МАН

Визначено учасників, що представлятимуть Україну на міжнародних заходах

За підсумками національного конкурсного відбору «ICYS-Україна», який стартував у липні 2018 року і проходив як відбірно-тренувальні збори у дистанційному й очному режимах з жовтня 2018 року по лютий 2019 року, визначено склад команд, що представлятимуть Україну в Тунісі та Малайзії.

З 21 по 26 березня 2019 року в Тунісі відбудеться Міжнародний фестиваль інженерних наук і технологій «I-FEST».

За рішенням Координаційної Ради міжнародних конкурсних змагань Національного центру «Мала академія наук України», до складу команди увійшли такі учні ‒ члени Малої академії наук України:

 1. Хомишин Олександра Андріївна, учениця 11 класу Тернопільської спеціалізованої школи І‒ІІІ ступенів № 3 з поглибленим вивченням іноземних мов, Тернопільське обласне відділення МАН;
 2. Кононенко Анастасія Сергіївна, учениця 9 класу Запорізького технічного ліцею, Дніпровське відділення МАН;
 3. Трень Артем Сергійович, учень 10 класу Дніпровського ліцею інформаційних технологій при Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара, Дніпровське відділення МАН.

З 19 по 25 квітня 2019 року в м. Куала-Лумпур (Малайзія) проходитиме ХХVІ Міжнародна конференція юних дослідників «ICYS-2019».

На основі експертного оцінювання конкурсних робіт і наукової та психологічної готовності учасників конкурсного відбору було складено рейтинг переможців і визначено склад команди учнів ‒ членів Малої академії наук України, які братимуть участь у конференції.

26.02.2019

Базовий курс Graphic Design (Photoshop, Illustrator) англійською мовою для підлітків

Оголошується набір на курс графічного дизайну англійською мовою

Екстенсив
27 занять по 2 год
3 рази/тиждень: вт, чт, пт
17.00–19.00

1 квітня – 31 травня

Інтенсив
20 занять по 3 год
5 разів/тиждень: пн-пт
11.00–15.00

3–28 червня

Детальніше:

вул. Іллєнка (Мельникова), 63, 3 поверх;

(098) 505-83-78, (099) 376-57-74;

englishbrainy@gmail.com;

Brainyenglish.

26.02.2019

І Міжнародний науково-практичний WEB-форум «Розбудова єдиного відкритого інформаційного простору освіти впродовж життя»

Продовжуючи активну діяльність у напрямі модернізації змісту освіти шляхом проведення інноваційних науково-практичних заходів, планується проведення 26–28 березня 2019 року І Міжнародного науково-практичного WEB-форуму «Розбудова єдиного відкритого інформаційного простору освіти впродовж життя».

Організатори запрошують долучитися провідні вітчизняні й зарубіжні наукові та освітні установи, які впроваджують досвід компетентнісної і трансдисциплінарної парадигм розвитку суспільства, мають знання і досвід з інформатизації та модернізації освітніх середовищ щодо створення умов для здобуття освіти впродовж життя, з упровадження адаптивного управління реформуванням освітніх систем, з формування й розвитку інтелектуального і трудового потенціалу держав, з розвитку обдарованості й талановитості учнівської молоді та забезпечення просування талановитій людині впродовж життя, створення STEM-освітніх механізмів підготовки молодого покоління.

Проект Форуму окреслює основні напрями роботи, які за пропозиціями співорганізаторів можуть коригуватися і додаватися:

 • трансдисциплінарна парадигма єдиного інформаційного освітнього простору: формування трудового та інтелектуального потенціалу держави;
 • реалії і перспективи розбудови єдиного відкритого інформаційного простору освіти у співпраці закладів загальної середньої, професійної (професійно-технічної), вищої, позашкільної освіти і наукових установ;
 • інноваційні трансформації в економічній освіті: наступність професійної підготовки фахівців для галузі адміністрування й управління;
 • адаптивне управління соціально-педагогічними системами;
 • освіта дорослих в умовах сталого розвитку інформаційного суспільства;
 • міжнародний досвід фундаментальних і прикладних досліджень розвитку дуальної освіти в умовах єдиного відкритого інформаційного освітнього простору;
 • науково-практичні засади електронної освіти: засоби, методики, технології, середовища.

Результати формування науково-програмного й організаційного комітетів Форуму будуть розміщуватися з 1 березня 2019 року на сайтах таких установ і освітніх закладів:

Прес-реліз Форуму, підготовлений за результатами формування співорганізаторської спілки, буде розміщено на сайтах установ співорганізаторів 5 березня 2019 року і поширено засобами відповідних інформаційних ресурсів і мереж.

Для участі у спільній організації Форуму наукові установи і заклади освіти мають подати листи-згоди з окресленими пропозиціями щодо проведення заходу до 1 березня 2019 року (включно). Зразки документів-подання надсилаються за запитом.

Детальніше:

 • Ростока Марина Львівна, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник відділу інформаційно-дидактичного моделювання НЦ «МАНУ», м. Київ

+38 (096) 768-47-07;

marilvross@gmail.com;

 • Бондаренко Тетяна Сергіївна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри інформаційних, комп’ютерних технологій і математики Української інженерно-педагогічної академії, м. Харків

+38 (067) 189-99-93;

bondarenko_tc@uipa.edu.ua;

 • Баніт Ольга Василівна, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник відділу андрагогіки Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України, м. Київ

+38 (096) 596-48-34;

olgabanit@ukr.net.

26.02.2019

Конкурс відгуків для школярів Донецької та Луганської областей «Читай-пиши»

«Благодійний фонд Сергія Жадана» спільно з проектом підтримки дитячого читання «BaraBooka» оголошують про початок конкурсу відгуків для школярів Донецької та Луганської областей «Читай-пиши». Школярам від 10 до 17 років пропонують спробувати себе як літературних критиків, виграти призи і відвідати Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» у Києві.

Конкурс «Читай-пиши» – це конкурс відгуків на книжки, написані українською мовою (не перекладні). Вибір книжки – на вподобання учасника, але пріоритетними є книжки сучасних українських авторів.

Збір конкурсних робіт триватиме до 1 квітня. Оголошення переможців відбудеться 30 квітня 2019 року.

Фіналісти відбірного етапу отримають книжки видавництва «Ранок» і дипломи НЦ «МАНУ», а шестеро найкращих із них – планшети й електронні книжки. Особливим призом для шести переможців стане поїздка навесні 2019 року до Києва на ІХ Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» 22–26 травня. Окрім участі у фестивальних подіях, для дітей буде організована ознайомча екскурсія Києвом та інші активності.

Партнери конкурсу: ДП «Український інститут книги», Національний центр «Мала академія наук України», видавництво «Ранок».

Детальніше:

BaraBooka

Сторінка FB

21.02.2019

Відбір до участі у виставці-конкурсі у галузі технічних наук та енергетики OKSEF, м. Ізмір, Туреччина, 11–15 червня 2019 року!

До участі у виставці-конкурсі OKSEF запрошуються учні – члени Малої академії наук України, переможці ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт (за рекомендаціями журі відділень); учні 9–11-х класів закладів загальної середньої освіти, автори проектів і винахідники у таких відділеннях: математики, фізики і астрономії, хімії та біології, технічних наук та комп’ютерних наук.

Виставка-конкурс у галузі технічних наук та енергетики OKSEF (OĞUZHAN ÖZKAYA EDUCATION SCIENCE ENERGY ENGINEERING FAIR) відбувається за підтримки організації MILSET (Міжнародний рух за науково-технологічне дозвілля) і збирає близько 500 учасників із 23 країн світу, які беруть участь у конкурсі з проектами у п’яти відділеннях:

 • фізика;
 • хімія;
 • біологія;
 • енергетика та інженерія;
 • математика та комп’ютерні науки.
Кількість учасників: 5 учасників з України (по одному учаснику в кожному відділенні).
Вік учасників: 14–17 років.
Робоча мова: англійська.
Місце проведення: освітня установа Oğuzhan Özkaya, м. Ізмір, Туреччина.
Нагороди
Перше місце Золота медаль та сертифікат
Друге місце Срібна медаль та сертифікат
Третє місце Бронзова медаль та сертифікат
Четверте місце Заохочувальна нагорода

Детальніше з вимогами до участі в конкурсі можна ознайомитися тут.

Для участі необхідно до 21 лютого 2019 року надіслати заявку на електронну адресу vl@man.gov.ua з поміткою «OKSEF» за формою. Співбесіди та тестування на володіння англійською мовою будуть проходити з 25 по 27 лютого 2019 року! Обов’язкове володіння англійською мовою не нижче рівня Upper Intermediate!

Детальніше:

+38 (068) 894-92-98

12.02.2019

Круглий стіл «Вплив світового інтелектуального й мистецького спадку людства на розвиток особистості»

НЦ «Мала академія наук України» спільно з філософським факультетом Київського національного університету імені Тараса Шевченка запрошують учнів 9–11-х класів закладів загальної середньої та позашкільної освіти презентувати результати особистих наукових розвідок із філософії, культурології, релігієзнавства на круглому столі «Вплив світового інтелектуального й мистецького спадку людства на розвиток особистості» у рамках Міжнародної наукової та освітньої конференції «Дні науки – 2019» філософського факультету КНУ ім. Т. Шевченка, що відбудеться 23 квітня 2019 року у м. Києві.

Для участі в роботі круглого столу необхідно до 28 лютого 2019 року заповнити анкету, додавши у форму резюме доповіді англійською мовою (abstract) (200–300 слів). Повний текст доповіді українською або англійською мовою потрібно надіслати на адресу philosophy4man@gmail.com, вказавши темою листа «Дні науки – 2019». Вимоги до оформлення матеріалів – у додатку 1.

Оргкомітет залишає за собою право редагувати матеріали, а також відмовити у публікації, якщо матеріали містять плагіат або не мають наукової новизни.

Учнів, запрошених до участі у заході за результатами рецензування робіт, буде повідомлено на електронні адреси, вказані в анкеті, не пізніше 1 квітня 2019 р. Список учасників круглого столу буде оприлюднено на сайті.

Інформацію щодо подальшої участі у конференції буде надіслано учням, яких організаційний комітет визначить для участі в заході, на електронні адреси, зазначені у заявках.

Реєстрація учасників – 23 квітня до 09:00 за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 60, КНУ ім. Т. Шевченка (червоний корпус).

Під час реєстрації до оргкомітету подається копія наказу про участь у роботі круглого столу з філософії «Вплив світового інтелектуального й мистецького спадку людства на розвиток особистості» у рамках Міжнародної наукової та освітньої конференції «Дні науки – 2019», завірена відповідним органом управління освітою, копія свідоцтва про народження (паспорта).

За результатами роботи круглого столу учасники отримають збірники тез і сертифікати про участь.

Від’їзд учасників – 23 квітня після 16:00. Керівників делегацій просимо завчасно придбати квитки на зворотний шлях.

Детальніше:

(044) 483-05-57 (Любов Терехова, Наталія Легка)

07.02.2019

«Brainy English» запрошує до участі у «TED-Ed Club»!

TED (Technology Entertainment Design) – одна з найвідоміших міжнародних конференцій, де люди з різних куточків світу діляться цікавими думками, повчальними і незабутніми історіями та нечуваними ідеями, які варті поширення.

«TED-Ed Club» – один із проектів Technology Entertainment Design, який має на меті поширення навчальних та розвивальних відео, але цього разу для учнів.

Команда «Brainy English» запрошує учнів від 13 до 18 років із знанням англійської мови на рівні «іntermediate» взяти участь у цьому цікавому проекті.

Якщо у вас є ідеї, захоплення, винаходи, про які ви мрієте розказати, – вам точно до нас! Якщо ж ви не впевнені або не знаєте, чим саме хотіли б поділитися зі світом, для вас також є місце у «TED-Ed Club», адже наші навчальні секції спрямовані не тільки на поширення, а й на пошук власних захоплень!

Ми пропонуємо:

 • 13 навчальних блоків з підготовки публічного виступу і запису відео;
 • наприкінці кожен учасник матиме власне відео у стилі TED;
 • найкращі відео будуть завантажені на офіційну сторінку «TED-Ed Club», де отримають коментарі від фахівців та інших учасників з усього світу;
 • найкращі учасники матимуть змогу позмагатися за участь у «TED-Ed Club Weekend» у США.

Участь безкоштовна.

Детальніше:

+38 (098) 505-83-78

+38 (099) 376-57-74

28.01.2019

Набір до Школи «Агенти змін 2019»

Запрошуються учні 8–10-х класів з усієї України до участі у 7 Школі громадянської і волонтерської участі та патріотичного виховання «Агенти змін». Проект реалізується НЦ «Мала академія наук України» спільно з Молодіжною ініціативою «Серце в долоньках», Благодійною фундацією «Агенти змін» і Центром «Ейдос».

«Агенти змін» – для активних дітей, які мають бажання засновувати і розвивати ініціативи, спрямовані на вдосконалення життя своєї громади школи, району, села чи міста у реаліях українського сьогодення.

Школа проходитиме у Києві в чотири етапи (по три дні у березні, травні, жовтні та листопаді). Для учасників передбачені домашні завдання та консультації в режимі онлайн.

1 етап Школи проходитиме для однієї з груп 17–20 березня 2019 року, для іншої – з 20 по 24 березня. Місце проведення: Пуща-Водиця, Міжнародний центр дитячої наукової творчості НЦ «MAНУ».

Участь у школі безкоштовна. Всі учасники забезпечуються харчуванням, житлом, роздатковими матеріалами за рахунок НЦ «МАНУ».

Для участі у школі необхідно до 16 лютого 2019 року (дедлайн – 23:59):

 • заповнити всі поля анкети за посиланням;
 • прочитати звернення про свободу та відповідальність від Ініціативної групи «Першого грудня» за посиланням;
 • переглянути відеокліп «Queen» (Live Aid 1985) – «Is This The World We Created?»;
 • надіслати на електронну адресу scakyiv@gmail.com есе на 400–500 слів на тему «Шлях до свободи: який він?».

Есе має бути власним інтелектуальним продуктом учасника відбору за принципом доброчесності. Будь-які цитування без зазначення автора будуть сприйняті як плагіат, і такі роботи не розглядатимуться. Просимо кандидатів у темі листа і назві файлу з есе зазначити своє прізвище та ім’я (наприклад, Іванов_Андрій_есе.doc). Результати будуть відомі не раніше 1 березня 2019 року.

ВАЖЛИВЕ ЗАСТЕРЕЖЕННЯ. Для участі будуть дібрані лише 50 учасників з усієї України. Тому просимо вас поставитися з розумінням, якщо кількість заявок буде великою і доведеться запросити не всіх.

Детальніше:

scakyiv@gmail.com

(068) 712-92-06 (Олена, логістичні та організаційні питання);

(096) 706-29-43 (Катерина, у робочий час, 9:00–18:00)

Facebook

Youtube

Youtube

22.01.2019

Всеукраїнський науковий форум «Адаптивні системи управління в освіті»

24–28 січня 2019 року в м. Харків відбудеться Всеукраїнський науковий форум «Адаптивні системи управління в освіті».

Місія форуму: обговорення актуальних питань використання технології адаптивного управління в освіті.

Аудиторія: науковці, викладачі, аспіранти, докторанти, здобувачі наукових ступенів, управлінці та всі працівники освіти, які сприяють поширенню ідей адаптивного менеджменту.

Центр організації і проведення: м. Харків, вул. Університетська, 16, Українська інженерно-педагогічна академія.

Робочі мови: українська, російська, англійська, польська.

Організаційний комітет у складі академіка НАН України, доктора фізико-математичних наук, президента МАН України С. О. Довгого, доктора педагогічних наук, професора Г. В. Єльникової, доктора педагогічних наук, професора М. І. Лазарєва, кандидата філософських наук, директора НЦ «МАНУ» О. В. Лісового та інших знаних науковців проведе п’ять наукових панелей і запрошує інших освітян до онлайн-дискурсів і презентацій та офлайн-обговорень виступів і проблематики в науково-просвітницькому середовищі Форуму.

Учасники Форуму матимуть можливість участі у воркшопі зі Стратегії розвитку адаптивного управління, майстер-класі, науковій толоці та інших заходах.

Участь у Форумі є заочною в онлайн та офлайн.

1. Реєстрація на участь у Форумі відбувається до 20 січня 2019 року шляхом заповнення eg-form.

2. Необхідно пройти попередню ідентифікацію в системі pruffme.com за посиланням.

Благодійний внесок за участь у роботі Форуму становить 100 грн за реквізитами:

ГО ШКОЛА АДАПТИВНОГО УПРАВЛIННЯ СОЦIАЛЬНО-ПЕДАГОГIЧНИМИ СИСТЕМАМИ, ЄДРПОУ/ДРФО 40346072, рахунок: № 26009052212800

В ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК» (код банку – МФО 351533).

3. Планується випуск збірника матеріалів тез доповідей Форуму, який буде розміщено на сайті установ-організаторів та надруковано.

4. Матеріали тез доповідей (назва файлу Тези_прізвище) просимо надіслати до 26.01.2019 р. з поміткою: Матеріали Форуму-19 на е-mail: am.eor.by@gmail.com. Благодійний внесок: 20 грн/с. за реквізитами, що надаються після прийняття матеріалів до друку організаційним комітетом.

5. Учасникам Форуму додатково надається можливість надрукувати статті в електронному науковому фаховому виданні «Адаптивне управління: теорія і практика» (серія «Педагогіка» № 6 (11) та серія «Економіка» № 6 (12) 2019 року).

Сертифікація учасників. Кожен учасник форуму отримає іменний сертифікат.

Детальніше:

Сайт видання: https://amtp.org.ua

Онлайн-канал форуму: http://adaptive.org.ua

am.eor.by@gmail.com

Рябова Зоя Вікторівна +38 (050) 641-13-91;

Кравченко Ганна Юріївна +38 (050) 652-16-50;

Ростока Марина Львівна +38 (096) 768-47-07.

18.01.2019
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН