Дошка оголошень

IV Освітній фестиваль «Арсенал ідей»

26–30 вересня 2018 року у Національному культурно-мистецькому та музейному комплексі «Мистецький арсенал»
(м. Київ, вул. Лаврська 10-12) проходитиме IV Освітній фестиваль «Арсенал ідей».

У його програмі презентація освітніх активностей Малої академії наук України для учнів і вихованців закладів загальної середньої та позашкільної освіти.

26.09.2018

V Всеукраїнська олімпіада з філософії для школярів оголошує старт роботи!

1. Учасники:

 • учні 8-9 класів (перша вікова група) та 11-12 класів (друга вікова група). Мова написання есе - українська.
 • учні 10-11 класів. Мова написання есе - англійська (рівень знання мови B2-C1). Переможець цієї групи представлятиме Україну на Міжнародній олімпіаді з філософії у Римі в травні 2019 року.

2. Дати: жовтень 2018 – заочний етап, 15-18 листопада 2018 – очний етап

3. Заочний етап:

4.Очний етап:

Тематика Олімпіади «Культурна спадщина та мистецтво».

Відповідно до вимог Міжнародного комітету з 2018 року завдання олімпіади формулюються з актуальних питань класичної та сучасної філософії.Загальна тематика олімпіади - Культурна спадщина та мистецтво - це тема для усіх інших заходів, які відбуватимуться в межах олімпіади.

Деталі щодо програми заходів та місця проведення буде оприлюднено не пізніше 31 жовтня 2018 року на сайті МАН та сторіцні Олімпіади у Facebook.

Список переможців V Всеукраїнської олімпіади з філософії для школярів можна подивитись за посиланням.
26.09.2018

Тиждень науки в EX LAB

16–21 вересня 2018 року в Лабораторії експериментальних досліджень «Ex Lab» (м. Київ, вул. Мельникова, 63) проходитиме Тиждень науки.

У програмі заходу – теоретичні і практичні заняття провідних лекторів України, екологічний квест, тури лабораторіями.

Запрошуються всі охочі. Участь безкоштовна.

13.09.2018

Мрієш втілити проект? Час настав! Розшукуються Агенти змін!

Запрошуємо учнів 8–10-х класів (13–16 років) з усієї України взяти участь у проекті «Агенти змін. Діти» 2018–2019!

Ми шукаємо активних підлітків, які мають бажання засновувати і розвивати ініціативи, спрямовані на вдосконалення життя своєї громади школи, району, села чи міста, і змінювати простір довкола.

Школа «Агенти змін» – це всеукраїнський освітній проект для підлітків, який заохочує до саморозвитку, відповідального громадянства, проактивної участі та розвитку громад.

Школа «Агенти змін» діє з 2015 року на базі НЦ «МАНУ» як перший системний проект з громадянської освіти в Україні для підлітків. У 2018–2019 роках у різних містах країни відбудеться VІ Школа. Усі сесії проходять у неформальній та творчій атмосфері з використанням інтерактивних методик разом з досвідченими тренерами і запрошеними лекторами.

Як проходить навчання?

 • 5 шкіл по 25 учасників у кожній;
 • 4 міста: Київ, Львів, Вінниця та Полтава (у Києві школа буде проходити двічі);
 • 4 етапи, тривалість кожного етапу – 3 дні;
 • для найбільш наполегливих – навчальна поїздка до Італії!

Що ще?

 • Невимушена творча атмосфера
 • Дружнє спілкування
 • Цікаві знайомства
 • Друзі з усієї України та міцна спільнота
 • Унікальні екскурсії
 • Арт-терапія
 • Ранкова руханка
 • Нічне багаття
 • Навички ХХІ століття
Де? Школи будуть проводитися у чотирьох містах: Київ, Львів, Вінниця, Полтава. Навчання буде проходити на базах безпосередньо в місті або поблизу. Запрошуються учасники з усіх регіонів України.

Коли? Навчання триває поетапно з листопада 2018 року до вересня 2019 року.

Вартість? Участь у школі безкоштовна. Всі учасники забезпечуються харчуванням, житлом, роздатковими матеріалами. Учасники оплачують вартість дороги до місця навчання як особистий внесок за участь у проекті.

Як? Для участі у школі необхідно до 30 вересня 2018 року (дедлайн – 23:59):

 • прочитати інавгураційну промову Франкліна Делано Рузвельта (http://bit.ly/promova2018);
 • переглянути відео;
 • написати есе на тему: «2048 рік: мій вплив на хід історії – місто/громада, про яку знає вся країна» (хроніки майбутнього) (400–500 слів). Просимо кандидатів у темі листа і назві файла з есе зазначити своє прізвище та ім’я (наприклад, Іванов_Андрій_есе.doc);
 • заповнити анкету за лінком.

Есе має бути власним інтелектуальним продуктом учасника відбору. Будь-які цитування без зазначення автора будуть сприйняті як плагіат, і такі роботи не розглядатимуться.

З усіх заявок будуть дібрані лише 125 учасників. Оголошення результатів конкурсу – на початку жовтня 2018 року.

Детальніше:

(098) 00-587-00, 9:00–18:00, крім вихідних

junioragent.kyiv@gmail.com (проектний менеджер – Ірина Колотило)

Фейсбук

06.09.2018

Новий сезон у Школі мислення і комунікацій PRAXIS

Школа мислення і комунікацій PRAXIS – інноваційний освітній простір, який бере до уваги вимоги сучасності і готує до викликів майбутнього.

Школа працює за всесвітньо відомою методикою «Р4С», яка виникла у 1970 році та впроваджена у більш ніж 80 країнах світу. Вона ефективно розвиває такі компетентності у дітей: читання з розумінням, уміння висловлювати усно і письмово власну думку, критичне і креативне мислення, ініціативність, емпатію та емоційний інтелект, прийняття рішень, розв’язання складних абстрактних та життєвих проблем, здатність співпрацювати один з одним.

Ми чекаємо на дітей 7‒16 років. Кожна запропонована програма підготовлена для певної вікової категорії. Щосеместру програми оновлюються, додаються нові курси, тому стежте за оголошеннями на сайті або телефонуйте!

Запис до школи доступний на її сайті.

Контакти:

Київ, вул. Мельникова, 63, 3 поверх (м. «Лукʼянівська»)

(050) 154-89-58 (Оксана Левицька), (067)164-88-09;

офіційна сторінка проекту;

сторінка FB;


сторінка instagram;

1praxisschool@gmail.com.
05.09.2018

Всеукраїнський конкурс дослідницьких робіт для учнів 6–8 класів

25–27 вересня 2018 року в Києві Національний центр «Мала академія наук України» проводить фінальний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницьких робіт для учнів 6–8 класів.

До участі запрошуються автори дослідницьких робіт – переможці відбірного етапу конкурсу (список).

У програмі заходу: захист дослідницьких робіт та пізнавальні екскурсії.

Витрати на проживання, харчування, екскурсійне і транспортне обслуговування учасників конкурсу здійснюються за рахунок НЦ «Мала академія наук України».

Витрати на проїзд, харчування учнів у дорозі та на відрядження керівника делегації здійснюються за рахунок організації, що відряджає.

Для організації поселення учнівських груп просимо до 20 вересня підтвердити участь у заході за номером телефону: (044) 489-55-80 (Оксана Хімченко). А також отримати детальну інформацію про умови проведення заходу.

30.08.2018

Дитяча академія «Футурум» запрошує дітей на навчання

Дитяча академія «Футурум» запрошує дітей на навчання за двома напрямами:

 • за методикою CLIL німецькою мовою (фізика, хімія, географія, астрономія, біологія) для «першачків»;
 • за міждисциплінарною програмою (фізика, хімія, географія, астрономія, біологія, інженерія, історія та риторика) для дітей 1‒6-х класів.

«Футурум» – це новий підхід до розвитку Вашої дитини. Цікаві експерименти, дослідження, спостереження і досліди. Наші викладачі зможуть заохотити Вашу дитину до науки, мислення та саморозвитку!

Вартість навчання – 1000 грн за місяць. Багатодітним родинам та дітям учасників АТО надаються знижки 20–50%.

Заняття відбудуться за адресою: Київ, вул. Мельникова, 63:

 • 18 вересня о 17:00 (за методикою CLIL);
 • 22 вересня о 10:00 (за міждисциплінарною програмою).

Попередня реєстрація на навчання обов’язкова за посиланням.

Детальніше:

(050) 652-25-56 (Ольга)

28.08.2018

Міжнародна школа з культурної дипломатії

З 2 по 9 вересня 2018 року Національний центр «Мала академія наук України» разом з Центром слов’янських мов «Славос» (м. Бидгощ, Польща) проводять Міжнародну школу з культурної дипломатії для дітей Героїв Небесної Сотні, учасників АТО, дітей внутрішньо переміщених осіб з Автономної республіки Крим.

Мета Школи – розвиток ціннісно-світоглядних компетенцій особистості, критичного та креативного мислення, знайомство учасників з європейською культурно-мистецькою спадщиною, вдосконалення навичок міжособистісної та міжкультурної успішної комунікації та розвиток умінь презентації української культури. Результатом Школи мають стати молодіжні локальні українсько-польські проекти.

Вік учасників – 14-16 років. Програма Школи включає заняття за методикою «Філософія для дітей» та іншими методиками неформальної освіти, майстер-класи, заняття, відвідування музеїв, зустрічі з істориками, журналістами, митцями.

Участь у школі є безкоштовною. Організатори покривають:

 • проїзд Київ – Бидгощ – Київ
 • локальні пересування
 • харчування
 • проживання
 • навчання
 • екскурсії
 • роздаткові матеріали.

Обов’язкова умова для кандидатів – наявність біометричного паспорту або звичайного закордонного паспорту з діючою шенгенською візою та страхового полісу.

Для участі у Школі необхідно заповнити анкету до 17 серпня 2018 року. Про відбір учасники будуть повідомлені 20 серпня на електронну адресу, зазначену в анкеті. Кількість місць обмежена!

Детальніше:

p4c@man.gov.ua (Юлія)

14.08.2018

Про проведення Всеукраїнської науково-технічної виставки-конкурсу молодіжних інноваційних проектів «Майбутнє України»

Національний центр «Мала академія наук України» розпочинає прийом заявок на участь у IX Всеукраїнській науково-технічній виставці-конкурсі молодіжних інноваційних проектів «Майбутнє України».

Захід відбудеться у два етапи:

 • І етап – відбірний (обласний, заочний) – у вересні,
 • ІІ етап – фінальний (всеукраїнський, очний) – у листопаді в м. Київ.

Умови участі у виставці-конкурсі, орієнтовна тематика проектів у кожній номінації, вимоги до проектів та критерії їх оцінювання розміщені на сайті www.man.gov.ua.

Для участі в І етапі виставки-конкурсу необхідно до 7 вересня надіслати на поштову адресу обласного територіального відділення МАНУ письмову заявку, тези інноваційного науково-дослідницького проекту і фото демонстраційної моделі або макета (за наявності) на паперових і електронних носіях.

Організаційні комітети І етапу до 5 жовтня мають подати організаційному комітету ІІ етапу виставки-конкурсу необхідну документацію на поштову адресу Національного центру «Мала академія наук України»: НЦ «МАНУ», вул. Дегтярівська, 38–44, м. Київ, 04119 (з поміткою «Виставка»).

Список учасників, запрошених до участі у ІІ етапі виставки-конкурсу, буде оприлюднено до 31 жовтня на сайті www.man.gov.ua.

Про місце та терміни проведення ІІ етапу виставки-конкурсу буде повідомлено додатково.

Просимо інформацію про Всеукраїнську науково-технічну виставку-конкурс молодіжних інноваційних проектів «Майбутнє України» довести до відома учнів (вихованців, студентів) і керівників закладів загальної середньої, професійно-технічної, позашкільної і вищої освіти І–ІІ рівнів акредитації.

Детальна інформація:

(044) 489-55-80 (контактна особа – Ірина Козленко)

org.mas@man.gov.ua

www.man.gov.ua

07.08.2018
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН