МАН

Оголошується відбір учасників до Всеукраїнської школи «Biotech Startup School»!

«UF Incubator» (бізнес-інкубатор Малої академії наук України) спільно з Центром інновацій «Сходи в майбутнє» з 22 по 26 квітня 2019 року у м. Києві (Пуща-Водиця, вул. Квітки Цісик, 14) проводять Всеукраїнську наукову профільну школу «Biotech Startup School» за напрямом біотехнологій.

До участі у програмі запрошуються студенти або школярі, які мають ідеї стартапів чи бажання приєднатися до біотехстартапів (медична, фармацевтична, біотехнологічна тематика) і спеціалізуються у сфері біотехнологій (медики, фармацевти, біологи, хіміки, екологи, біотехнологи, інженери), фінансів і маркетингу.

Програмою передбачена робота в командах, кожна з яких буде складатися з трьох учасників: автора винаходу/проекту/стартапу, маркетолога та фінансиста. Учасники отримають знання з таких галузей: біотехнології, бізнес та бізнесова діяльність, менеджмент та робота в командах, маркетинг, залучення інвестицій. Також будуть розглянуті питання позиціювання і створення бренду, маркетингових стратегій для нових гравців ринку. Всі команди отримають практичні завдання, які будуть виконувати під наставництвом досвідчених фахівців з провідних українських закладів вищої освіти та представників бізнесу. По завершенні відбудеться презентація проектів і вручення сертифікатів.

Загальна кількість учасників ‒ 24. Критерії відбору тут.

Для участі у школі необхідно до 11 квітня 2019 року надіслати заявку на електронну адресу ufincubator@gmail.com з поміткою «Стартап-школа».

Витрати на проїзд ‒ за кошти учасників.

Детальніше:

(068) 894-92-98.

20.03.2019

Семінар із запобігання булінгу «МИРотвочість для викладачів»

Запрошуємо вчителів, соціальних педагогів та психологів середніх шкіл взяти участь у семінарі із запобігання булінгу в закладах загальної середньої освіти від Всеукраїнської школи МИРотворчості НЦ «МАНУ» і міжнародної програми Альтернативи насильству (AVP) в Україні, що проходитиме 19‒21 квітня 2019 року на базі Міжнародного центру дитячої наукової творчості НЦ «МАНУ» в Пущі-Водиці (вул. Квітки Цісик, 14).

Шукаємо педагогів, які мають бажання розвивати культуру спілкування й діалогу у класах та школах або інших закладах освіти, навчаючи будувати відносини, що ґрунтуються на повазі, запобігаючи проявам булінгу серед школярів.

Триденний семінар відбуватиметься у тренінговому форматі, на основі практичних вправ та рефлексій за міжнародною програмою AVP.

Теми семінару:

 • дослідження теми булінгу в школі;
 • розгляд передумов та причин цькування;
 • стереотипи, що впливають на активізацію насильства і породжують його коло;
 • шляхи впровадження змін;
 • дослідження ролі дорослого в дитячому колективі, вплив стилів комунікації дорослого на відносини між дітьми;
 • складання плану виходу із ситуації цькування;
 • профілактика емоційного вигорання;
 • створення здорової атмосфери в колективі.

Для участі у семінарі необхідно: до 27 березня 2019 року (дедлайн ‒ 23:59) заповнити анкету. За її результатами буде дібрано 16 учасників, запрошення яким буде розіслано на пошту до 4 квітня 2019 року.

Всі учасники забезпечуються харчуванням, житлом, роздатковими матеріалами за рахунок НЦ «МАНУ», а проїзд до місця проведення семінару – за власні кошти.

Детальніше:

peaceartschool@gmail.com

19.03.2019

Лекція японського фізика Кадзіта Такаакі

22 березня о 10.00 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (Червоний корпус, аудиторія 229) у рамках спільного проекту Малої академії наук України (МАНУ) та Європейської Малої академії наук (EuroJAS) «Лекції майбутнього» відбудеться відкрита лекція японського фізика Кадзіта Такаакі «Neutrino oscillations and small neutrino mass».

Кадзіта Такаакі – японський фізик, директор Інституту космічного випромінювання Університету Токіо, керівник дослідницької групи «Супер-Каміоканде», лауреат Нобелівської премії з фізики 2015 року разом з Артуром Макдональдом за відкриття нейтринних осциляцій.

Суть відкриття:

У 1998 році групі дослідників «Супер-Каміоканде» вдалося визначити, що мюонні нейтрино перетворюються в інший вид ‒ тау-нейтрино. Це явище називається «осциляція нейтрино».

Це відкриття стало підтвердженням того, що нейтрино мають масу, хоча раніше припускали зворотне. Завдяки цьому стало можливим серйозно переглянути Стандартну модель, тобто теорію, що описує світ елементарних частинок і виникнення Всесвіту.

Нагороди:

 • 1987: Премія Асахі у складі команди «Каміоканде»;
 • 1988: Премія Бруно Россі, колаборація «Каміоканде»;
 • 1998: Премія Асахі у складі команди «Супер-Каміоканде»;
 • 1999: Премія Нішіна;
 • 2002: Премія Панофського;
 • 2010: Премія Йодзі Тоцука;
 • 2012: Премія Японської академії наук;
 • 2013: Премія Юліуса Весса;
 • 2015: Нобелівська премія з фізики разом з Артуром Макдональдом за відкриття нейтринних осциляцій;
 • 2015: Орден Культури;
 • 2016: Премія з фундаментальної фізики;
 • 2016: DSc Алігархський мусульманський університет;
 • 2016: Honoris causa Вищого Університету Сан-Андреас;
 • 2017: Honoris causa Неапольського університету імені Фрідріха II;
 • 2017: Honoris causa Бернського університету.
14.03.2019

Визначено учасників, що представлятимуть Україну на міжнародних заходах

За підсумками національного конкурсного відбору «ICYS-Україна», який стартував у липні 2018 року і проходив як відбірно-тренувальні збори у дистанційному й очному режимах з жовтня 2018 року по лютий 2019 року, визначено склад команд, що представлятимуть Україну в Тунісі та Малайзії.

З 21 по 26 березня 2019 року в Тунісі відбудеться Міжнародний фестиваль інженерних наук і технологій «I-FEST».

За рішенням Координаційної Ради міжнародних конкурсних змагань Національного центру «Мала академія наук України», до складу команди увійшли такі учні ‒ члени Малої академії наук України:

 1. Хомишин Олександра Андріївна, учениця 11 класу Тернопільської спеціалізованої школи І‒ІІІ ступенів № 3 з поглибленим вивченням іноземних мов, Тернопільське обласне відділення МАН;
 2. Кононенко Анастасія Сергіївна, учениця 9 класу Запорізького технічного ліцею, Дніпровське відділення МАН;
 3. Трень Артем Сергійович, учень 10 класу Дніпровського ліцею інформаційних технологій при Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара, Дніпровське відділення МАН.

З 19 по 25 квітня 2019 року в м. Куала-Лумпур (Малайзія) проходитиме ХХVІ Міжнародна конференція юних дослідників «ICYS-2019».

На основі експертного оцінювання конкурсних робіт і наукової та психологічної готовності учасників конкурсного відбору було складено рейтинг переможців і визначено склад команди учнів ‒ членів Малої академії наук України, які братимуть участь у конференції.

26.02.2019

Базовий курс Graphic Design (Photoshop, Illustrator) англійською мовою для підлітків

Оголошується набір на курс графічного дизайну англійською мовою

Екстенсив
27 занять по 2 год
3 рази/тиждень: вт, чт, пт
17.00–19.00

1 квітня – 31 травня

Інтенсив
20 занять по 3 год
5 разів/тиждень: пн-пт
11.00–15.00

3–28 червня

Детальніше:

вул. Іллєнка (Мельникова), 63, 3 поверх;

(098) 505-83-78, (099) 376-57-74;

englishbrainy@gmail.com;

Brainyenglish.

26.02.2019

І Міжнародний науково-практичний WEB-форум «Розбудова єдиного відкритого інформаційного простору освіти впродовж життя»

Продовжуючи активну діяльність у напрямі модернізації змісту освіти шляхом проведення інноваційних науково-практичних заходів, планується проведення 26–28 березня 2019 року І Міжнародного науково-практичного WEB-форуму «Розбудова єдиного відкритого інформаційного простору освіти впродовж життя».

Організатори запрошують долучитися провідні вітчизняні й зарубіжні наукові та освітні установи, які впроваджують досвід компетентнісної і трансдисциплінарної парадигм розвитку суспільства, мають знання і досвід з інформатизації та модернізації освітніх середовищ щодо створення умов для здобуття освіти впродовж життя, з упровадження адаптивного управління реформуванням освітніх систем, з формування й розвитку інтелектуального і трудового потенціалу держав, з розвитку обдарованості й талановитості учнівської молоді та забезпечення просування талановитій людині впродовж життя, створення STEM-освітніх механізмів підготовки молодого покоління.

Проект Форуму окреслює основні напрями роботи, які за пропозиціями співорганізаторів можуть коригуватися і додаватися:

 • трансдисциплінарна парадигма єдиного інформаційного освітнього простору: формування трудового та інтелектуального потенціалу держави;
 • реалії і перспективи розбудови єдиного відкритого інформаційного простору освіти у співпраці закладів загальної середньої, професійної (професійно-технічної), вищої, позашкільної освіти і наукових установ;
 • інноваційні трансформації в економічній освіті: наступність професійної підготовки фахівців для галузі адміністрування й управління;
 • адаптивне управління соціально-педагогічними системами;
 • освіта дорослих в умовах сталого розвитку інформаційного суспільства;
 • міжнародний досвід фундаментальних і прикладних досліджень розвитку дуальної освіти в умовах єдиного відкритого інформаційного освітнього простору;
 • науково-практичні засади електронної освіти: засоби, методики, технології, середовища.

Результати формування науково-програмного й організаційного комітетів Форуму будуть розміщуватися з 1 березня 2019 року на сайтах таких установ і освітніх закладів:

Прес-реліз Форуму, підготовлений за результатами формування співорганізаторської спілки, буде розміщено на сайтах установ співорганізаторів 5 березня 2019 року і поширено засобами відповідних інформаційних ресурсів і мереж.

Для участі у спільній організації Форуму наукові установи і заклади освіти мають подати листи-згоди з окресленими пропозиціями щодо проведення заходу до 1 березня 2019 року (включно). Зразки документів-подання надсилаються за запитом.

Детальніше:

 • Ростока Марина Львівна, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник відділу інформаційно-дидактичного моделювання НЦ «МАНУ», м. Київ

+38 (096) 768-47-07;

marilvross@gmail.com;

 • Бондаренко Тетяна Сергіївна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри інформаційних, комп’ютерних технологій і математики Української інженерно-педагогічної академії, м. Харків

+38 (067) 189-99-93;

bondarenko_tc@uipa.edu.ua;

 • Баніт Ольга Василівна, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник відділу андрагогіки Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України, м. Київ

+38 (096) 596-48-34;

olgabanit@ukr.net.

26.02.2019

Конкурс відгуків для школярів Донецької та Луганської областей «Читай-пиши»

«Благодійний фонд Сергія Жадана» спільно з проектом підтримки дитячого читання «BaraBooka» оголошують про початок конкурсу відгуків для школярів Донецької та Луганської областей «Читай-пиши». Школярам від 10 до 17 років пропонують спробувати себе як літературних критиків, виграти призи і відвідати Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» у Києві.

Конкурс «Читай-пиши» – це конкурс відгуків на книжки, написані українською мовою (не перекладні). Вибір книжки – на вподобання учасника, але пріоритетними є книжки сучасних українських авторів.

Збір конкурсних робіт триватиме до 1 квітня. Оголошення переможців відбудеться 30 квітня 2019 року.

Фіналісти відбірного етапу отримають книжки видавництва «Ранок» і дипломи НЦ «МАНУ», а шестеро найкращих із них – планшети й електронні книжки. Особливим призом для шести переможців стане поїздка навесні 2019 року до Києва на ІХ Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» 22–26 травня. Окрім участі у фестивальних подіях, для дітей буде організована ознайомча екскурсія Києвом та інші активності.

Партнери конкурсу: ДП «Український інститут книги», Національний центр «Мала академія наук України», видавництво «Ранок».

Детальніше:

BaraBooka

Сторінка FB

21.02.2019

Відбір до участі у виставці-конкурсі у галузі технічних наук та енергетики OKSEF, м. Ізмір, Туреччина, 11–15 червня 2019 року!

До участі у виставці-конкурсі OKSEF запрошуються учні – члени Малої академії наук України, переможці ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт (за рекомендаціями журі відділень); учні 9–11-х класів закладів загальної середньої освіти, автори проектів і винахідники у таких відділеннях: математики, фізики і астрономії, хімії та біології, технічних наук та комп’ютерних наук.

Виставка-конкурс у галузі технічних наук та енергетики OKSEF (OĞUZHAN ÖZKAYA EDUCATION SCIENCE ENERGY ENGINEERING FAIR) відбувається за підтримки організації MILSET (Міжнародний рух за науково-технологічне дозвілля) і збирає близько 500 учасників із 23 країн світу, які беруть участь у конкурсі з проектами у п’яти відділеннях:

 • фізика;
 • хімія;
 • біологія;
 • енергетика та інженерія;
 • математика та комп’ютерні науки.
Кількість учасників: 5 учасників з України (по одному учаснику в кожному відділенні).
Вік учасників: 14–17 років.
Робоча мова: англійська.
Місце проведення: освітня установа Oğuzhan Özkaya, м. Ізмір, Туреччина.
Нагороди
Перше місце Золота медаль та сертифікат
Друге місце Срібна медаль та сертифікат
Третє місце Бронзова медаль та сертифікат
Четверте місце Заохочувальна нагорода

Детальніше з вимогами до участі в конкурсі можна ознайомитися тут.

Для участі необхідно до 21 лютого 2019 року надіслати заявку на електронну адресу vl@man.gov.ua з поміткою «OKSEF» за формою. Співбесіди та тестування на володіння англійською мовою будуть проходити з 25 по 27 лютого 2019 року! Обов’язкове володіння англійською мовою не нижче рівня Upper Intermediate!

Детальніше:

+38 (068) 894-92-98

12.02.2019

Круглий стіл «Вплив світового інтелектуального й мистецького спадку людства на розвиток особистості»

НЦ «Мала академія наук України» спільно з філософським факультетом Київського національного університету імені Тараса Шевченка запрошують учнів 9–11-х класів закладів загальної середньої та позашкільної освіти презентувати результати особистих наукових розвідок із філософії, культурології, релігієзнавства на круглому столі «Вплив світового інтелектуального й мистецького спадку людства на розвиток особистості» у рамках Міжнародної наукової та освітньої конференції «Дні науки – 2019» філософського факультету КНУ ім. Т. Шевченка, що відбудеться 23 квітня 2019 року у м. Києві.

Для участі в роботі круглого столу необхідно до 28 лютого 2019 року заповнити анкету, додавши у форму резюме доповіді англійською мовою (abstract) (200–300 слів). Повний текст доповіді українською або англійською мовою потрібно надіслати на адресу philosophy4man@gmail.com, вказавши темою листа «Дні науки – 2019». Вимоги до оформлення матеріалів – у додатку 1.

Оргкомітет залишає за собою право редагувати матеріали, а також відмовити у публікації, якщо матеріали містять плагіат або не мають наукової новизни.

Учнів, запрошених до участі у заході за результатами рецензування робіт, буде повідомлено на електронні адреси, вказані в анкеті, не пізніше 1 квітня 2019 р. Список учасників круглого столу буде оприлюднено на сайті.

Інформацію щодо подальшої участі у конференції буде надіслано учням, яких організаційний комітет визначить для участі в заході, на електронні адреси, зазначені у заявках.

Реєстрація учасників – 23 квітня до 09:00 за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 60, КНУ ім. Т. Шевченка (червоний корпус).

Під час реєстрації до оргкомітету подається копія наказу про участь у роботі круглого столу з філософії «Вплив світового інтелектуального й мистецького спадку людства на розвиток особистості» у рамках Міжнародної наукової та освітньої конференції «Дні науки – 2019», завірена відповідним органом управління освітою, копія свідоцтва про народження (паспорта).

За результатами роботи круглого столу учасники отримають збірники тез і сертифікати про участь.

Від’їзд учасників – 23 квітня після 16:00. Керівників делегацій просимо завчасно придбати квитки на зворотний шлях.

Детальніше:

(044) 483-05-57 (Любов Терехова, Наталія Легка)

07.02.2019
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН