський» і Анна Волкова, яка вивчала можливість відновлення ґрунтів, забруднених важкими металами.

МАНівці продемонстрували надзвичайний командний дух, підтримуючи одне одного. Так, Софія Петришин при захисті Артема Міронця телефонувала своїм батькам, щоб вони переказали матері школяра тримати кулаки саме у хвилини його виступу :)

Чи підтримка рідних і тримання кулаків, чи сильна підготовка учнів Малої академії наук до серйозного змагання міжнародного рівня допомогли школярам вибороти високі нагороди – з’ясовувати не будемо. Однак незаперечним фактом є те, що вже другий рік поспіль МАНівці опиняються серед перших на Genius Olympiad: торік «золото» зі США привіз Микола Іванченко, який винайшов спеціальний адсорбент для ліквідації нафтових розливів.

Людмила Копко
20.06.18
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН