МАН

Всеукраїнський фестиваль архітектури для дітей «ARCHIKIDZ!»

Цьогоріч Всеукраїнський фестиваль архітектури для дітей «ARCHIKIDZ!» від НЦ «МАНУ» проходитиме 23 і 24 травня на ВДНГ у власному окремому павільйоні. Зустріч учнів з архітекторами, урбаністами та дизайнерами напередодні літніх канікул вже стала традицією. Отже, відкриваємо реєстрацію шкільних команд!

Запрошуємо вчителів і співробітників шкіл разом з дитячими командами на майстер-клас «Велика архітектурна майстерня», який відбудеться під час фестивалю. «Велика архітектурна майстерня» – творчий майстер-клас для дітей від 7 до 12 років, під час якого учасники в командах (5–10 осіб) створюватимуть власний архітектурний проєкт. Цьогорічна тема: «Природа в місті. Жити разом». Якщо бажаєте взяти участь, пишіть на електронну адресу: Archikids.kyiv@gmail.com. У листі вкажіть свої дані: ПІБ, посада, номер школи, номер телефону.

На майстер-класі в ролі вчителів будуть сучасні українські і закордонні архітектори. Під час заходу діти разом з фахівцями обговорюють ідею, створюють макети з різноманітних матеріалів, а потім презентують свою роботу іншим командам. Кожен учасник майстер-класу отримає сертифікат і подарунок. Та головне – досвід взаємодії та креативної роботи.

Для участі у фестивалі для вашої шкільної команди ми проведемо один підготовчий майстер-клас. Під час дії карантину зробимо це онлайн, після – можемо організувати у просторі вашої школи. Дата підготовчого майстер-класу обирається вами. Під час заняття діти готують об’ємні колажі, які будуть представлені на фестивалі.

Участь у майстер-класі і фестивалі БЕЗКОШТОВНА. Проте кількість місць обмежена!

Чому ми бачимо архітектуру цікавою і важливою для дітей? Вона поєднує мистецтво, науку і технології. Надихає на пізнання історії, математики, географії, літератури, фізики, інформатики тощо. Архітектура розвиває просторове, креативне, критичне мислення і соціальну взаємодію.

Детальніше:

www.archikidz.org.ua

Archikids.kyiv@gmail.com

31.03.2020

Конкурс «Кристали-2020»

У зв’язку з карантином посилки з вирощеними кристалами просимо відправляти після 24 квітня організовано відповідальними керівниками від областей, а не окремо від кожної дитини!

Термін відправки посилок продовжено до 4 травня! Стежте за інформацією на сайті!

30.03.2020

Онлайн-заняття з курсу «Програмування мовою Python» від «IT School»

Під час карантину пропонуємо пройти безкоштовний онлайн-курс «Програмування мовою Python» та долучитися до наших вебінарів з ІТ напряму.

Рівень занять: початковий та середній.

Вебінари для вчителів:

 • «Основи програмування на основі Java» (19.03, 12.00);
 • «Android development на основі Kotlin» (23.03, 12.00);
 • «Основи програмування мовою Python. Основи бібліотеки графічних зображень turtle» (25.03, 15.00);
 • «Бази даних. SQL» (27.03, 12.00);
 • «Основи програмування на основі С#» (31.03, 12.00);
 • «Основи програмування мовою Python. Використання циклів і функцій вибірки для створення навчальних систем» (02.04, 14.00).

Вебінари для учнів 13–17 років:

 • «Вступ в ІТ» (20.03, 14.00);
 • «Основи ООП мовою C#» (24.03, 14.00);
 • «Основи програмування мовою Python. Основи бібліотеки графічних зображень turtle» (26.03, 14.00);
 • «Бази даних SQL» (30.03, 14.00).

Вебінари будуть проводитися через ресурс «Discord».

Щоб переглянути їх:

 1. Зареєструйтеся на сайті (увести логін, дійсний e-mail, пароль).
 2. Долучіться до цього каналу:
 1. Перевірте налаштування мікрофона та динаміків.
19.03.2020

Інтерактивна лекція «Неосяжний космос: дивовижні факти про планети, зорі та галактики»

Дитяча академія «Футурум» запроваджує такі форми навчання для дітей 8–12 років:

 • демонстраційні групові заняття з природничих дисциплін для учнів 1–4 класів закладів загальної середньої освіти;
 • інтерактивні лекції за різними науковими напрямами (бібліотека НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського», Будинок вчених НАН України).

Інтерактивна лекція «Неосяжний космос: дивовижні факти про планети, зорі та галактики» відбудеться 7 березня об 11.00 у Науково-технічній бібліотеці ім. Г. І. Денисенка НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського» (просп. Перемоги, 37л).

Запрошуються діти 9–12 років. Вартість лекції – 150 грн. Для участі необхідна попередня реєстрація.

Детальніше:

(067) 362-03-02 (Луїза)

06.03.2020

Міжнародний день числа Пі

Національний центр «Мала академія наук України», Київська МАН, Київський академічний університет, Державна науково-технічна бібліотека України, Київський університет імені Бориса Грінченка, Інститут математики Національної академії наук України 13–14 березня 2020 року відзначатимуть Міжнародний день числа Пі у Києві численними заходами.

У програмі свята – математичні квести, конкурси, інтерв’ю з відомими математиками, призи, подарунки, несподіванки, а також нові знайомства.

Запрошуються всі охочі за попередньою реєстрацією.

05.03.2020

Наукова школа для педагогічних працівників обласних малих академій наук, НЦ «МАНУ» на базі Європейської організації ядерних досліджень (ЦЕРН) (м. Женева, Швейцарія)

У рамках співпраці України та Європейської організації ядерних досліджень (ЦЕРН), яка є найбільшою у світі лабораторією фізики високих енергій і надає унікальні можливості долучитися до досліджень у сфері фізики високих технологій, Національний центр «Мала академія наук України» бере участь в освітніх програмах ЦЕРН.

НЦ «МАНУ» інформує про проведення в період з 29 березня по 4 квітня 2020 року чергової наукової школи. До участі запрошено фахівців у галузі фізики й астрономії (керівники гуртків, секцій, наукових товариств, творчих об’єднань, педагогів, методистів зазначеного напряму), які ще не проходили навчання в освітніх програмах для педагогів у ЦЕРН.

Програмою наукової школи передбачено відвідування сучасних наукових центрів і експериментальних лабораторій, участь у лекційних і практичних заняттях під керівництвом провідних науковців ЦЕРН.

Список учасників наукової школи.

27.02.2020

Конкурс на заміщення вакантної посади

Національний центр «Мала академія наук України» з 07.02.2020 р. оголошує конкурс на заміщення вакантної посади старшого наукового співробітника відділу створення і використання інтелектуальних мережних інструментів.

Вимоги до претендентів: вища освіта і стаж роботи за фахом не менше 10 років, наявність наукових праць, патентів на винаходи.

За наявності наукового ступеня ‒ без вимог до стажу.

Телефон і електронна пошта для довідок: (044) 489-55-93; e-mail: man@man.gov.ua.

Адреса прийняття документів: вул. Дегтярівська, 38‒44, м. Київ, 04119.

07.02.2020

Конкурс на заміщення вакантної посади

Національний центр «Мала академія наук України» з 07.02.2020 р. оголошує конкурс на заміщення вакантної посади наукового співробітника відділу інформаційно-дидактичного моделювання.

Вимоги до претендентів: вища освіта і стаж роботи за фахом не менше 5 років, наявність наукових статей. За наявності наукового ступеня ‒ без вимог до стажу.

Телефон і електронна пошта для довідок: (044) 489-55-93; e-mail: man@man.gov.ua.

Адреса прийняття документів: вул. Дегтярівська, 38‒44, м. Київ, 04119.

07.02.2020

День безпечного Інтернету

Щорічно у лютому в світі відзначають День безпечного Інтернету. Під гаслом «Разом для найкращого Інтернету» цей день проводиться з метою долучити до співпраці дітей і молодь, батьків і вихователів, освітян і представників громадськості, надихаючи їх відігравати свою роль у створенні найкращого Інтернету.

Ініціатори – НЦ «МАНУ», Київська МАН, факультет інформатики НПУ імені М. П. Драгоманова, група компаній «БАКОТЕК®» об’єднали свої зусилля заради підвищення рівня освіченості молоді і виступили організаторами тематичної зустрічі з учнями ЗЗСО м. Києва.

У програмі заходу, який відбудеться 11 лютого о 16.00 в аудиторії 340 факультету інформатики НПУ імені М. П. Драгоманова, – вікторини, консультації, інтерактивні ігри тощо.

Запрошуються всі охочі!

10.02.2020
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН