МАН

Круглий стіл «Вплив світового інтелектуального й мистецького спадку людства на розвиток особистості»

НЦ «Мала академія наук України» спільно з філософським факультетом Київського національного університету імені Тараса Шевченка запрошують учнів 9–11-х класів закладів загальної середньої та позашкільної освіти презентувати результати особистих наукових розвідок із філософії, культурології, релігієзнавства на круглому столі «Вплив світового інтелектуального й мистецького спадку людства на розвиток особистості» у рамках Міжнародної наукової та освітньої конференції «Дні науки – 2019» філософського факультету КНУ ім. Т. Шевченка, що відбудеться 23 квітня 2019 року у м. Києві.

Для участі в роботі круглого столу необхідно до 28 лютого 2019 року заповнити анкету, додавши у форму резюме доповіді англійською мовою (abstract) (200–300 слів). Повний текст доповіді українською або англійською мовою потрібно надіслати на адресу philosophy4man@gmail.com, вказавши темою листа «Дні науки – 2019». Вимоги до оформлення матеріалів – у додатку 1.

Оргкомітет залишає за собою право редагувати матеріали, а також відмовити у публікації, якщо матеріали містять плагіат або не мають наукової новизни.

Учнів, запрошених до участі у заході за результатами рецензування робіт, буде повідомлено на електронні адреси, вказані в анкеті, не пізніше 1 квітня 2019 р. Список учасників круглого столу буде оприлюднено на сайті.

Інформацію щодо подальшої участі у конференції буде надіслано учням, яких організаційний комітет визначить для участі в заході, на електронні адреси, зазначені у заявках.

Реєстрація учасників – 23 квітня до 09:00 за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 60, КНУ ім. Т. Шевченка (червоний корпус).

Під час реєстрації до оргкомітету подається копія наказу про участь у роботі круглого столу з філософії «Вплив світового інтелектуального й мистецького спадку людства на розвиток особистості» у рамках Міжнародної наукової та освітньої конференції «Дні науки – 2019», завірена відповідним органом управління освітою, копія свідоцтва про народження (паспорта).

За результатами роботи круглого столу учасники отримають збірники тез і сертифікати про участь.

Від’їзд учасників – 23 квітня після 16:00. Керівників делегацій просимо завчасно придбати квитки на зворотний шлях.

Детальніше:

(044) 483-05-57 (Любов Терехова, Наталія Легка)

07.02.2019

«Brainy English» запрошує до участі у «TED-Ed Club»!

TED (Technology Entertainment Design) – одна з найвідоміших міжнародних конференцій, де люди з різних куточків світу діляться цікавими думками, повчальними і незабутніми історіями та нечуваними ідеями, які варті поширення.

«TED-Ed Club» – один із проектів Technology Entertainment Design, який має на меті поширення навчальних та розвивальних відео, але цього разу для учнів.

Команда «Brainy English» запрошує учнів від 13 до 18 років із знанням англійської мови на рівні «іntermediate» взяти участь у цьому цікавому проекті.

Якщо у вас є ідеї, захоплення, винаходи, про які ви мрієте розказати, – вам точно до нас! Якщо ж ви не впевнені або не знаєте, чим саме хотіли б поділитися зі світом, для вас також є місце у «TED-Ed Club», адже наші навчальні секції спрямовані не тільки на поширення, а й на пошук власних захоплень!

Ми пропонуємо:

 • 13 навчальних блоків з підготовки публічного виступу і запису відео;
 • наприкінці кожен учасник матиме власне відео у стилі TED;
 • найкращі відео будуть завантажені на офіційну сторінку «TED-Ed Club», де отримають коментарі від фахівців та інших учасників з усього світу;
 • найкращі учасники матимуть змогу позмагатися за участь у «TED-Ed Club Weekend» у США.

Участь безкоштовна.

Детальніше:

+38 (098) 505-83-78

+38 (099) 376-57-74

28.01.2019

Набір до Школи «Агенти змін 2019»

Запрошуються учні 8–10-х класів з усієї України до участі у 7 Школі громадянської і волонтерської участі та патріотичного виховання «Агенти змін». Проект реалізується НЦ «Мала академія наук України» спільно з Молодіжною ініціативою «Серце в долоньках», Благодійною фундацією «Агенти змін» і Центром «Ейдос».

«Агенти змін» – для активних дітей, які мають бажання засновувати і розвивати ініціативи, спрямовані на вдосконалення життя своєї громади школи, району, села чи міста у реаліях українського сьогодення.

Школа проходитиме у Києві в чотири етапи (по три дні у березні, травні, жовтні та листопаді). Для учасників передбачені домашні завдання та консультації в режимі онлайн.

1 етап Школи проходитиме для однієї з груп 17–20 березня 2019 року, для іншої – з 20 по 24 березня. Місце проведення: Пуща-Водиця, Міжнародний центр дитячої наукової творчості НЦ «MAНУ».

Участь у школі безкоштовна. Всі учасники забезпечуються харчуванням, житлом, роздатковими матеріалами за рахунок НЦ «МАНУ».

Для участі у школі необхідно до 16 лютого 2019 року (дедлайн – 23:59):

 • заповнити всі поля анкети за посиланням;
 • прочитати звернення про свободу та відповідальність від Ініціативної групи «Першого грудня» за посиланням;
 • переглянути відеокліп «Queen» (Live Aid 1985) – «Is This The World We Created?»;
 • надіслати на електронну адресу scakyiv@gmail.com есе на 400–500 слів на тему «Шлях до свободи: який він?».

Есе має бути власним інтелектуальним продуктом учасника відбору за принципом доброчесності. Будь-які цитування без зазначення автора будуть сприйняті як плагіат, і такі роботи не розглядатимуться. Просимо кандидатів у темі листа і назві файлу з есе зазначити своє прізвище та ім’я (наприклад, Іванов_Андрій_есе.doc). Результати будуть відомі не раніше 1 березня 2019 року.

ВАЖЛИВЕ ЗАСТЕРЕЖЕННЯ. Для участі будуть дібрані лише 50 учасників з усієї України. Тому просимо вас поставитися з розумінням, якщо кількість заявок буде великою і доведеться запросити не всіх.

Детальніше:

scakyiv@gmail.com

(068) 712-92-06 (Олена, логістичні та організаційні питання);

(096) 706-29-43 (Катерина, у робочий час, 9:00–18:00)

Facebook

Youtube

Youtube

22.01.2019

Всеукраїнський науковий форум «Адаптивні системи управління в освіті»

24–28 січня 2019 року в м. Харків відбудеться Всеукраїнський науковий форум «Адаптивні системи управління в освіті».

Місія форуму: обговорення актуальних питань використання технології адаптивного управління в освіті.

Аудиторія: науковці, викладачі, аспіранти, докторанти, здобувачі наукових ступенів, управлінці та всі працівники освіти, які сприяють поширенню ідей адаптивного менеджменту.

Центр організації і проведення: м. Харків, вул. Університетська, 16, Українська інженерно-педагогічна академія.

Робочі мови: українська, російська, англійська, польська.

Організаційний комітет у складі академіка НАН України, доктора фізико-математичних наук, президента МАН України С. О. Довгого, доктора педагогічних наук, професора Г. В. Єльникової, доктора педагогічних наук, професора М. І. Лазарєва, кандидата філософських наук, директора НЦ «МАНУ» О. В. Лісового та інших знаних науковців проведе п’ять наукових панелей і запрошує інших освітян до онлайн-дискурсів і презентацій та офлайн-обговорень виступів і проблематики в науково-просвітницькому середовищі Форуму.

Учасники Форуму матимуть можливість участі у воркшопі зі Стратегії розвитку адаптивного управління, майстер-класі, науковій толоці та інших заходах.

Участь у Форумі є заочною в онлайн та офлайн.

1. Реєстрація на участь у Форумі відбувається до 20 січня 2019 року шляхом заповнення eg-form.

2. Необхідно пройти попередню ідентифікацію в системі pruffme.com за посиланням.

Благодійний внесок за участь у роботі Форуму становить 100 грн за реквізитами:

ГО ШКОЛА АДАПТИВНОГО УПРАВЛIННЯ СОЦIАЛЬНО-ПЕДАГОГIЧНИМИ СИСТЕМАМИ, ЄДРПОУ/ДРФО 40346072, рахунок: № 26009052212800

В ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК» (код банку – МФО 351533).

3. Планується випуск збірника матеріалів тез доповідей Форуму, який буде розміщено на сайті установ-організаторів та надруковано.

4. Матеріали тез доповідей (назва файлу Тези_прізвище) просимо надіслати до 26.01.2019 р. з поміткою: Матеріали Форуму-19 на е-mail: am.eor.by@gmail.com. Благодійний внесок: 20 грн/с. за реквізитами, що надаються після прийняття матеріалів до друку організаційним комітетом.

5. Учасникам Форуму додатково надається можливість надрукувати статті в електронному науковому фаховому виданні «Адаптивне управління: теорія і практика» (серія «Педагогіка» № 6 (11) та серія «Економіка» № 6 (12) 2019 року).

Сертифікація учасників. Кожен учасник форуму отримає іменний сертифікат.

Детальніше:

Сайт видання: https://amtp.org.ua

Онлайн-канал форуму: http://adaptive.org.ua

am.eor.by@gmail.com

Рябова Зоя Вікторівна +38 (050) 641-13-91;

Кравченко Ганна Юріївна +38 (050) 652-16-50;

Ростока Марина Львівна +38 (096) 768-47-07.

18.01.2019

Школа МИРотворчості запрошує учнів 8‒10-х класів на навчання

18‒20 лютого 2019 року НЦ «Мала академія наук України», Молодіжна ініціатива «Серце в долоньках», Miжнародна програма «AVP (Альтернативи насильству) в Україні», NGO «This Chaild Here», ГО «Відкрите Коло. Територія Можливостей» та Благодійна фундація «Агенти змін» проводять Школу МИРотворчості.

На навчання шукають підлітків з усієї України, які мають активну життєву позицію і бажання вчитися спілкуватися, будувати відносини та творчо підходити до вирішення конфліктів.

Мета Школи: знизити рівень насильства у школах через навчання старшокласників методам ненасильницької взаємодії за міжнародною програмою «AVP (Альтернативи насильству) в Україні».

Школа МИРотворчості ‒ це курс підготовки «миротворця». Виходити з конфліктних ситуацій з миром здатен не кожен. Знаходити спільну мову з людьми досить складно, але можна, якщо намагатися! Вчитися постояти за себе, при цьому не застосовувати силу чи підвищений голос. Володіти собою, не йти за емоціями гніву, говорити про свої почуття... Допомагати іншим виходити з конфліктних ситуацій без втрат і «бойових поранень».

Відібрані 16 учасників (результати відбору будуть відомі 31 січня 2019 року з розсилки учасникам) мають обов’язково взяти участь у трьох етапах. Наприкінці Школи усі отримають сертифікати.

1 етап (18‒20 лютого 2019): базовий рівень навчання для початківців, на якому учасники знайомляться один з одним, вчаться спілкуватися, не просто слухати, а чути іншу людину. Вчаться зберігати стосунки в конфліктних ситуаціях з друзями і близькими, довіряти, розмовляти, доносити свою точку зору і знаходити найкраще у кожному.

2 етап (12‒14 березня 2019): рівень для досвідчених, для тих, хто пройшов перший рівень і хоче рухатися далі. Тут навчають висловлювати свою думку серед однолітків так, щоб не порушувати кордони один одного. Домовлятися, співпрацювати і приймати спільні рішення в колективі ‒ це непросто, але варто спробувати й отримати чудовий досвід.

3 етап (27‒29 березня 2019): Завершення навчання у Школі. Тренінг для тренерів. На цьому тренінгу навчають мистецтву ведення тренінгів у стилі фасилітація. На цей рівень запрошують тільки тих, хто пройшов перший і другий. Тут учасники зможуть створити і провести свій тренінг. Слідом за теорією одразу йде практика. Учасники отримають досвід побудови команди, навчаться давати один одному зворотній зв’язок. Це допоможе їм у подальшому організовувати тренінги та проводити їх у команді.

Після навчання всім учасникам Школи МИРотворчості пропонується розробити і провести тренінг у своїй школі або місті чи районі, використовуючи базову програму «AVP…».

Участь у школі безкоштовна. Учасники школи забезпечуються харчуванням, житлом, роздатковими матеріалами.

Місце проведення: Пуща-Водиця, вул. Квітки Цісик, 14, Міжнародний центр дитячої наукової творчості НЦ «МАНУ».

Для участі у школі необхідно до 27 січня 2019 року заповнити онлайн-анкету учасника за посиланням.

Детальніше:

(097) 915-06-12, (063) 494-33-42, Сабіна (щодо логістичних та програмних деталей)

+38 (096) 706-29-43, Катерина

+38 (067) 485-36-22, Алла

peaceartschool@gmail.com

17.01.2019

Розпочато прийом заявок на конкурс «Beamline for Schools 2019»

Завдяки п’яти успішно проведеним випускам, конкурс «Beamline for Schools» («BL4S»), що дає учням старших класів можливість здійснити справжній експеримент у реальній дослідницькій лабораторії, став дуже популярним. Адже спонукав майже 10 000 школярів дізнатися про фізику часток. У 2019 році прискорювачі в CERN будуть зупинені на плановий ремонт і модернізацію протягом наступних двох років. Тому, щоб продовжити конкурс «BL4S», CERN проводить його у співпраці з DESY в Гамбурзі (Німеччина).

DESY – провідний світовий прискорювальний центр і національна лабораторія Німеччини з фізики часток, прискорювачів і фотонної науки. Лабораторія надає інфраструктуру, яка дає змогу проводити дуже широкий спектр експериментів у галузі фізики часток, розроблення детекторів і мультидисциплінарних досліджень.

Конкурс «Beamline for Schools» залишається відкритим для участі команд, що складаються з не менш ніж 5-ти учнів старше 16 років і, як мінімум, одного дорослого наставника (тренера). Обов’язкова умова для усіх – володіння англійською мовою.

Тож придумайте простий оригінальний експеримент і надішліть письмову пропозицію разом з коротким відео до 31 березня 2019 року (заявка (до 1000 слів) і відеоролик тривалістю в одну хвилину винятково англійською мовою). Попередні переможці конкурсу вивчали структури пірамід, шукали нові частки і розробляли нові детектори. А що б зробили ви?

Зареєструйте назву вашої команди, країну, вкажіть контакти тренера для отримання інформації та новин електронною поштою.

Важливі дати:

Подання заявок – до 31 березня 2019 року.

Оголошення переможців – червень 2019 року. CERN і DESY оголошують переможців, які будуть запрошені в DESY, а також список із 20-30 команд фіналістів.

Експерименти в DESY – вересень/жовтень 2019 року. Точні дати будуть визначені пізніше і залежать від розкладу роботи прискорювача DESY.

Призи. Всі учасники отримають сертифікати. Команди з фінального списку – майки «BL4S» для кожного з учасників, детектор космічних променів (CosmicPi) для школи і, для деяких, шанс відвідати найближчу фізичну лабораторію. З числа команд-переможниць по дев’ять учасників і максимум двох дорослих наставників буде запрошено з оплатою всіх витрат на 10–12 днів до DESY для проведення експериментів.

Детальніше про інфраструктуру DESY.

Реєстрація доступна за посиланням.

Прохання повідомити координатора масових міжнародних заходів МАН Олександра Юрова про надсилання заявок і подальший перебіг подій щодо участі у конкурсі.

o.yurov@man.gov.ua

15.01.2019

День з професором в «Ex Lab»

Запрошуємо всіх охочих 15 січня о 17.00 у лабораторію «Ex Lab» за адресою: вул. Ю. Іллєнка, 63 (колишня вул. Мельникова) ‒ на лекцію «Функціональні полімерні матеріали різної пористості: від проектування до застосування» («Functional Polymeric Materials with Various Porosity Scales: From design to application») всесвітньо відомого хіміка Даніеля Гранде, спеціаліста в галузі отримання й дослідження пористих полімерних матеріалів і мембран, директора інституту хімії та матеріалознавства «Комплексні полімерні системи» Університету «Paris-East».

Слухачі дізнаються про високомолекулярні речовини, які широко використовують у різних сферах виробництва, авіабудівництві, військовій галузі тощо. Лекція буде присвячена останнім досягненням у сфері пористих полімерів та мембранних матеріалів, методів їх одержання та регулювання пористої структури, а також широким можливостям практичного застосування таких матеріалів.

Тривалість доповіді ‒ 1 година, англійською мовою.

10.01.2019

Міжнародні програми для вчителів у CERN-2019

Європейська організація з ядерних досліджень (CERN) пропонує дві двотижневі міжнародні програми для вчителів: Міжнародна програма викладачів середньої школи (HST) та «Міжнародні тижні вчителів» (ITW).

Обидві програми викладаються англійською мовою, відкриті для вчителів-практиків з усього світу і містять лекції, візити, практичні семінари, дискусії та сесії із запитань і відповідей. Протягом двох тижнів усі учасники будуть працювати в декількох робочих групах з різних тем, пов’язаних з фізикою часток та її викладанням у школі. Всі робочі групи будуть подавати свої заключні доповіді наприкінці програми. Тому заявники усі без винятку повинні:

 • мати достатні знання з англійської мови;
 • повністю відвідувати усі заходи програми (без запізнення чи раннього від’їзду).

Мета міжнародних педагогічних програм CERN:

 • підтримка професійного розвитку вчителів у галузі фізики часток;
 • сприяння викладанню фізики часток у ВНЗ;
 • сприяння обміну знаннями і досвідом серед учителів різних національностей;
 • стимулювання діяльності, пов’язаної з популяризацією фізики у школі та поза нею;
 • допомога CERN у налагодженні тісніших зв’язків із школами світу.

Дедлайн подачі заявок – до 13 січня 2019 року, обов’язкова умова участі – володіння англійською мовою. Також необхідно повідомити координатора масових міжнародних заходів МАН (o.yurov@man.gov.ua) про надсилання заявок.

Міжнародна програма для викладачів середньої школи (HST) проходитиме 7–20 липня 2019 року!

Програма в CERN проводиться щорічно з 1998 року в липні і відкрита для вчителів, які хотіли б оновити свої знання з фізики часток, дізнатися більше про доступні освітні ресурси і співпрацювати з колегами-науковцями різних національностей.

Детальніше:

indico.cern.ch/e/HST2019 (стежте за оновленнями ближче до початку програми)

http://teacher-programmes.web.cern.ch/itp/hst

http://teacher-programmes.web.cern.ch/itp/

Програма «Міжнародні вчительські тижні» (ITW) відбудеться 4–17 серпня 2019 року!

Проходить з 2017 року, доступна для викладачів вищої школи з усього світу, які хотіли б оновити свої знання з фізики часток, пов’язаними з ними технологіями, суміжних предметів у групі викладачів різних національностей.

Детальніше:

indico.cern.ch/e/ITW2019 (стежте за оновленнями ближче до початку програми)

http://teacher-programmes.web.cern.ch/itp/itw

http://teacher-programmes.web.cern.ch/itp/

На сайтах можна дізнатися більше про умови участі, майбутні сесії та про те, як подати запит, отримати доступ до порядків денних попередніх міжнародних програм і вивчити архівні матеріали.

17.12.2018

Конференція з прав людини

2018 рік ознаменований 70-річчям Загальної декларації прав людини, яка була ухвалена 10 грудня 1948 року у Паризькому палаці Шайо. Це також рік 20-річчя Декларації Організації Об’єднаних Націй про права та обов’язки правозахисників.

З нагоди цих річниць Посольство Франції в Україні організовує конференцію з прав людини 14 грудня 2018 року з 11.00 до 13.00 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (ауд. 355, червоний корпус).

Під час заходу обговорюватимуться питання щодо прав людини в Україні через п’ять років після Майдану: їхнє місце у суспільно-політичному житті України, а також наявні у сучасному контексті виклики.

Конференція, організована спільно з юридичним факультетом Київського національного університету імені Тараса Шевченка, об’єднає провідних в Україні гравців у царині захисту прав людини: офіс Омбудсмена, науковців, неурядові організації та пресу. Пані Ізабель Дюмон, Посол Франції в Україні, також долучиться до обговорення.

Вхід вільний, мова спілкування українська, запрошуються всі охочі.

12.12.2018
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН