Дошка оголошень

Дитяча академія «ФУТУРУМ» запрошує на онлайн-навчання за методикою CLIL (німецька мова) «Мова. Світ. Наука» учнів 1‒5 класів.

Методика CLIL на сьогодні вважається однією з найкращих для вивчення іноземної мови. Багато років вона застосовується у школах Німеччини, Канади, Швейцарії, Фінляндії.

Основою методики CLIL є вивчення природничих дисциплін (фізики, астрономії, хімії, біології, географії та інженерії) у поєднанні з німецькою мовою.

Наша мета – вивчення предмета за допомогою німецької мови, а також глибоке вивчення мови через предмет.

Оплата: 1500 грн/місяць.

Знижки: 20% (навчання двох і більше дітей) та 50% (учасники АТО).

Реєстрація за посиланням.

Курс онлайн починається 3 жовтня.

Для дітей 7-8 років і дітей з початковим рівнем заняття розпочинаються о 10:00; для дітей 9-12 років - о 12:00.

Перший урок безкоштовно.

28.09.2020

Трансформуємо ідею в успішний стартап!

19 жовтня стартує щорічна програма «UF Startup School» від «Ukrainian Future Incubator»!

«UF Startup School» – це змістовні тренінгові сесії, групові дискусії, нетворкінг, коучинг та індивідуальні консультації з провідними бізнес-тренерами та успішними практиками, які допомагають:

 • інтегруватися у стартап-середовище та відчути сучасні тренди у сфері глобальних інновацій;
 • оволодіти практичними інструментами створення ефективної бізнес-моделі стартапу;
 • побудувати «дорожню карту» перетворення ідеї на стартап;
 • розробити фінансову модель, визначитися з обсягами й джерелами фінансування та розпочати процес фандрейзингу;
 • покращити навички командної роботи та спілкування з партнерами;
 • підготуватися до виходу на стартап-майданчики та інвестиційні платформи.

Тривалість програми – 4,5 місяці.

Дедлайн подачі заявки: 11 жовтня 2020 року. Не зволікай!

24.09.2020

Вебінар «Геофізичні задачі в дослідженнях Закарпаття»

Карпати – сейсмонебезпечний регіон? Що відбувається у верхніх шарах земної кори Закарпаття? Відповіді на ці та багато інших запитань дізнавайтеся на вебінарі від Всеукраїнського клубу почесних послів науки ЦЕРН в Україні на тему «Геофізичні задачі в дослідженнях Закарпаття».

Також ознайомимо з методологією розв’язання різних сейсмологічних задач і покажемо результати аналізу деформаційних процесів у регіоні.

Модератор – Олександр Юров, завідувач відділу міжнародних масових заходів НЦ «МАНУ», член-кореспондент Академії технологічних наук України, голова Всеукраїнського клубу почесних послів науки ЦЕРН в Україні.

Спікер – Василь Ігнатишин, старший науковий співробітник відділу сейсмічності Карпатського регіону Інституту геофізики ім. С. І. Субботіна НАН України, вчитель фізики, астрономії вищої категорії, керівник гуртків – методист Виноградівської філії МАН України Закарпатського територіального відділення МАН, кандидат фізико-математичних наук, почесний посол науки ЦЕРН в Україні.

Початок 24 вересня о 17:00. Участь – за запрошеннями, які можна отримати за адресою: o.yurov@man.gov.ua.

23.09.2020

Курс «Аналіз космічних знімків у геоінформаційних системах»

Пропонуємо взяти участь у курсі для школярів і вчителів «Аналіз космічних знімків у геоінформаційних системах». Лабораторія «ГІС та ДЗЗ» НЦ «МАНУ» навчить досліджувати земну поверхню за супутниковими знімками, не лише шукати їх у Всесвітньому павутинні, а й аналізувати, опрацьовувати та візуалізовувати.

Учасники також дізнаються:

 • як за 5 хвилин укласти карту забруднення атмосферного повітря за даними супутника NASA;
 • яка залежність між температурою та вмістом хлорофілу в поверхневих шарах водойм;
 • як змінилася верхня межа лісу в Карпатах з початку ХХ століття.

Поспішайте зареєструватися: перша зустріч ‒ 22 вересня о 17:00.

Для участі вам потрібні лише комп’ютер, доступ до мережі Інтернет і бажання навчатися, а захопливу пригоду у світ космічних технологій гарантуємо!

21.09.2020

Всеукраїнський конкурс есе імені Сергія Кемського до Дня Гідності та Свободи

Національний центр «Мала академія наук України» у вересні – листопаді проводитиме Всеукраїнський конкурс есе імені Сергія Кемського до Дня Гідності та Свободи, започаткований для вшанування пам’яті журналіста, політолога, Героя Небесної Сотні Сергія Кемського, з метою формування і розвитку умінь і навичок літературної діяльності учнів, підтримки талановитої молоді та творчої праці педагогів.

До участі запрошуються учні 8–11-х класів закладів загальної середньої освіти, вихованці закладів позашкільної освіти. Щоб стати учасником, необхідно:

 • до 1 жовтня 2020 року (дедлайн – 23:59 1 жовтня 2020 року) зареєструватися;
 • написати і з 10 до 20 жовтня (дедлайн – 23:59 20 жовтня 2020 року) надіслати на електронну адресу (ukrlingvo@man.gov.ua) прозове есе на тему: «Якщо у вас немає переконання і сміливості, щоб захистити те, що ви вважаєте правильним, жорстокість буде супроводжувати вас завжди» (Барак Обама – цитата із звернення до молодих африканських лідерів, 3 серпня 2015 року).

Есе має бути власним інтелектуальним продуктом учня за принципом доброчесності. Будь-які цитування та запозичення без зазначення автора будуть сприйняті як плагіат, і такі роботи не розглядатимуться. Просимо кандидатів у темі листа і назві файлу з есе зазначити своє прізвище та ім’я (наприклад, Іванов_Андрій_есе.doc).

Результати проведення конкурсу будуть розміщені на сайті Національного центру «Мала академія наук України» після 21 листопада 2020 року.

Умови участі в Конкурсі, вимоги до творчих робіт і критерії оцінювання викладені у Положенні про проведення Всеукраїнського конкурсу есе імені Сергія Кемського до Дня Гідності та Свободи.

Всеукраїнський конкурс есе імені Сергія Кемського до Дня Гідності та Свободи у 2019 році

Збірка есе переможців конкурсу за 2019 рік готується до друку.

Детальніше:

ukrlingvo@man.gov.ua

(097) 897-10-49 (Наталія Чепурко)

18.09.2020

Дитяча академія «Футурум» розпочала новий навчальний сезон

Дитяча академія «Футурум» НЦ «МАНУ» – це простір, у якому діти стають справжніми науковцями, отримують навички проведення досліджень із застосуванням спеціального обладнання, вчаться командної взаємодії, комунікації, роботі над проєктами й аналітичному мисленню.

Педагоги – науковці, експерти у різних галузях знань.

Набір на навчання учнів 1–5 класів здійснюється за двома напрямами:

 • навчання за міждисциплінарною програмою «Людина. Світ. Наука» –
  8 дисциплін: 2 рази на тиждень, 2 заняття в день тривалістю 45 хв.
  Розклад: Чт (Пт) 17:00, Сб 10:00 (12:00);
 • навчання за методикою CLIL «Мова. Світ. Наука» –
  6 дисциплін: 2 рази на тиждень, заняття тривалістю 1,5 години.
  Розклад: Вт (Ср) 17:00, Сб 12:00 та 14:00.

Також є можливість навчатися за методикою CLIL «Мова. Світ. Наука» онлайн.

Вартість: 1500 грн/місяць.

Детальніше:

futurum@man.gov.ua;

+38 (050) 652-25-56 (Ольга)

+38 (093) 511-39-33 (Олена)

15.09.2020

Запрошуємо учнів 3–11-х класів на навчання у студії «FIDAN»

Хочете оволодіти кримськотатарською мовою і довідатися багато цікавого про історію, культуру, традиції одного з корінних народів України?

Безкоштовні заняття в студії «FIDAN» проходитимуть щосуботи о 12:00 у Таврійському національному університеті імені В. І. Вернадського у двох групах: 3–6-й і 7–11-й класи.

Як зареєструватися? Телефонуйте!

(099) 241-95-94 (Ленура)

13.09.2020

Запускаємо онлайн-проєкт «Математика як інструмент мислення»!

Проєкт складається з послідовних уроків, які допомогли б учням створити для себе цілісну систему математичного світогляду. Математику може опанувати будь-яка людина, яка нею цікавиться. Проте іноді або зацікавленість приходить пізніше, або немає можливості в школі знайти цікаві для себе задачі. Водночас математичні знання влаштовані так, що кожен наступний рівень ґрунтується на попередньому. Аби дати змогу всім охочим спробувати оволодіти різними математичними техніками і способами мислення, математичні знання систематизовано в такий спосіб, щоб допомогти сформувати цілісний математичний світогляд.

Цей проєкт розроблено в Київському академічному університеті кандидатом фізико-математичних наук Тарасом Тимошкевичем, модерація лекцій відбуватиметься завідувачкою лабораторії прикладної математики НЦ «МАНУ» Катериною Терлецькою.

Кому: для учнів 7–9 класів.

Коли: щосереди о 18:00 – лекція, а після неї – практикум з розв’язання задач і кілька днів на виконання домашньої роботи. Проєкт безкоштовний і триватиме до кінця навчального року.

Як: Реєструйтеся!

Заняття проводяться в «Zoom» і «Google classroom».

Перша лекція в межах онлайн-проєкту від Тараса Тимошкевича вже 16 вересня о 18.00 – «Принцип “вузьких місць”».

Що значить вміння мислити? Зокрема, це вміння використовувати алгоритми перебору варіантів, більш швидкі, ніж випадковий перебір. Одним з потужних інструментів математиків при вирішенні завдань, що використовується як для шкільних задач, так і тих, які розв’язують студенти і вчені, є принцип «вузьких місць». Його суть полягає в тому, що при переборі різних варіантів ми шукаємо таке «місце», такий об’єкт, в якому кількість варіантів для перебору мінімальна.

Цей принцип можна ефективно використовувати при міркуванні, коли потрібні об’єкти з великою кількістю властивостей: такі об’єкти часто можна знайти серед деяких крайніх елементів (найбільших, найменших, крайніх, найбільш незручних).

13.09.2020

Продовжуємо реалізацію проєкту «День з професором»

Національний центр «Мала академія наук України» в рамках Відкритої освітньої лабораторії продовжує реалізовувати проєкт «День з професором».

Він для учнів 7–11 класів від знаних науковців із цікавими, актуальними та яскравими лекціями з хімії, біології, філології, матеріалознавства, робототехніки, IT, географії, математики, фізики, астрономії.

Приєднуйтеся до нас щотижня у вівторок і четвер о 15:00. Заняття проводитимуться в онлайн-форматі через платформу «Zoom».

Поспішайте зареєструватися, адже перша лекція 15 вересня!

14.09.2020
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН