ЗНАННЯ  РІДНОЇ  МОВИ  –  ОЗНАКА  ОСВІЧЕНОЇ  ЛЮДИНИ
Для учнів з Донеччини пройшов курс з поглибленого вивчення української мови

prev next

Досконале знання рідної мови, грамотне написання і вільне спілкування нею – ознака освіченої людини з державним мисленням, справжнього патріота своєї країни. А коли мовне навчання молоді поєднується з неймовірно цікавими екскурсіями сакральними місцями рідної столиці – таке пізнання слова і духу українського народу має особливий сенс: майбутні літератори, науковці, урядовці й захисники своєї держави народжуються на очах.

Мабуть, тому 15 учнів 8–11-х класів з міст Новодонецька і Добропілля Донецької області приїхали до Києва, аби з 24 по 28 січня пройти навчальний курс з поглибленого вивчення української мови в рамках Всеукраїнських науково-профільних шкіл Малої академії наук України. Координатор курсів, завідувач лабораторії суспільних та гуманітарних наук навчально-виховного центру НЦ «МАНУ» Наталія Чепурко чітко пояснила алгоритм створення і реалізації освітнього проекту: учні зацікавилися – вчитель школи зробив запит до МАН щодо проведення курсів, потому – розробляється навчальна і культурна програми, визначаються час і умови проведення заходу.

– Курс включає як вивчення основних розділів мови, так і вивчення за бажанням дітей окремих тем, які складно учням даються. До програми курсу входять екскурсії по центру Києва, відвідини музеїв, тренінги з командоутворення, презентація проектів і можливостей МАН, у тому числі в лабораторії «Ех Lab», де діти пройшли воркшоп з миловаріння, – розповіла пані Наталія.

Учні з Донеччини відвідали зоологічний музей КНУ ім. Тараса Шевченка, прогулялися Володимирською, Андріївським узвозом і Майданом Незалежності, побували у Києво-Печерській лаврі і музеї мініатюр та історичних коштовностей. Також відвідали «Арсенал ідей» у Мистецькому Арсеналі, де представниця простору української дитячої книги «БараБука» Марія Артеменко завдяки квесту ознайомила всіх з новинками дитячої і молодіжної літератури та познайомила з письменницею Ольгою Купріян, яка поділилася літературним досвідом з молоддю.

Вчитель української мови і літератури НВК № 4 м. Добропілля Донецької області Ольга Кулініч отримала неперевершені враження минулого року під час лінгвістичної школи МАН і вирішила продовжити навчання разом з учнями, які підтримали вчительку:

– У перший день занять учні знайомилися з тим, як проводити наукову роботу. То були для них нові форми навчання, тому учасники курсів з великим задоволенням брали участь і показували, як можуть знаходити нестандартні рішення у нестандартних ситуаціях.

Десятикласникам Владиславові Кухарю з Добропілля і Тетяні Насоновій з Новодонецька така форма вивчення української мови і відвідини київських музеїв здалися чудовими мандрами в часі.

– Цей курс надає неймовірні можливості для поглибленого вивчення української мови, одночасно з тим проводяться цікаві екскурсії з дуже гарними лекторами, – відзначила дівчина, яка разом з друзями впевнено спілкувалася «солов’їною».

Зі старшим науковим співробітником Інституту української мови НАНУ Галиною Кобиринкою, яка разом з колегами проводила заняття, можна довго обговорювати культурологічну аксіому: без знання рідної мови, історії і культури немає нації, немає народу! Ось чому лекція, поєднана з практичним заняттям, була присвячена універсальній темі – історії української мови.

– На лекції ми з’ясовували час походження української мови, оскільки в старих підручниках тоталітарного режиму поширювалася неправдива інформація, що це було у вісімнадцятому столітті, хоча тоді відбувався процес зародження української літературної мови. Насправді наша мова дуже давня. Говорили про індоєвропейську і слов’янську мови, що нас з ними об’єднує і що різнить, – зазначила Галина Степанівна.

Закономірно, що старшокласники на мовних курсах хотіли почути поради щодо складання ЗНО, тому на заняттях був представлений і лексичний, і фонетичний, і фразеологічний рівні, і культура мовлення, синтаксичний та морфологічний аналізи. Досконале володіння українською розмовною і письмовою мовами в державних і комерційних структурах, освітніх та культурних закладах, у силовому і громадському секторі апріорі стало життєвою потребою дня. Попит є, зростає мода на українську пісню і слово, а це головне! Україна, вперед!

Сергій Кутняков
29.01.19
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН