МАН

Свято креативності Destination Imagination не скасовується!

Національним центром «Мала академія наук України», який має виключну ліцензію на популяризацію та адміністрування Програми на території України, вирішено провести цьогоріч 26–27 червня Віртуальну Всеукраїнську олімпіаду креативності Destination Imagination.

До участі у Віртуальній олімпіаді запрошуються команди, які були зареєстровані учасниками ІІ Всеукраїнської олімпіади креативності Destination Imagination у 2019/2020 навчальному році зі збереженням відповідних вікових рівнів та складу команди.

Під час Віртуальної олімпіади команди презентуватимуть лише командний виклик – власний варіант розв’язання виклику у вигляді записаних коротких відео (5 відео до 2-х хвилин кожне), що представляють процес роботи команди над викликом. Запис відео здійснюється з дотриманням обмежувальних заходів під час періоду дії карантину в Україні і за допомогою доступного програмного та технічного забезпечення. Команди презентуватимуть ті командні виклики, над якими вони працювали протягом 2019/2020 навчального року. Цього року команди не братимуть участі у розв’язанні миттєвих викликів.

Для участі у Віртуальній олімпіаді необхідно до 31 травня 2020 року (включно) заповнити заявку на участь команди у Віртуальній олімпіаді.

Згідно з порядком проведення Віртуальної олімпіади:

 • 25–31 травня (включно): зареєстровані команди отримають детальні вимоги до запису відео і представлення розв’язання виклику;
 • 1–19 червня (включно): команди надсилатимуть записані відео та заповнені документи (підготовлені на ІІ Всеукраїнську олімпіаду креативності Destination Imagination) на попередньо вказану електронну пошту;
 • 26 червня відбудеться онлайн-церемонія відкриття Віртуальної олімпіади;
 • 26–27 червня – онлайн-зустрічі експертів з командами відповідно до визначеного графіку, онлайн-майстер-класи для команд;
 • 27 червня – проведення онлайн-церемонії закриття Віртуальної олімпіади.
26.05.2020

Міжнародна науково-практична конференція «Україна очима молодих» онлайн

Через карантин Національний центр «Мала академія наук України» спільно з Львівською обласною малою академією наук учнівської молоді проводитимуть 26–27 травня Міжнародну науково-практичну конференцію «Україна очима молодих» в онлайн-режимі.

Програмою конференції передбачено:

26 травня з 15.00 до 18.00 ­– пленарне засідання з урочистостями з нагоди відкриття заходу;

27 травня – секційні засідання для всіх учасників конференції:

 • 10.00 – ХХ століття в історичній пам’яті: локальні історії;
 • 12.00 – Сучасне місто: проблеми та шляхи їх розв’язання (на прикладі вашого регіону);
 • 13.00 – Екологізація економіки України (на прикладі вашого регіону);
 • 15.00 – Дослідження якості продуктів харчування і вплив раціону харчування на організм людини. Сучасні аспекти охорони природи в контексті сталого розвитку (на прикладі вашого регіону).
26.05.2020

ІV Всеукраїнський фестиваль архітектури ARCHIKIDZ!

З 27 червня по 23 липня в Національному експоцентрі України, де у нас буде окремий павільйон, проведемо ІV Всеукраїнський фестиваль архітектури ARCHIKIDZ!

З огляду на пандемію коронавірусу, задля безпеки учасників, змінено формат фестивалю. Його головна активність – майстер-клас «Велика архітектурна майстерня» для дітей 7–12 років, під час якого учасники в командах створюють власний архітектурний проєкт, відбуватиметься протягом 20 днів. Щодня будемо збирати у павільйоні по одній команді (10–12 дітей), дотримуючись правил особистої гігієни та соціальної дистанції. Творча робота кожної групи транслюватиметься на сторінці Archikidz у фейсбуці в прямому ефірі.

Також на фестивалі відбуватимуться й інші архітектурні активності. Афішу заходів опублікуємо напередодні заходу. Тож формуватимемо групи для відвідування фесту з такою кількістю гостей, яку буде дозволено актуальними карантинними обмеженнями.

Участь у фестивалі безкоштовна. Щоб потрапити на нього, реєструйтесь!

Також ще можна подати заявку на участь шкільних команд у майстер-класі «Велика архітектурна майстерня». Для цього пишіть свій запит на пошту.

26.05.2020

Запрошуємо до ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу створення вебсайтів «Літературна візитка краю»

Мала академія наук вітає команди з різних регіонів України, які долучилися до Всеукраїнського конкурсу створення вебсайтів «Літературна візитка краю», і запрошує до участі в ІІ етапі конкурсу, що буде проходити з 1 по 15 червня 2020 року у форматі онлайн-марафону, вебінарів та конференцій.

Чекаємо всіх учасників команд, які подали свої проєкти (сайти) на І етап. За результатом ІІ етапу конкурсанти отримають дипломи і матимуть нагоду взяти участь в онлайн-вікторині.

Для участі в ІІ етапі необхідно зареєструватися до 26 травня 2020 року. Після реєстрації на зазначену вами поштову скриньку надійде запрошення на першу зустріч, де ознайомимо з детальною програмою заходу.

Бонусом усі учасники отримають нагоду пройти курс з анімації від VIDEOMATICA ACADEMY.

7 занять по 10–30 хвилин, і як результат – анімований ролик у власне портфоліо. Далі – змога прокачати свій скіл і стати моушн-дизайнером!

Знадобляться такі програми:

 • Adobe Illustrator;
 • Adobe After Effects.

Встановлюй їх швидше, реєструйся і LET'S GO!

21.05.2020

Українська академія лідерства запрошує членів Малої академії наук до знайомства!

Українська академія лідерства (УАЛ) – це 10-місячна програма особистісного та суспільного розвитку для випускників закладів загальної середньої освіти віком від 16 до 20 років. В УАЛ є власна методика формування лідерських компетенцій, створена за прикладом найкращих світових освітніх моделей. Академія допомагає молоді розкрити своє Я і показує шляхи успішної реалізації себе в Україні.

Цьогоріч УАЛ чекає на 320 вмотивованих юнаків і юнок з усієї України. Кожен має шанс виграти грант у розмірі 300 тисяч гривень. Він покриває 95% вартості навчання, зокрема навчальну програму, проживання, харчування, експедиції, страхування здоров’я.

У кожного із членів Малої академії наук України є своя «суперсила» – вміння критично мислити і впевнено аргументувати свої думки, ретельно ставитися до своєї справи, брати відповідальність та досягати цілей. Тож УАЛ пропонує ще більше можливостей: застосувати свої таланти і здібності, набути тих сучасних навичок, яких не дає формальна освіта, а також – середовище однодумців зі спільними цінностями.

Аби дізнатися більше про Українську академію лідерства, цьогорічний вступ до Академії і деталі відбору, долучайтеся до Дня відкритих онлайн-дверей 23 травня з 7.45 до 19.30!

У програмі ­– щоденний графік та стиль життя по-уалівськи, а ще:

 • ранкова руханка з осередком «УАЛ Миколаїв»;
 • корисна лекція «(Анти)корупція, (не)прозорість та комунікація з владою» від національного лектора УАЛ, стипендіата Стенфордської програми Ukrainian Emerging Leaders Program, члена громадської ради при НАБУ Артема Романюкова;
 • зустріч із керівником УАЛ Романом Тичківським;
 • творчий вечір від студентів «УАЛ Чернівці» із Сергієм Жаданом;
 • відгуки батьків випускників, які поділяться досвідом та враженнями про перебування в УАЛ їхніх дітей.

Готуйте свої запитання і обов’язково реєструйтеся, а в п’ятницю отримаєте детальний розклад та посилання.

Кличте на цю подію своїх рідних, щоб провести насичений день з УАЛ!

Детальніше:

Українська академія лідерства

+380 (67) 446 31 01

Telegram

18.05.2020

Тренінг з використання відеоаналізатора «Tracker» у шкільному курсі фізики

Запрошуємо педагогів природничих дисциплін взяти участь у тренінгу «Інструментальна цифрова дидактика. Відеоаналізатор «Tracker”». Спікер: Ігор Чернецький, завідувач відділу створення навчально-тематичних систем знань НЦ «МАНУ», голова ВГО «Асоціація вчителів фізики “Шлях освіти – XXI”».

Тренінг відбудеться в рамках Міжнародної науково-практичної конференції з інтернет-підтримкою «Актуальні проблеми неперервної освіти в інформаційному суспільстві», присвяченій 185-річчю Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова.

Конференція планується 29–30 травня. Інформація про конференцію – за посиланням. Для участі у тренінгу потрібно пройти попередню реєстрацію. Терміни реєстрації продовжено до 25 травня.

Посилання на під’єднання надійде вам персонально. Про час тренінгу буде повідомлено окремо. Якщо у вас виникають запитання, спрямовуйте їх організаторам конференції.

Контактні особи:

Марченко Наталія Вікторівна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри освіти дорослих Навчально-наукового інституту неперервної освіти Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, тел. (097) 570-04-91

Макарчук Тетяна Федорівна, завідувач відділення підвищення кваліфікації учителів Навчально-наукового інституту неперервної освіти Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, тел. (067) 992-33-90

«Tracker» – це проста безкоштовна програма, яка дає змогу вимірювати різні фізичні величини на основі опрацювання відео та комп’ютерного моделювання. Можливості її застосування найрізноманітніші: від вивчення механіки, термодинаміки й оптики до STEM-проєктів на перетині природничих дисциплін. Завдяки цьому «Tracker» є чудовим інструментом наукової освіти, який допомагає формувати у школярів навички дослідника.

Відкритий плейлист відеолекцій для попереднього ознайомлення з матеріалами тренінгу можна переглянути за лінком.

18.05.2020

Учасникам ХХІ Міжнародної науково-практичної конференції «Відновлювана енергетика та енергоефективність у ХХІ столітті»!

У зв’язку з продовженням загальнонаціонального карантину XXІ міжнародну науково-практичну конференцію «Відновлювана енергетика та енергоефективність у ХХІ столітті» буде проведено 14 і 15 травня в онлайн-режимі. Початок об 11.00.

Доступ до конференції надаватиметься всім учасникам, а можливість виступу цього року матимуть лише учасники дорослої сесії.

Учасники молодіжної сесії зможуть чути і бачити всі виступи, а їх тези організатори додадуть до збірника тез конференції.

Захід проводитиметься на платформі «Zoom». Посилання і пароль учасники отримають через електронну пошту, вказану в заявці.

12.05.2020

Найбільший Міжнародний рух за науково-технологічне дозвілля MILSET оголошує конкурс фотографії зі STEAM-тематики!

Якщо тобі 13–25 років і ти переповнений креативними ідеями та пристрастю до науки – переходь за посиланням і бери участь в унікальному міжнародному конкурсі.

Творці найкращих трьох фото отримують цінні призи, а 10 фото будуть представлені на Міжнародній науковій виставці «MILSET Expo-Sciences International 2021» в Юкатані (Мексика) і віртуальній галереї на офіційному сайті MILSET!

Не проґав свій шанс і реєструйся вже зараз!

05.05.2020

Вебінар з використання програми «Tracker» у шкільному курсі фізики

Для кого: вчителі природничих дисциплін

Коли: середа, 6 травня, 16.00

Спікер: Ігор Чернецький, завідувач відділу створення навчально-тематичних систем знань НЦ «МАНУ», голова ВГО «Асоціація вчителів фізики “Шлях освіти – XXI”»

«Tracker» – це проста безкоштовна програма, яка дає змогу вимірювати різні фізичні величини на основі опрацювання відео та комп’ютерного моделювання.

Можливості її застосування найрізноманітніші: від вивчення механіки, термодинаміки й оптики до STEM-проєктів на перетині природничих дисциплін. Завдяки цьому «Tracker» є чудовим інструментом наукової освіти, який допомагає формувати у школярів навички дослідника.

Керівник лабораторії «МАНЛаб» Ігор Чернецький уже записав для педагогів 10 уроків із цієї теми, переглянути їх можна за цим посиланням.

А 6 травня о 16.00 відбудеться тематичний вебінар у форматі Zoom-конференції. Щоб долучитися, переходьте за лінком.
Ідентифікатор конференції: 786 5441 2576
Пароль: 030809
04.05.2020
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН