МАН

Запрошуємо на закриття сезону TEDEd Club 2018–2019 рр. в НЦ «МАНУ»

TED (Technology Entertainment Design) – одна з найвідоміших міжнародних конференцій, де люди з різних куточків світу мають змогу поділитися цікавими думками, повчальними і незабутніми історіями та нечуваними ідеями, які «варті поширення».

TEDEd Club – ще один захопливий проект, який має на меті поширення навчальних та розвивальних відео, але цього разу для учнів.

Програма містила:

 • 13 навчальних блоків з підготовки публічного виступу і запису відео;
 • практичні заняття.

Протягом півроку учасники розвивали свої ідеї, захоплення, винаходи та навички публічного виступу англійською мовою і тепер раді представити їх вам.

Коли?
18 травня о 14.00
Де?

Вул. Ю. Іллєнка, 63

Детальніше:

+38 (098) 505-83-78

+38 (099) 376-57-74

14.05.2019

Фестиваль архітектури для дітей (Archikidz)

25 і 26 травня в Києві (провулок Лаврський, 7) НЦ «Мала академія наук України» проводитиме Фестиваль архітектури для дітей.

Захід став першим спеціалізованим дитячим фестивалем в Україні, який збирає на одному майданчику сучасних містобудівників, архітекторів, урбаністів і дітей. Фестиваль висвітлює тему культурної спадщини у поєднанні з сучасними архітектурними рішеннями і цьогоріч пройде під гаслом «Об’єднані містом».

У програмі – майстер-класи, лекції, експозиції, квести, архітектурні ігри.

Традиційно в рамках фестивалю відбувається «Велика архітектурна майстерня» – творча гра для дітей від 7 до 12 років, під час якої учасники працюють у командах над створенням власного проекту. В ролі вчителів – сучасні українські та закордонні архітектори, які не тільки володіють професійною мовою, а й вміють налагоджувати діалог з дітьми. Разом вони реалізовують дитячі мрії та фантазії на тему сучасного містобудівництва, вчаться чути один одного і досягати мети разом.

До участі в заході запрошуються учні закладів освіти. Вхід вільний з 10.00 до 17.00 за умови попередньої реєстрації на сайті фестивалю.

Детальніше:

Archikidz

(044) 489-55-80, (050) 463-90-73 (Ольга Глініна)

14.05.2019

Відбір учасників на Конкурс молодих учених Європейського Союзу 2019 року (EUCYS – 2019)

До уваги переможців ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН України у 2019 році!

З 8 по 14 травня 2019 року триватиме прийом заявок на відбір до участі в Конкурсі молодих учених Європейського Союзу 2019 року (EUCYS – 2019) з-поміж переможців (тільки перші місця!) ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН України 2019 року.

З приводу подачі заявок звертайтеся до відділу міжнародних масових заходів НЦ «МАНУ» за ел. адресою o.yurov@man.gov.ua; тел. (044) 489 55 98.

10.05.2019

Літня фізико-математична школа «Мудрамакітра-2019»

За підтримки кафедри математики Київського академічного університету, фізичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка, Науково-освітнього центру Інституту теоретичної фізики ім. М. М. Боголюбова НАН України з 7 по 24 серпня проводитиметься літня школа «Мудрамакітра».

Табір діє з 2005 року, а відпочинок поєднується з інтенсивними заняттями математикою. «Мудрамакітра» завжди прагнула сприяти розвитку властивого точним наукам стилю мислення, підвищенню загальної та професійної культури, підготовці до подальшої діяльності. Тож від минулого року в літній школі вперше почало працювати фізичне відділення, де школярі мають змогу навчитися розв’язувати цікаві задачі з фізики. Цього року на фізичному відділенні школярі першого (7–8 класи) та другого (9–10 класи) курсів будуть не тільки розв’язувати теоретичні задачі, а й ставити практичні експерименти.

Школярі 9–10 класів зможуть ознайомитися з математичним апаратом і навчитися розв’язувати прикладні задачі із загальної фізики. Для школярів 10 класу, які бажають зазирнути у світ теоретичної фізики елементарних частинок, буде запропоновано більш глибоку наукову тему, а саме: на доступному для школярів рівні розглядатимуться фізичні та математичні основи спеціальної теорії відносності (СТВ) і буде запропоновано багато цікавих задач та парадоксів на застосування СТВ до опису розсіювання елементарних частинок (керівник проекту – співробітник кафедри квантової теорії поля фізичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка О. В. Барабаш).

Окрім лекційних та практичних занять для математичного та фізичного відділення заплановані різноманітні спільні заходи, змагання, головоломки і науково-популярні лекції, які проводитимуть доктори й кандидати фізико-математичних наук, найкращі студенти старших курсів і аспіранти.

За умовами, до літньої школи приймаються учні, які закінчили 6–10 класи. Набір проводиться на конкурсній основі за результатами заочної олімпіади. Для вступу необхідно заповнити форму електронної реєстрації (буде відкритою до кінця травня) і надіслати на конкурс розв’язки завдань заочної вступної олімпіади того курсу, за програмою якого ви бажаєте навчатися. Тим, хто має право на зарахування поза конкурсом, достатньо просто заповнити форму електронної реєстрації. Щоб потрапити у спецгрупу «СТВ», необхідно зареєструватися і розв’язати задачі вступної олімпіади з фізики на другий курс (9–10 класи) фізичного відділення.

Літня школа проходитиме в санаторії «Десна» с. Ладинка у мальовничому куточку Чернігівщини біля річки Десна. Тут панує атмосфера захоплення наукою, розуміння цінності інтелектуальної праці та престижності вищої освіти.

Детальніше:

Мудрамакітра

Санаторій Десна

07.05.2019

Проведення фінального етапу Всеукраїнського конкурсу юних дослідників «Кристали» імені Євгена Гладишевського

До участі в заході запрошуються учні закладів освіти – переможці відбіркового етапу конкурсу, які показали високі результати згідно з рейтингом (список додається).

Детальніше: Лист МОН України від 02.05.2019 № 6/49-19 «Про проведення фінального етапу Всеукраїнського конкурсу юних дослідників «Кристали» імені Євгена Гладишевського»

24.04.2019

Всеукраїнський літературно-мистецтвознавчий фестиваль, присвячений 200-річчю від дня народження Пантелеймона Куліша

НЦ «Мала академія наук України» запрошує школярів у травні ‒ вересні цього року взяти участь у Всеукраїнському літературно-мистецтвознавчому фестивалі, присвяченому 200-річчю від дня народження Пантелеймона Куліша (умови конкурсу – на сайті www.man.gov.ua у розділі «Заходи, проекти»).

Фестиваль проводиться у двох категоріях: літературна творчість і мистецтвознавство.

Для участі у фестивалі обласні малі академії учнівської молоді у кожній категорії рекомендують по одному учаснику, які вже мають досягнення у галузях літератури та мистецтвознавства, подаючи заявки на електронну адресу org.mas@man.gov.ua.

У категорії «Літературна творчість» учасники пишуть есе на одну із запропонованих організаційним комітетом тем:

 1. Ідеї державності й права у художньому світі Пантелеймона Куліша: погляд крізь століття.

 2. Як уберегти Україну від Руїни? Поради Пантелеймона Куліша.

 3. Юрій Шерех назвав Пантелеймона Куліша «елітистом без еліти», «політиком без політичного діяння». Запропонуйте свою «формулу» Пантелеймона Куліша, розповівши про найбільше власне відкриття у творчості письменника.

У категорії «Мистецтвознавство» учасники подають тези дослідницької роботи.

Для участі у фестивалі просимо з 14 травня по 4 червня заповнити реєстраційну форму, що буде містити інформацію про учасника, і прикріпити файл з есе (для категорії «Літературна творчість») або тезами дослідницької роботи (для категорії «Мистецтвознавство»).

Детальніше:

(044) 489-55-80 (Оксана Хімченко)

org.mas@man.gov,

НЦ «Мала академія наук України».

19.04.2019

Всеукраїнський конкурс на створення віртуального музею однієї книги

Національний центр «Мала академія наук України» спільно з Міжнародним фондом Івана Франка пропонують закладам загальної середньої освіти взяти участь у Всеукраїнському конкурсі на створення віртуального музею однієї книги за повістю Івана Франка «Захар Беркут» у межах дослідно-експериментальної роботи на тему «Науково-методичні засади формування мережецентричного середовища “Музейна планета” у загальноосвітніх навчальних закладах».

Реєстрація доступна за посиланням до 20.04.2019 року.

Детальніше:

(098) 575-28-40 (Косик Вікторія Миколаївна)

09.04.2019

Всеукраїнський тренінг для освітян з розвитку мисленнєвих навичок

Запрошуємо педагогів закладів загальної середньої та позашкільної освіти до участі в тренінгу «PRAXIS Philosophical Reasoning Skills», що відбудеться 12‒14 квітня 2019 року на базі Міжнародного центру дитячої наукової творчості НЦ «МАНУ» (м. Київ, Пуща-Водиця, вул. Квітки Цісик, 14).

За три дні спільного проживання та 100% практики командної роботи ви матимете можливість:

 • оволодіти дієвими методиками розвитку мисленнєвих навичок для дітей різних вікових категорій;
 • пізнати дієвість сократівського діалогу (потрапите у справжній thought gym і вже ніколи не сплутаєте його ні з чим іншим);
 • зрозуміти, як піклуватися про культуру читання в класі за допомогою бізнес-інструменту SMART;
 • отримати поради, як не «боротися» з дітьми покоління Z, а розуміти їх і навіть комунікувати з ними мовою кіберпростору;
 • дізнатися про авторський досвід Школи мислення і комунікацій PRAXIS НЦ «МАНУ» з розвитку критичного і креативного мислення в учнів;
 • долучитися до команди фасилітаторів Школи мислення і комунікацій PRAXIS НЦ «МАНУ» у 2019/2020 н. р.;
 • отримати сертифікат про завершення 24-годинного курсу з розвитку мисленнєвих навичок у класі «PRAXIS Philosophical Reasoning Skills» від НЦ «МАНУ».

Гарантуємо всім учасникам комфорт, безпеку, позитивний і творчий настрій, майже усі свої знання й досвід та багато неформального спілкування і веселощів.

Детальніше:

PRAXIS

03.04.2019

Дні науки філософського факультету – 2019

23 квітня 2019 року Національний центр «Мала академія наук України» спільно з філософським факультетом Київського національного університету імені Тараса Шевченка проводять круглий стіл «Вплив світового інтелектуального й мистецького спадку людства на формування особистості» в рамках Міжнародної наукової конференції «Дні науки філософського факультету – 2019».

Зустріч і реєстрація учасників – 23 квітня до 10.00 за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 60, Червоний корпус КНУ ім. Тараса Шевченка.

Учасники заходу реєструються за наявності копії наказу про направлення і склад делегації для участі в заході, завіреної відповідними органами управління освітою або закладами освіти; свідоцтва про народження (паспорта).

Від’їзд – 23 квітня після 18.00. Осіб, що супроводжуть, просимо завчасно придбати квитки на зворотний шлях.

Список учасників додається.

02.04.2019
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН