МАН

Всеукраїнський конкурс створення вебсайтів «Літературна візитка краю»

Національний центр «Мала академія наук України» спільно з Національною спілкою письменників України проводитиме Всеукраїнський конкурс створення вебсайтів «Літературна візитка краю».

Його мета – вшанування видатних українських письменників і формування в дітей умінь та навичок використання інтернет-технологій.

До участі запрошуються команди у складі 4–5 учнів 9–11 класів закладів загальної середньої освіти, вихованців закладів позашкільної освіти, слухачів закладів професійно-технічної освіти віком від 13 до 16 років включно і вчителя, керівника-координатора команди.

Конкурс проходить у два етапи:

І етап – відбірний (заочний). Терміни проведення: грудень 2019 р. – квітень 2020 р., координатор – НСПУ;

ІІ етап – фінальний (очний). Терміни проведення: 13–14 травня 2020 р.; координатор – НЦ «МАНУ».

Для участі в І етапі конкурсу необхідно:

 • до 31 грудня 2019 року (дедлайн – 23:59) заповнити Гугл-форму-1 (анкету-заявку) та зареєструватися.
 • до 1 березня 2020 року (дедлайн – 23:59) створити сайт-візитку про одного із знакових, видатних літераторів свого краю. Сайт має розкривати особистість письменника та вагу його творчого набутку. Сайт має містити бібліографічні дані, фотоілюстрації, перелік творів, уривки або цілісні твори, відгуки критиків. Створивши сайт-візитку, учасники конкурсу надсилають адресу сайта й уточнені дані про команду – за наданою організаторами Гугл-формою-2, посилання на яку надсилається на зазначену електронну пошту учасників після реєстрації.

Деталі проведення і вимоги в листі-виклику та Положенні про проведення.

Детальніше:

(066) 655-37-22 Оксана Кротюк (понеділок - четвер з 16.00 до 18.00 )

oksana.krotiuk.nspu@gmail.com

28.11.2019

Всеукраїнський конкурс екологічних проєктів – «ЕКО-ПОГЛЯД»

Мета конкурсу – популяризувати знання з екології, географії, дистанційного зондування Землі (ДЗЗ) і суміжних галузей науки, підтримати обдарованих дітей та учнівську молодь, залучити їх до науково-дослідницької діяльності в гуртках і секціях наукових відділень Малої академії наук України.

До участі запрошуються учні закладів загальної середньої освіти і вихованці закладів позашкільної освіти.

Умови і структура конкурсу:

 1. Реєстрація з 1 листопада 2019 року до 1 лютого 2020 року.
 2. Навчання в онлайн-форматі з 1 грудня 2019 року до 1 лютого 2020 року для зареєстрованих учасників проводиться за посиланням. Навчальна програма поєднує курс екології та курс роботи з даними ДЗЗ. Учні, які пройшли навчання, отримають сертифікат.
 3. Конкурс проєктних робіт:
 • проєктні роботи мають бути надіслані на пошту gis_rs@man.gov.ua з 1 грудня до 1 березня (заочний етап конкурсу);
 • журі Конкурсу розглядає подані учасниками проєктні роботи і визначає учасників II етапу;
 • список учасників ІІ етапу Конкурсу (15 осіб за рейтингом) публікується на сайті НЦ «МАНУ» не пізніше ніж за один місяць до початку проведення ІІ етапу;
 • II етап Конкурсу проводиться у формі захисту проєктних робіт.

Детальніше:

Положення про конкурс

38 (050) 889-22-72 (Єфімцев Богдан Ігорович)

gis_rs@man.gov.ua

28.11.2019

До уваги лауреатів стипендії Президента України!

У разі неотримання вами платіжної картки під час урочистого вручення просимо звертатися до АТ «УкрCиббанк» за телефонами менеджерів:

067 615 43 75 Марценюк Сергій Олександрович;

067 473 60 82 Полторацький Денис Геннадійович;

067 615 42 97 Прітика Наталія Петрівна.

З понеділка по п’ятницю з 9.00 до 17.00.

729 – центр клієнтської підтримки, безкоштовно з мобільних в Україні.

0 800 505 800 – центр клієнтської підтримки, безкоштовно зі стаціонарних і мобільних телефонів в Україні.

м. Київ, вул. Костянтинівська, 34, відділення № 842 АТ «УкрСиббанк».

26.11.2019

Вручення банківських карток на отримання стипендій Президента України

Міністерство освіти і науки України інформує, що вручення банківських карток на отримання стипендій Президента України переможцям Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів у 2018/2019 навчальному році і Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України у 2018/2019 навчальному році, списки яких затверджені наказом МОН від 05.11.2019 № 1398, відбудеться 25 листопада ц. р. у м. Київ у приміщенні Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».

Просимо відрядити стипендіатів у супроводі керівника групи.

Стипендіати, які вдруге вибороли таку нагороду, не викликаються – стипендії їм нараховуватимуться на наявні картки.

Для отримання картки кожен стипендіат повинен мати при собі оригінал паспорта (ІD-картки з додатками або свідоцтва про народження з довідкою про місце проживання) та ідентифікаційного коду.

Заїзд і реєстрація – 25 листопада з 8.30 до 11.00 за адресою: м. Київ, проспект Перемоги, 37, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», корпус № 1, зала засідань Вченої ради. Проїзд від залізничного вокзалу м. Київ: метро від станції «Вокзальна» до станції «Політехнічний інститут».

Витрати на відрядження групи та керівника здійснюються за рахунок організації, що відряджає. Збереження життя та здоров’я дітей забезпечує керівник групи. Від’їзд – 25 листопада після 15.00. Просимо завчасно придбати квитки на зворотний шлях.

Детальніше:

(044) 489-55-80 (контактна особа – Анастасія Оборська).

19.11.2019

Підсумки Всеукраїнського конкурсу есе імені Сергія Кемського

Національний центр «Мала академія наук України» інформує про підсумки проведення у вересні ‒ листопаді цього року Всеукраїнського конкурсу есе імені Сергія Кемського до Дня Гідності та Свободи.

Конкурс проводився для вшанування пам’яті журналіста, політолога, Героя Небесної Сотні Сергія Кемського і з метою формування та розвитку умінь і навичок літературної діяльності учнів, підтримки талановитої молоді і творчої праці педагогів.

У ньому взяли участь понад п’ятсот учнів 8‒11-х класів закладів загальної середньої освіти, вихованців закладів позашкільної освіти з різних міст та селищ України.

Умови участі, вимоги до творчих робіт і критерії оцінювання були викладені у положенні про проведення конкурсу.

Переможці та учасники конкурсу нагороджуються дипломами НЦ «МАНУ», які будуть надіслані в електронному варіанті на поштові адреси учасників.

Найкращі творчі роботи будуть підготовлені до видання окремою збіркою.

15.11.2019

Запрошуємо взяти участь у національному відборі до найбільшого екологічного конкурсу у світі «Genius Olympiad 2020»!

«Genius Olympiad» є найбільшим і найпрестижнішим конкурсом наукових екологічних проєктів для школярів, у якому щорічно беруть участь понад 80 країн світу і який проводиться у м. Освего (США).

До участі у конкурсі запрошуються учні – члени МАН 9–11-х класів, які володіють англійською на рівні, достатньому для презентації своїх проєктів (наявність сертифікату буде перевагою). Обов’язковою умовою участі є наявність дійсного закордонного біометричного паспорту, термін дії якого закінчується не пізніше, ніж за 6 місяців на момент проведення конкурсу.

Секції:

 • «Робототехніка» – демонструє роль інженерії у розв’язанні глобальних екологічних проблем;
 • «Мистецтво» – підвищує екологічну свідомість за допомогою музики й образотворчого мистецтва;
 • «Креативне письмо» – поширює знання про глобальні екологічні проблеми в літературі;
 • «Наука» – розв’язує проблеми екології за допомогою наукових знань та методів;
 • «Бізнес» – розвиває екологічну свідомість бізнесу і просуває ідеї зеленої економіки.

Для участі у національному відборі необхідно заповнити заявку і завантажити мотиваційне відео англійською до 15 січня 2020 року.

Детальніше:

jasuselection@man.gov.ua

Genius Olympiad 2020

11.11.2019

Запрошуємо взяти участь у національному відборі до міжнародного конкурсу наукових молодіжних проєктів «Think Science World Competition 2020»!

«Think Science World Competition 2020» – найбільша наукова подія для молодих науковців у регіоні Близького Сходу та Північної Африки, який проходить під патронатом Міністерства закордонних справ та міжнародного співробітництва, Фонду Еміратів у партнерстві з Міністерством освіти ОАЕ.

До участі у конкурсі запрошуються учні – члени МАН 9–11-х класів, які володіють англійською на рівні, достатньому для презентації своїх проєктів (наявність сертифікату буде перевагою). Обов’язковою умовою участі є наявність дійсного закордонного біометричного паспорту, термін дії якого закінчується не пізніше, ніж за 6 місяців на момент проведення конкурсу.

Для участі у національному відборі необхідно заповнити реєстраційну форму і завантажити мотиваційне відео англійською до 20 грудня 2019 року.

Детальніше:

jasuselection@man.gov.ua

Think Science World Competition 2020

11.11.2019

Запрошуємо взяти участь у національному відборі до міжнародного фестивалю наукових проєктів для школярів «I-FEST»!

«I-FEST» – Міжнародний фестиваль наукових проєктів з інженерії, науки та технологій, в якому беруть участь школярі 9–11-х класів з понад 30 країн світу. Він заснований і організований Туніською асоціацією науки і техніки і проходить щорічно в м. Монастір (Туніс).

Напрями конкурсу:

 • «Екологія» – передбачає інтегрований, кількісний та міждисциплінарний підхід до вивчення екологічних систем;
 • «Суспільні науки» – акцентує увагу на соціальній психології, становленню особистості в соціумі;
 • «Комп’ютерні науки» – розкриває сутність сприйняття, опрацювання, зберігання та передачі інформації;
 • «Фізика» – передбачає використання експериментів та математичних моделей для перевірки теоретичних гіпотез;
 • «Інженерія» – включає проєктування, побудову, обслуговування і вдосконалення машин, пристроїв, систем, матеріалів та процесів;
 • «Біологія» – розкриває основні життєві процеси в організмі, ріст, розвиток, поведінку та їх взаємозв’язок із навколишнім середовищем;
 • «Мультимедіа» – демонструє роботу мультимедійних пристроїв та шляхи їх удосконалення;
 • «Конкурс підприємців» – показує етапи створення бізнесу, що пропонує якісний конкурентний продукт чи послугу.

До участі у конкурсі запрошуються учні – члени МАН 9–11-х класів, які володіють англійською на рівні, достатньому для презентації своїх проєктів (наявність сертифікату буде перевагою). Обов’язковою умовою участі є наявність дійсного закордонного біометричного паспорту, термін дії якого закінчується не пізніше, ніж за 6 місяців на момент проведення конкурсу.

Для участі у національному відборі необхідно заповнити реєстраційну форму і завантажити мотиваційне відео англійською до 15 січня 2020 року.

Детальніше:

jasuselection@man.gov.ua

I-FEST

11.11.2019

Стартує VІ Всеукраїнська олімпіада з філософії для школярів

Коли: листопад – грудень 2019 року.

Хто:

 • учні 8–9 класів (перша вікова група) та 11–12 класів (друга вікова група). Мова написання есе – українська;
 • учні 10–11 класів. Мова написання есе – англійська (рівень знання мови B2–C1). Переможець цієї групи представлятиме Україну на Міжнародній олімпіаді з філософії у Лісабоні в травні 2020 року.

Тематика олімпіади – «Особистість».

Конкурсні завдання – контрольна робота за 4 розділами («Філософія та практичність», «Філософія і мова», «Філософія та політика», «Філософія та Я»), а також філософське есе – невеликий за обсягом (4–10 сторінок), самостійний за змістом письмовий твір із чітко вираженою авторською думкою, розгорнутий у формі розповіді з метою обґрунтування і демонстрації власної точки зору щодо певного явища чи предмета.

Мови написання робіт: українська (8–9, 10–11 класи), англійська (10–11 класи).

Усі матеріали для підготовки і деталі щодо особливостей проведення та термінів олімпіади буде оприлюднено на сайті МАН і на сторінці олімпіади у Фейсбуці не пізніше 1 листопада.

Реєстрація доступна за посиланням.

24.10.2019
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН