МАН

Міжнародна школа з культурної дипломатії

З 2 по 9 вересня 2018 року Національний центр «Мала академія наук України» разом з Центром слов’янських мов «Славос» (м. Бидгощ, Польща) проводять Міжнародну школу з культурної дипломатії для дітей Героїв Небесної Сотні, учасників АТО, дітей внутрішньо переміщених осіб з Автономної республіки Крим.

Мета Школи – розвиток ціннісно-світоглядних компетенцій особистості, критичного та креативного мислення, знайомство учасників з європейською культурно-мистецькою спадщиною, вдосконалення навичок міжособистісної та міжкультурної успішної комунікації та розвиток умінь презентації української культури. Результатом Школи мають стати молодіжні локальні українсько-польські проекти.

Вік учасників – 14-16 років. Програма Школи включає заняття за методикою «Філософія для дітей» та іншими методиками неформальної освіти, майстер-класи, заняття, відвідування музеїв, зустрічі з істориками, журналістами, митцями.

Участь у школі є безкоштовною. Організатори покривають:

 • проїзд Київ – Бидгощ – Київ
 • локальні пересування
 • харчування
 • проживання
 • навчання
 • екскурсії
 • роздаткові матеріали.

Обов’язкова умова для кандидатів – наявність біометричного паспорту або звичайного закордонного паспорту з діючою шенгенською візою та страхового полісу.

Для участі у Школі необхідно заповнити анкету до 17 серпня 2018 року. Про відбір учасники будуть повідомлені 20 серпня на електронну адресу, зазначену в анкеті. Кількість місць обмежена!

Детальніше:

p4c@man.gov.ua (Юлія)

14.08.2018

Про проведення Всеукраїнської науково-технічної виставки-конкурсу молодіжних інноваційних проектів «Майбутнє України»

Національний центр «Мала академія наук України» розпочинає прийом заявок на участь у IX Всеукраїнській науково-технічній виставці-конкурсі молодіжних інноваційних проектів «Майбутнє України».

Захід відбудеться у два етапи:

 • І етап – відбірний (обласний, заочний) – у вересні,
 • ІІ етап – фінальний (всеукраїнський, очний) – у листопаді в м. Київ.

Умови участі у виставці-конкурсі, орієнтовна тематика проектів у кожній номінації, вимоги до проектів та критерії їх оцінювання розміщені на сайті www.man.gov.ua.

Для участі в І етапі виставки-конкурсу необхідно до 7 вересня надіслати на поштову адресу обласного територіального відділення МАНУ письмову заявку, тези інноваційного науково-дослідницького проекту і фото демонстраційної моделі або макета (за наявності) на паперових і електронних носіях.

Організаційні комітети І етапу до 5 жовтня мають подати організаційному комітету ІІ етапу виставки-конкурсу необхідну документацію на поштову адресу Національного центру «Мала академія наук України»: НЦ «МАНУ», вул. Дегтярівська, 38–44, м. Київ, 04119 (з поміткою «Виставка»).

Список учасників, запрошених до участі у ІІ етапі виставки-конкурсу, буде оприлюднено до 31 жовтня на сайті www.man.gov.ua.

Про місце та терміни проведення ІІ етапу виставки-конкурсу буде повідомлено додатково.

Просимо інформацію про Всеукраїнську науково-технічну виставку-конкурс молодіжних інноваційних проектів «Майбутнє України» довести до відома учнів (вихованців, студентів) і керівників закладів загальної середньої, професійно-технічної, позашкільної і вищої освіти І–ІІ рівнів акредитації.

Детальна інформація:

(044) 489-55-80 (контактна особа – Ірина Козленко)

org.mas@man.gov.ua

www.man.gov.ua

07.08.2018

Старт відбору учасників XХVІ Міжнародної конференції юних дослідників International Conference of Young Scientists (ICYS-2019), м. Куала-Лумпур (Малайзія)

Міжнародна конференція «ICYS» – це щорічне змагання учнів у галузі фізики, математики, інформатики та екології, під час якого школярі захищають свої науково-дослідницькі проекти. Національний відбір української команди проводять Мала академія наук та Інститут обдарованої дитини НАПН України. У 2019 році конференція відбудеться з 19 по 25 квітня в м. Куала-Лумпур (Малайзія).

До участі у національному відборі «ICYS-Україна» запрошуються учні загальноосвітніх шкіл 14–18 років, члени Малої академії наук, які досягли високих результатів у конкурсі-захисті учнівських дослідницьких робіт МАН України і роботи яких є результатом власного дослідження, виконаного під керівництвом педагогічного та наукового керівників.

Обов’язковою умовою є вільне володіння учнем англійською мовою в межах окресленої наукової проблематики та вміння вести науковий діалог.

Організаційний комітет національного етапу «ICYS-Україна»:

04054, м. Київ, вул. Січових Стрільців, 52д, Інститут обдарованої дитини НАПН України;

icys_ua@ukr.net;

(044) 481-27-27, (044) 481-27-13.

Детальніше

30.07.2018

Захопливий світ науки для дітей англійською

Розпочинається набір учнів 6–15 років на заняття в мовній школі «Brainy English» на 2018/2019 навчальний рік.

Навчання охоплює:

 • заняття з англійської на наукові теми відповідно до віку дитини;
 • цікаві практичні заняття й експерименти;
 • веселу граматику;
 • міні-групи (6 осіб);
 • систему заохочень.

Старт занять 17 вересня 2018 року.

Безкоштовні демоуроки 14 та 15 вересня.

І семестр: 17 вересня – 28 грудня 2018 року (2400 грн/семестр)

ІІ семестр: 14 січня – 31 травня 2019 року (3200 грн/семестр)

Адреса: вул. Мельникова, 63.

Для запису заповнюйте анкету.

Детальніше:

(098) 505-83-78;
(099) 376-57-74.
26.07.2018

Про підготовку документів для призначення стипендій Президента України

Для призначення стипендій та забезпечення їх своєчасної виплати просимо до 31 липня 2018 року надіслати на кожного претендента такі документи:

 • копії 1,2, 11 сторінок паспорта учня. Власники паспорта громадянина України нового зразка надають копії документа та довідки про місце реєстрації;
 • у разі відсутності паспорта - копії свідоцтва про народження та довідки;
 • копію ідентифікаційного коду учня;
 • єдину зведену інформацію про претендентів від регіону (додаток 1), за адресою: 03035, м, Київ, вул. Митрополита Василя Липківського, 36, кім. 214, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», та e-mail: obdarovani.iitzo@ukr.net; тел./факс (044) 248-18-13.

Кожна сторінка копії відповідного документа повинна бути завірена керівником закладу освіти. Просимо копії документів батьків претендентів не надсилати.

Також необхідно до 1 вересня 2018 року надіслати довідки з вищих закладів освіти України, де будуть навчатися випускники 11-х класів, які претендують на отримання стипендії Президента України.

Наголошуємо, що у разі отримання зазначеними претендентами інших стипендій, більших за розміром, або виїзду їх за межі держави, до списків можуть бути внесені зміни.

Для здійснення координації роботи з регіоном щодо оформлення документів для призначення стипендій Президента України переможцям IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів та III етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України у 2017/2018 навчальному році просимо визначити відповідальну особу від регіону, вказати її контактні телефони (робочий,мобільний), та електронну адресу.

Детальніше: Лист МОН України від 04.07.2018 № 1/9-416 «Про підготовку документів для призначення стипендій Призидента України»

17.07.2018

#Girl2LeaderUkraine

У рамках кампанії #Girl2LeaderUkraine 11 жовтня поточного року вперше в Україні у Верховній Раді України відзначатиметься Міжнародний день дівчат. Учасниці заходу зможуть особисто познайомитися і поспілкуватися з успішними жінками-депутатами та жінками-лідерами. Ця подія дасть змогу набути безцінного досвіду, який стане у пригоді при реалізації власних амбіцій та ідей у майбутньому.

Запрошуються активні дівчата, яким виповнилося 14 років.

Витрати на переїзд і проживання покриваються організаторами заходу.

Для участі у кампанії #Girl2LeaderUkraine потрібно розповісти про своє бачення ідеального політика у будь-який спосіб (написати, зробити відео, намалювати малюнок, зробити фото та ін.) і надіслати на електронну скриньку G2L.Ukraine@gmail.com зі своїм фото.

Довідка: цього року в Україні стартувала всесвітня кампанія #Girl2LeaderUkraine, яка діє під егідою Глобального форуму жінок – політичних лідерів (The Women Political Leaders Global Forum). Глобальний форум WPL – це об’єднання жінок з більшості країн світу, які обіймають вищі державні посади і беруть активну участь у процесах прийняття рішень. Під час кампанії #Girl2Leader жінки-лідери передають свій досвід розширення прав та можливостей жінок молодшому поколінню дівчат.

Детальніше: #Girl2LeaderUkraine

03.07.2018

Школярі старших класів і студенти запрошуються відвідати Польщу

У рамках співпраці з державними навчальними закладами і громадськими організаціями Польщі (м. Кельце) пропонуємо стати учасником культурно-освітньої програми. Наразі формується група на поїздку з 30.06 по 08.07.2018.

Мета програми:

 • вивчення історії, культури і традицій Польщі;
 • ознайомлення з умовами життя та побуту поляків;
 • розширення знань у галузі європейської інтеграції;
 • ознайомлення з польськими навчальними закладами;
 • ознайомлення з умовами навчання та проживання студентів;
 • відвідування музеїв, пам’яток культури й архітектури;
 • відпочинок в аквапарку.

Проживання в академічному готелі м. Кельце в кімнатах на 2–3 особи із зручностями. Харчування триразове (сніданок і вечеря – шведський стіл, обід порційний) у ресторані. Пропонується відвідати Краків, Люблін, Кельце, Хенцини, Гурно, Подзамче Хенцінське, Новіни.

Вартість програми: 240 євро + 1300 грн.

До вартості входить:

 • запрошення з Польщі для перетину кордону;
 • оформлення страхового полісу;
 • проїзд потягом з Києва до Ковеля в обидва напрямки;
 • проїзд автобусом з Ковеля до Кельце в обидва напрямки;
 • обслуговування екскурсій комфортабельними автобусами на території Польщі (без нічних переїздів);
 • вартість вхідних квитків до музеїв, Центру науки Леонардо да Вінчі, Парку розваг і мініатюр;
 • послуги екскурсоводів у містах, музеях та Центрах;
 • відвідування вищих навчальних закладів;
 • вартість вхідних квитків в аквапарк;
 • проживання та триразове харчування (сніданок, обід і вечеря).

Охочим взяти участь необхідно якнайшвидше надати керівнику групи такі документи:

 • копію першої сторінки закордонного паспорта;
 • анкету учасника культурно-освітньої програми.

Детальніше:

(097) 960-00-92 (Савченко Ірина Миколаївна – керівник групи);

savchenko_irina@ukr.net з приміткою «програма Польща-2018».

13.06.2018

XІ Міжнародна науково-практична конференція «Обдаровані діти – інтелектуальний потенціал держави»

Запрошуємо взяти участь у роботі конференції, яка відбудеться 2–8 липня 2018 року. На заході визначатимуть наукові основи і практичні способи розв’язання питань з виявлення, розвитку, супроводу та підтримки обдарованості у дітей і молоді, формування в них успішних життєвих стратегій.

Напрями роботи конференції:

 • Сучасні наукові концепції і підходи до вивчення обдарованості особистості;
 • Інноваційні проекти, програми, технології, методики розвитку й освіти обдарованих дітей і молоді;
 • Формування компетентностей обдарованої особистості в умовах Нової української школи;
 • Діагностика, проектування і прогнозування розвитку обдарованості особистості;
 • Підготовка фахівців для роботи з обдарованими дітьми та молоддю;
 • Технології розвитку здібностей та обдарованості дітей дошкільного віку, STЕAM-освіта дошкільників;
 • Супровід та підтримка розвитку обдарованої особистості й особливості формування в неї успішних життєвих стратегій.

У зв’язку з обмеженою кількістю місць для проживання списки учасників будуть формуватися у порядку надходження заявок та авансових платежів. Заявка для участі, деталі й умови проведення конференції за посиланням.

Питання щодо організації:

Шульга Валентина

(044) 227-54-23, (067) 729-94-01, (063) 644-34-78;

2275423@ukr.net.

06.06.2018

Школа з розвитку критичного та креативного мислення

З 22 по 26 липня 2018 року НЦ «Мала академія наук України» проводить Школу з розвитку критичного та креативного мислення для дітей віком 9–12 років у смт Чинадієво Закарпатської області.

Мета Школи – формування навичок філософування, які належать до групи навичок soft-skills, актуальних для самореалізації особистості у ХХІ столітті. Зокрема:

 • вміння формулювати власну думку;
 • креативне мислення;
 • здатність аргументувати й обстоювати власну позицію;
 • розвинута культура мовлення;
 • вміння давати зворотній зв’язок;
 • толерантність;
 • емоційний інтелект;
 • навички нешаблонного розв’язання проблеми;
 • мотивація навчатися.

Навчання ґрунтується на підходах неформальної освіти. Ключовими є програма «Філософія для дітей» (США) і методика творчого розв’язання проблем (Польща). Після закінчення навчання діти отримують сертифікат.

Тренер – Юлія Кравченко, експерт з методики «Філософія для дітей» (Philosophy for Children), кандидат філософських наук, методист НЦ «Мала академія наук України». Проходила навчання з підвищення педагогічної кваліфікації у 10 країнах, зокрема довгострокові у Польщі та Південній Кореї і короткострокові у Грузії, Румунії, Литві, США, Туреччині, Словаччині, Естонії, Німеччині.

Вартість – 5000 грн – покриває витрати за послуги навчання, харчування, житло, роздаткові матеріали.

Для участі у Школі необхідно заповнити анкету до 30 травня.

Зустріч учасників Школи – у м. Мукачево (Закарпатська область) 22 липня о 9.00. У дітей мають бути страхові поліси на період перебування у Школі.

Детальніше:

(050) 508-24-26 – Олена (організаційні питання)

culturaldiplomacy.ua@gmail.com – Юлія (зміст навчальної програми)

29.05.2018
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН