МАН

Реєстрацію на «PRAXIS Camp ‒ 2019» відкрито!

Ми знову їдемо в Карпати!

Якщо тобі 13‒17 років, приєднуйся 1‒10 липня 2019 року до спільноти

Школи мислення і комунікацій PRAXIS НЦ «МАНУ» вже цього літа на Черемоші!

Реєстрація учасників ‒ до 25 травня (організоване замовлення залізничних квитків). Поспішайте, адже набираємо не більше 25 осіб.

Детальніше:

https://praxisschool.com.ua/

Сторінка Facebook

(067) 164-88-09 (Надія)

17.05.2019

«UF Incubator» шукає підприємливих учнів та студентів

Є бізнес-ідея, але не знаєш, як її перетворити на стартап? Є бізнес-план, однак є проблеми з пошуком інвесторів? Тоді you are welcome до МАНівського бізнес-інкубатора «UF Incubator»!

«UF Incubator» – це майданчик, де учні та студенти, пройшовши відбір до бізнес-інкубатора, матимуть змогу користуватися його інфраструктурою і отримати наставництво від досвідчених фахівців та підприємців.

До участі у програмі запрошуються молоді люди віком від 14 до 19 років з прагненням до підприємництва.

Програма «Startup School Intensive» від «UF Incubator» стартує 18 червня 2019 року.
Тривалість програми: 3 тижні (з 18 червня по 5 липня).
Формат програми: щоденно (крім вихідних та святкових днів).
Місце проведення: м. Київ, вул. Іллєнка, 63.

Переваги програми:

 • Комплексна освітня програма, яка поєднує змістовні блоки інтерактивних занять, спрямованих на формування практичних навичок комерціалізації власних проектів, з професійними бізнес-тренерами й успішними практиками;
 • Професійний технічний супровід при створенні промоційних матеріалів життєздатного проекту (напр., створення відеоролику, дизайнерське оформлення проекту);
 • Технічний супровід при виведенні проекту на краудфандингові майданчики;
 • Можливість одержання доступу до сучасного технологічного майданчика і коворкінгового простору на пільгових умовах (бізнес-інкубаційна програма) (доступ – з жовтня 2019 р.);
 • Бізнес-консалтингові послуги;
 • Можливість формування майбутньої стартап-команди.

Під час навчання:

 • зануришся у справжнє бізнес-середовище;
 • пройдеш шлях від розроблення дизайну ідеї до її маркетингового та фінансового обґрунтування;
 • набудеш навичок просування ідеї та фандрейзингу;
 • одержиш якісний старт для участі в конкурсах інноваційнних проектів і стартапів;
 • отримаєш можливість формування стартап-команди.

Вартість: 14 900 грн (учні та випускники МАН мають можливість отримати грант на навчання).

Для участі у програмі заповніть анкету.

Детальніше:

+38 (094) 828-18-56

ufincubator@gmail.com

Сторінка Facebook

16.05.2019

XІІ Міжнародна науково-практична конференція «Обдаровані діти – інтелектуальний потенціал держави»

Запрошуємо освітян взяти участь у XІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Обдаровані діти – інтелектуальний потенціал держави», яка відбудеться 1–8 липня поблизу міста Чорноморськ (Одеська область, Овідіопольський район, с. Молодіжне, вул. Набережна, 6а, БВ «Ювілейна»).

Мета конференції: визначення наукових основ і практичних способів розв’язання проблем виявлення, розвитку, супроводу та підтримки обдарованості в дітей і молоді, зокрема формування в них успішних життєвих стратегій у сучасному соціумі; обмін досвідом у практичній роботі з обдарованими дітьми та молоддю.

Напрями роботи конференції:

 • сучасні наукові концепції та підходи до вивчення обдарованості особистості;
 • інноваційні проекти, програми і технології розвитку й освіти обдарованих дітей і молоді;
 • формування компетентностей обдарованої особистості в умовах НУШ;
 • діагностика, прогнозування і проектування розвитку обдарованості особистості;
 • підготовка фахівців для роботи з обдарованими дітьми та молоддю;
 • технології розвитку здібностей та обдарованості дітей дошкільного віку;
 • супровід і підтримка розвитку обдарованої особистості й особливості формування в неї успішних життєвих стратегій.

Також програмою заходу передбачені: презентація інноваційних проектів і програм щодо роботи з обдарованими дітьми, обмін досвідом, дискусії, інтерактивні групові активності, наукові пікніки, заняття з акторської майстерності, кіноклуб.

Мови конференції: українська, російська, англійська.

Для участі в конференції необхідно ознайомитися з умовами і до 12 червня 2019 року надіслати заявку на електронну адресу 2275423@ukr.net (тема «Конференція 1–8.07.19»).

Місце проведення, вартість проживання, порядок роботи конференції, оргкомітет можна подивитись за посиланням.

Детальніше:

Інститут обдарованої дитини НАПН України, вул. Січових Стрільців, 52д, м. Київ, 04053

(097) 318-08-01 (Малиношевська Альона Василівна, в. о. заступника директора ІОД НАПН України з наукової роботи)

(044) 227-54-23, 481-27-16, (067) 729-94-01, Viber (063) 644-34-78 (Шульга Валентина Миколаївна ­– організаційні питання)

2275423@ukr.net

15.05.2019

Запрошуємо на закриття сезону TEDEd Club 2018–2019 рр. в НЦ «МАНУ»

TED (Technology Entertainment Design) – одна з найвідоміших міжнародних конференцій, де люди з різних куточків світу мають змогу поділитися цікавими думками, повчальними і незабутніми історіями та нечуваними ідеями, які «варті поширення».

TEDEd Club – ще один захопливий проект, який має на меті поширення навчальних та розвивальних відео, але цього разу для учнів.

Програма містила:

 • 13 навчальних блоків з підготовки публічного виступу і запису відео;
 • практичні заняття.

Протягом півроку учасники розвивали свої ідеї, захоплення, винаходи та навички публічного виступу англійською мовою і тепер раді представити їх вам.

Коли?
18 травня о 14.00
Де?

Вул. Ю. Іллєнка, 63

Детальніше:

+38 (098) 505-83-78

+38 (099) 376-57-74

14.05.2019

Фестиваль архітектури для дітей (Archikidz)

25 і 26 травня в Києві (провулок Лаврський, 7) НЦ «Мала академія наук України» проводитиме Фестиваль архітектури для дітей.

Захід став першим спеціалізованим дитячим фестивалем в Україні, який збирає на одному майданчику сучасних містобудівників, архітекторів, урбаністів і дітей. Фестиваль висвітлює тему культурної спадщини у поєднанні з сучасними архітектурними рішеннями і цьогоріч пройде під гаслом «Об’єднані містом».

У програмі – майстер-класи, лекції, експозиції, квести, архітектурні ігри.

Традиційно в рамках фестивалю відбувається «Велика архітектурна майстерня» – творча гра для дітей від 7 до 12 років, під час якої учасники працюють у командах над створенням власного проекту. В ролі вчителів – сучасні українські та закордонні архітектори, які не тільки володіють професійною мовою, а й вміють налагоджувати діалог з дітьми. Разом вони реалізовують дитячі мрії та фантазії на тему сучасного містобудівництва, вчаться чути один одного і досягати мети разом.

До участі в заході запрошуються учні закладів освіти. Вхід вільний з 10.00 до 17.00 за умови попередньої реєстрації на сайті фестивалю.

Детальніше:

Archikidz

(044) 489-55-80, (050) 463-90-73 (Ольга Глініна)

14.05.2019

Відбір учасників на Конкурс молодих учених Європейського Союзу 2019 року (EUCYS – 2019)

До уваги переможців ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН України у 2019 році!

З 8 по 14 травня 2019 року триватиме прийом заявок на відбір до участі в Конкурсі молодих учених Європейського Союзу 2019 року (EUCYS – 2019) з-поміж переможців (тільки перші місця!) ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН України 2019 року.

З приводу подачі заявок звертайтеся до відділу міжнародних масових заходів НЦ «МАНУ» за ел. адресою o.yurov@man.gov.ua; тел. (044) 489 55 98.

10.05.2019

Літня фізико-математична школа «Мудрамакітра-2019»

За підтримки кафедри математики Київського академічного університету, фізичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка, Науково-освітнього центру Інституту теоретичної фізики ім. М. М. Боголюбова НАН України з 7 по 24 серпня проводитиметься літня школа «Мудрамакітра».

Табір діє з 2005 року, а відпочинок поєднується з інтенсивними заняттями математикою. «Мудрамакітра» завжди прагнула сприяти розвитку властивого точним наукам стилю мислення, підвищенню загальної та професійної культури, підготовці до подальшої діяльності. Тож від минулого року в літній школі вперше почало працювати фізичне відділення, де школярі мають змогу навчитися розв’язувати цікаві задачі з фізики. Цього року на фізичному відділенні школярі першого (7–8 класи) та другого (9–10 класи) курсів будуть не тільки розв’язувати теоретичні задачі, а й ставити практичні експерименти.

Школярі 9–10 класів зможуть ознайомитися з математичним апаратом і навчитися розв’язувати прикладні задачі із загальної фізики. Для школярів 10 класу, які бажають зазирнути у світ теоретичної фізики елементарних частинок, буде запропоновано більш глибоку наукову тему, а саме: на доступному для школярів рівні розглядатимуться фізичні та математичні основи спеціальної теорії відносності (СТВ) і буде запропоновано багато цікавих задач та парадоксів на застосування СТВ до опису розсіювання елементарних частинок (керівник проекту – співробітник кафедри квантової теорії поля фізичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка О. В. Барабаш).

Окрім лекційних та практичних занять для математичного та фізичного відділення заплановані різноманітні спільні заходи, змагання, головоломки і науково-популярні лекції, які проводитимуть доктори й кандидати фізико-математичних наук, найкращі студенти старших курсів і аспіранти.

За умовами, до літньої школи приймаються учні, які закінчили 6–10 класи. Набір проводиться на конкурсній основі за результатами заочної олімпіади. Для вступу необхідно заповнити форму електронної реєстрації (буде відкритою до кінця травня) і надіслати на конкурс розв’язки завдань заочної вступної олімпіади того курсу, за програмою якого ви бажаєте навчатися. Тим, хто має право на зарахування поза конкурсом, достатньо просто заповнити форму електронної реєстрації. Щоб потрапити у спецгрупу «СТВ», необхідно зареєструватися і розв’язати задачі вступної олімпіади з фізики на другий курс (9–10 класи) фізичного відділення.

Літня школа проходитиме в санаторії «Десна» с. Ладинка у мальовничому куточку Чернігівщини біля річки Десна. Тут панує атмосфера захоплення наукою, розуміння цінності інтелектуальної праці та престижності вищої освіти.

Детальніше:

Мудрамакітра

Санаторій Десна

07.05.2019

Проведення фінального етапу Всеукраїнського конкурсу юних дослідників «Кристали» імені Євгена Гладишевського

До участі в заході запрошуються учні закладів освіти – переможці відбіркового етапу конкурсу, які показали високі результати згідно з рейтингом (список додається).

Детальніше: Лист МОН України від 02.05.2019 № 6/49-19 «Про проведення фінального етапу Всеукраїнського конкурсу юних дослідників «Кристали» імені Євгена Гладишевського»

24.04.2019

Всеукраїнський літературно-мистецтвознавчий фестиваль, присвячений 200-річчю від дня народження Пантелеймона Куліша

НЦ «Мала академія наук України» запрошує школярів у травні ‒ вересні цього року взяти участь у Всеукраїнському літературно-мистецтвознавчому фестивалі, присвяченому 200-річчю від дня народження Пантелеймона Куліша (умови конкурсу – на сайті www.man.gov.ua у розділі «Заходи, проекти»).

Фестиваль проводиться у двох категоріях: літературна творчість і мистецтвознавство.

Для участі у фестивалі обласні малі академії учнівської молоді у кожній категорії рекомендують по одному учаснику, які вже мають досягнення у галузях літератури та мистецтвознавства, подаючи заявки на електронну адресу org.mas@man.gov.ua.

У категорії «Літературна творчість» учасники пишуть есе на одну із запропонованих організаційним комітетом тем:

 1. Ідеї державності й права у художньому світі Пантелеймона Куліша: погляд крізь століття.

 2. Як уберегти Україну від Руїни? Поради Пантелеймона Куліша.

 3. Юрій Шерех назвав Пантелеймона Куліша «елітистом без еліти», «політиком без політичного діяння». Запропонуйте свою «формулу» Пантелеймона Куліша, розповівши про найбільше власне відкриття у творчості письменника.

У категорії «Мистецтвознавство» учасники подають тези дослідницької роботи.

Для участі у фестивалі просимо з 14 травня по 4 червня заповнити реєстраційну форму, що буде містити інформацію про учасника, і прикріпити файл з есе (для категорії «Літературна творчість») або тезами дослідницької роботи (для категорії «Мистецтвознавство»).

Детальніше:

(044) 489-55-80 (Оксана Хімченко)

org.mas@man.gov,

НЦ «Мала академія наук України».

19.04.2019
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН