МАН

Школа МИРотворчості запрошує учнів 8‒10-х класів на навчання

18‒20 лютого 2019 року НЦ «Мала академія наук України», Молодіжна ініціатива «Серце в долоньках», Miжнародна програма «AVP (Альтернативи насильству) в Україні», NGO «This Chaild Here», ГО «Відкрите Коло. Територія Можливостей» та Благодійна фундація «Агенти змін» проводять Школу МИРотворчості.

На навчання шукають підлітків з усієї України, які мають активну життєву позицію і бажання вчитися спілкуватися, будувати відносини та творчо підходити до вирішення конфліктів.

Мета Школи: знизити рівень насильства у школах через навчання старшокласників методам ненасильницької взаємодії за міжнародною програмою «AVP (Альтернативи насильству) в Україні».

Школа МИРотворчості ‒ це курс підготовки «миротворця». Виходити з конфліктних ситуацій з миром здатен не кожен. Знаходити спільну мову з людьми досить складно, але можна, якщо намагатися! Вчитися постояти за себе, при цьому не застосовувати силу чи підвищений голос. Володіти собою, не йти за емоціями гніву, говорити про свої почуття... Допомагати іншим виходити з конфліктних ситуацій без втрат і «бойових поранень».

Відібрані 16 учасників (результати відбору будуть відомі 31 січня 2019 року з розсилки учасникам) мають обов’язково взяти участь у трьох етапах. Наприкінці Школи усі отримають сертифікати.

1 етап (18‒20 лютого 2019): базовий рівень навчання для початківців, на якому учасники знайомляться один з одним, вчаться спілкуватися, не просто слухати, а чути іншу людину. Вчаться зберігати стосунки в конфліктних ситуаціях з друзями і близькими, довіряти, розмовляти, доносити свою точку зору і знаходити найкраще у кожному.

2 етап (12‒14 березня 2019): рівень для досвідчених, для тих, хто пройшов перший рівень і хоче рухатися далі. Тут навчають висловлювати свою думку серед однолітків так, щоб не порушувати кордони один одного. Домовлятися, співпрацювати і приймати спільні рішення в колективі ‒ це непросто, але варто спробувати й отримати чудовий досвід.

3 етап (27‒29 березня 2019): Завершення навчання у Школі. Тренінг для тренерів. На цьому тренінгу навчають мистецтву ведення тренінгів у стилі фасилітація. На цей рівень запрошують тільки тих, хто пройшов перший і другий. Тут учасники зможуть створити і провести свій тренінг. Слідом за теорією одразу йде практика. Учасники отримають досвід побудови команди, навчаться давати один одному зворотній зв’язок. Це допоможе їм у подальшому організовувати тренінги та проводити їх у команді.

Після навчання всім учасникам Школи МИРотворчості пропонується розробити і провести тренінг у своїй школі або місті чи районі, використовуючи базову програму «AVP…».

Участь у школі безкоштовна. Учасники школи забезпечуються харчуванням, житлом, роздатковими матеріалами.

Місце проведення: Пуща-Водиця, вул. Квітки Цісик, 14, Міжнародний центр дитячої наукової творчості НЦ «МАНУ».

Для участі у школі необхідно до 27 січня 2019 року заповнити онлайн-анкету учасника за посиланням.

Детальніше:

(097) 915-06-12, (063) 494-33-42, Сабіна (щодо логістичних та програмних деталей)

+38 (096) 706-29-43, Катерина

+38 (067) 485-36-22, Алла

peaceartschool@gmail.com

17.01.2019

Розпочато прийом заявок на конкурс «Beamline for Schools 2019»

Завдяки п’яти успішно проведеним випускам, конкурс «Beamline for Schools» («BL4S»), що дає учням старших класів можливість здійснити справжній експеримент у реальній дослідницькій лабораторії, став дуже популярним. Адже спонукав майже 10 000 школярів дізнатися про фізику часток. У 2019 році прискорювачі в CERN будуть зупинені на плановий ремонт і модернізацію протягом наступних двох років. Тому, щоб продовжити конкурс «BL4S», CERN проводить його у співпраці з DESY в Гамбурзі (Німеччина).

DESY – провідний світовий прискорювальний центр і національна лабораторія Німеччини з фізики часток, прискорювачів і фотонної науки. Лабораторія надає інфраструктуру, яка дає змогу проводити дуже широкий спектр експериментів у галузі фізики часток, розроблення детекторів і мультидисциплінарних досліджень.

Конкурс «Beamline for Schools» залишається відкритим для участі команд, що складаються з не менш ніж 5-ти учнів старше 16 років і, як мінімум, одного дорослого наставника (тренера). Обов’язкова умова для усіх – володіння англійською мовою.

Тож придумайте простий оригінальний експеримент і надішліть письмову пропозицію разом з коротким відео до 31 березня 2019 року (заявка (до 1000 слів) і відеоролик тривалістю в одну хвилину винятково англійською мовою). Попередні переможці конкурсу вивчали структури пірамід, шукали нові частки і розробляли нові детектори. А що б зробили ви?

Зареєструйте назву вашої команди, країну, вкажіть контакти тренера для отримання інформації та новин електронною поштою.

Важливі дати:

Подання заявок – до 31 березня 2019 року.

Оголошення переможців – червень 2019 року. CERN і DESY оголошують переможців, які будуть запрошені в DESY, а також список із 20-30 команд фіналістів.

Експерименти в DESY – вересень/жовтень 2019 року. Точні дати будуть визначені пізніше і залежать від розкладу роботи прискорювача DESY.

Призи. Всі учасники отримають сертифікати. Команди з фінального списку – майки «BL4S» для кожного з учасників, детектор космічних променів (CosmicPi) для школи і, для деяких, шанс відвідати найближчу фізичну лабораторію. З числа команд-переможниць по дев’ять учасників і максимум двох дорослих наставників буде запрошено з оплатою всіх витрат на 10–12 днів до DESY для проведення експериментів.

Детальніше про інфраструктуру DESY.

Реєстрація доступна за посиланням.

Прохання повідомити координатора масових міжнародних заходів МАН Олександра Юрова про надсилання заявок і подальший перебіг подій щодо участі у конкурсі.

o.yurov@man.gov.ua

15.01.2019

День з професором в «Ex Lab»

Запрошуємо всіх охочих 15 січня о 17.00 у лабораторію «Ex Lab» за адресою: вул. Ю. Іллєнка, 63 (колишня вул. Мельникова) ‒ на лекцію «Функціональні полімерні матеріали різної пористості: від проектування до застосування» («Functional Polymeric Materials with Various Porosity Scales: From design to application») всесвітньо відомого хіміка Даніеля Гранде, спеціаліста в галузі отримання й дослідження пористих полімерних матеріалів і мембран, директора інституту хімії та матеріалознавства «Комплексні полімерні системи» Університету «Paris-East».

Слухачі дізнаються про високомолекулярні речовини, які широко використовують у різних сферах виробництва, авіабудівництві, військовій галузі тощо. Лекція буде присвячена останнім досягненням у сфері пористих полімерів та мембранних матеріалів, методів їх одержання та регулювання пористої структури, а також широким можливостям практичного застосування таких матеріалів.

Тривалість доповіді ‒ 1 година, англійською мовою.

10.01.2019

Міжнародні програми для вчителів у CERN-2019

Європейська організація з ядерних досліджень (CERN) пропонує дві двотижневі міжнародні програми для вчителів: Міжнародна програма викладачів середньої школи (HST) та «Міжнародні тижні вчителів» (ITW).

Обидві програми викладаються англійською мовою, відкриті для вчителів-практиків з усього світу і містять лекції, візити, практичні семінари, дискусії та сесії із запитань і відповідей. Протягом двох тижнів усі учасники будуть працювати в декількох робочих групах з різних тем, пов’язаних з фізикою часток та її викладанням у школі. Всі робочі групи будуть подавати свої заключні доповіді наприкінці програми. Тому заявники усі без винятку повинні:

  • мати достатні знання з англійської мови;
  • повністю відвідувати усі заходи програми (без запізнення чи раннього від’їзду).

Мета міжнародних педагогічних програм CERN:

  • підтримка професійного розвитку вчителів у галузі фізики часток;
  • сприяння викладанню фізики часток у ВНЗ;
  • сприяння обміну знаннями і досвідом серед учителів різних національностей;
  • стимулювання діяльності, пов’язаної з популяризацією фізики у школі та поза нею;
  • допомога CERN у налагодженні тісніших зв’язків із школами світу.

Дедлайн подачі заявок – до 13 січня 2019 року, обов’язкова умова участі – володіння англійською мовою. Також необхідно повідомити координатора масових міжнародних заходів МАН (o.yurov@man.gov.ua) про надсилання заявок.

Міжнародна програма для викладачів середньої школи (HST) проходитиме 7–20 липня 2019 року!

Програма в CERN проводиться щорічно з 1998 року в липні і відкрита для вчителів, які хотіли б оновити свої знання з фізики часток, дізнатися більше про доступні освітні ресурси і співпрацювати з колегами-науковцями різних національностей.

Детальніше:

indico.cern.ch/e/HST2019 (стежте за оновленнями ближче до початку програми)

http://teacher-programmes.web.cern.ch/itp/hst

http://teacher-programmes.web.cern.ch/itp/

Програма «Міжнародні вчительські тижні» (ITW) відбудеться 4–17 серпня 2019 року!

Проходить з 2017 року, доступна для викладачів вищої школи з усього світу, які хотіли б оновити свої знання з фізики часток, пов’язаними з ними технологіями, суміжних предметів у групі викладачів різних національностей.

Детальніше:

indico.cern.ch/e/ITW2019 (стежте за оновленнями ближче до початку програми)

http://teacher-programmes.web.cern.ch/itp/itw

http://teacher-programmes.web.cern.ch/itp/

На сайтах можна дізнатися більше про умови участі, майбутні сесії та про те, як подати запит, отримати доступ до порядків денних попередніх міжнародних програм і вивчити архівні матеріали.

17.12.2018

Конференція з прав людини

2018 рік ознаменований 70-річчям Загальної декларації прав людини, яка була ухвалена 10 грудня 1948 року у Паризькому палаці Шайо. Це також рік 20-річчя Декларації Організації Об’єднаних Націй про права та обов’язки правозахисників.

З нагоди цих річниць Посольство Франції в Україні організовує конференцію з прав людини 14 грудня 2018 року з 11.00 до 13.00 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (ауд. 355, червоний корпус).

Під час заходу обговорюватимуться питання щодо прав людини в Україні через п’ять років після Майдану: їхнє місце у суспільно-політичному житті України, а також наявні у сучасному контексті виклики.

Конференція, організована спільно з юридичним факультетом Київського національного університету імені Тараса Шевченка, об’єднає провідних в Україні гравців у царині захисту прав людини: офіс Омбудсмена, науковців, неурядові організації та пресу. Пані Ізабель Дюмон, Посол Франції в Україні, також долучиться до обговорення.

Вхід вільний, мова спілкування українська, запрошуються всі охочі.

12.12.2018

«Розумна родина» – перша в Україні інтелектуальна гра для всієї сім’ї

15 грудня 2018 року о 13.00 у Державному політехнічному музеї при НТУУ «КПІ ім. І. Сікорського» (проспект Перемоги, 37, корп. 6, ст. метро «Політехнічний інститут») відбудеться фінальна гра 2018 року проекту НЦ «МАНУ» «Розумна родина».

Захід організовано НЦ «Мала академія наук України», Державним політехнічним музеєм при НТУУ «КПІ ім. І. Сікорського», ЦБС Деснянського району м. Києва і МГО «Інтелект Україна».

«Розумна родина» – це перша в Україні інтелектуальна науково-пізнавальна гра, в якій змагаються команди українських сімей. У кожній команді – три учасники, а на чолі – наймолодший член родини.

Під час змагань команди мають виконати три завдання. Спочатку учасники повинні провести нескладні, але видовищні експерименти з фізики, хімії, математики і пояснити їх наукову суть. У другому конкурсі команди представляють домашнє завдання – творчу інтерпретацію одного з наукових законів (цього разу родини інтерпретують закон Архімеда). І наостанок – на учасників чекає інженерна гра, під час якої потрібно збудувати незвичайні й дотепні конструкції.

За традицією переможець гри виборює титул найрозумнішої родини України, а команда, яка поступилася, отримує можливість реваншу у майбутньому.

На сьогодні з 6 жовтня цього року титулом найрозумнішої родини України володіє команда Віталіни Іщенко (11 років).

Захід відкритий для всіх.

Детальніше:

(073) 153-00-84 – Керницька Крістіна (голова правління МГО «Інтелект Україна»)

(063) 870-89-72 – Смірнов Олексій (НЦ «Мала академія наук України»)

asmirnov@ukr.net

12.12.2018

Національний центр «Мала академія наук України» оголошує конкурс

Національний центр «Мала академія наук України» з 11 грудня 2018 р. оголошує конкурс на заміщення вакантної посади наукового співробітника (0,5 ст.) відділу інформаційно-дидактичного моделювання.

Детальна інформація:

(044) 489 55 93.

11.12.2018

Фінал IX Всеукраїнського Інтернет-турніру із природничих дисциплін

19–20 грудня у Києві Національним центром «Мала академія наук України» буде проведений фінальний тур IX Всеукраїнського Інтернет-турніру із природничих дисциплін.

До участі в заході запрошуються команди закладів освіти, які стали переможцями основного етапу відбірного туру, згідно зі списком.

Заїзд та реєстрація учасників – 19 грудня до 13:00 за адресою: м. Київ, Пуща-Водиця, вул. Квітки Цісик, 14, Міжнародний центр дитячої наукової творчості.

Учасники заходу реєструються за наявності копії наказу відповідного органу управління освіти щодо участі у заході, копії паспорта (свідоцтва про народження), оригіналів медичних довідок про стан здоров’я.

Проїзд від залізничного вокзалу м. Київ: метро до станції «Нивки», далі – маршрутним таксі № 226 або 719 до зупинки «Третя лінія».

Від’їзд – 20 грудня після 14:00.

Витрати на проживання, харчування, транспортне й екскурсійне обслуговування учнів здійснюються за рахунок Національного центру «Мала академія наук України».

Витрати на проїзд, харчування дітей у дорозі та відрядження керівників команд здійснюються за рахунок організації, що відряджає.

Збереження життя та здоров’я дітей, своєчасне оформлення документів щодо участі у заході, завчасне придбання квитків забезпечують керівники команд.

Для організації поселення учасників заходу просимо до 14 грудня 2018 року повідомити про час прибуття учасників телефоном.

(044) 489-55-80 (Світлана Титарчук). Також за цим номером – детальна інформація про умови проведення заходу.

04.12.2018

Інформація для лауреатів стипендії Президента України

ДО УВАГИ!!!

У разі неотримання на урочистому врученні платіжної картки прохання звертатися до АТ «УкрCиббанк» за телефонами менеджерів:

  • Прокопчук Сергій Арамович – (067) 615-54-97
  • Локайчук Юлія Володимирівна – (067) 615-43-76
  • Лапай Володимир Володимирович – (067) 615-44 -94

– з понеділка по п’ятницю з 9.00 до 17.00

729 – центр клієнтської підтримки, безкоштовно з мобільних в Україні

0 800 505 800 – центр клієнтської підтримки, безкоштовно зі стаціонарних і мобільних телефонів в Україні

Адреса: м. Київ, вул. Костянтинівська, 34, відділення № 842 АТ «УкрСиббанк»
03.12.2018
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН