МАН

Підсумки Всеукраїнського конкурсу есе імені Сергія Кемського

Національний центр «Мала академія наук України» інформує про підсумки проведення у вересні ‒ листопаді цього року Всеукраїнського конкурсу есе імені Сергія Кемського до Дня Гідності та Свободи.

Конкурс проводився для вшанування пам’яті журналіста, політолога, Героя Небесної Сотні Сергія Кемського і з метою формування та розвитку умінь і навичок літературної діяльності учнів, підтримки талановитої молоді і творчої праці педагогів.

У ньому взяли участь понад п’ятсот учнів 8‒11-х класів закладів загальної середньої освіти, вихованців закладів позашкільної освіти з різних міст та селищ України.

Умови участі, вимоги до творчих робіт і критерії оцінювання були викладені у положенні про проведення конкурсу.

Переможці та учасники конкурсу нагороджуються дипломами НЦ «МАНУ», які будуть надіслані в електронному варіанті на поштові адреси учасників.

Найкращі творчі роботи будуть підготовлені до видання окремою збіркою.

15.11.2019

Запрошуємо взяти участь у національному відборі до найбільшого екологічного конкурсу у світі «Genius Olympiad 2020»!

«Genius Olympiad» є найбільшим і найпрестижнішим конкурсом наукових екологічних проєктів для школярів, у якому щорічно беруть участь понад 80 країн світу і який проводиться у м. Освего (США).

До участі у конкурсі запрошуються учні – члени МАН 9–11-х класів, які володіють англійською на рівні, достатньому для презентації своїх проєктів (наявність сертифікату буде перевагою). Обов’язковою умовою участі є наявність дійсного закордонного біометричного паспорту, термін дії якого закінчується не пізніше, ніж за 6 місяців на момент проведення конкурсу.

Секції:

 • «Робототехніка» – демонструє роль інженерії у розв’язанні глобальних екологічних проблем;
 • «Мистецтво» – підвищує екологічну свідомість за допомогою музики й образотворчого мистецтва;
 • «Креативне письмо» – поширює знання про глобальні екологічні проблеми в літературі;
 • «Наука» – розв’язує проблеми екології за допомогою наукових знань та методів;
 • «Бізнес» – розвиває екологічну свідомість бізнесу і просуває ідеї зеленої економіки.

Для участі у національному відборі необхідно заповнити заявку і завантажити мотиваційне відео англійською до 15 січня 2020 року.

Детальніше:

jasuselection@man.gov.ua

Genius Olympiad 2020

11.11.2019

Запрошуємо взяти участь у національному відборі до міжнародного конкурсу наукових молодіжних проєктів «Think Science World Competition 2020»!

«Think Science World Competition 2020» – найбільша наукова подія для молодих науковців у регіоні Близького Сходу та Північної Африки, який проходить під патронатом Міністерства закордонних справ та міжнародного співробітництва, Фонду Еміратів у партнерстві з Міністерством освіти ОАЕ.

До участі у конкурсі запрошуються учні – члени МАН 9–11-х класів, які володіють англійською на рівні, достатньому для презентації своїх проєктів (наявність сертифікату буде перевагою). Обов’язковою умовою участі є наявність дійсного закордонного біометричного паспорту, термін дії якого закінчується не пізніше, ніж за 6 місяців на момент проведення конкурсу.

Для участі у національному відборі необхідно заповнити реєстраційну форму і завантажити мотиваційне відео англійською до 20 грудня 2019 року.

Детальніше:

jasuselection@man.gov.ua

Think Science World Competition 2020

11.11.2019

Запрошуємо взяти участь у національному відборі до міжнародного фестивалю наукових проєктів для школярів «I-FEST»!

«I-FEST» – Міжнародний фестиваль наукових проєктів з інженерії, науки та технологій, в якому беруть участь школярі 9–11-х класів з понад 30 країн світу. Він заснований і організований Туніською асоціацією науки і техніки і проходить щорічно в м. Монастір (Туніс).

Напрями конкурсу:

 • «Екологія» – передбачає інтегрований, кількісний та міждисциплінарний підхід до вивчення екологічних систем;
 • «Суспільні науки» – акцентує увагу на соціальній психології, становленню особистості в соціумі;
 • «Комп’ютерні науки» – розкриває сутність сприйняття, опрацювання, зберігання та передачі інформації;
 • «Фізика» – передбачає використання експериментів та математичних моделей для перевірки теоретичних гіпотез;
 • «Інженерія» – включає проєктування, побудову, обслуговування і вдосконалення машин, пристроїв, систем, матеріалів та процесів;
 • «Біологія» – розкриває основні життєві процеси в організмі, ріст, розвиток, поведінку та їх взаємозв’язок із навколишнім середовищем;
 • «Мультимедіа» – демонструє роботу мультимедійних пристроїв та шляхи їх удосконалення;
 • «Конкурс підприємців» – показує етапи створення бізнесу, що пропонує якісний конкурентний продукт чи послугу.

До участі у конкурсі запрошуються учні – члени МАН 9–11-х класів, які володіють англійською на рівні, достатньому для презентації своїх проєктів (наявність сертифікату буде перевагою). Обов’язковою умовою участі є наявність дійсного закордонного біометричного паспорту, термін дії якого закінчується не пізніше, ніж за 6 місяців на момент проведення конкурсу.

Для участі у національному відборі необхідно заповнити реєстраційну форму і завантажити мотиваційне відео англійською до 15 січня 2020 року.

Детальніше:

jasuselection@man.gov.ua

I-FEST

11.11.2019

Стартує VІ Всеукраїнська олімпіада з філософії для школярів

Коли: листопад – грудень 2019 року.

Хто:

 • учні 8–9 класів (перша вікова група) та 11–12 класів (друга вікова група). Мова написання есе – українська;
 • учні 10–11 класів. Мова написання есе – англійська (рівень знання мови B2–C1). Переможець цієї групи представлятиме Україну на Міжнародній олімпіаді з філософії у Лісабоні в травні 2020 року.

Тематика олімпіади – «Особистість».

Конкурсні завдання – контрольна робота за 4 розділами («Філософія та практичність», «Філософія і мова», «Філософія та політика», «Філософія та Я»), а також філософське есе – невеликий за обсягом (4–10 сторінок), самостійний за змістом письмовий твір із чітко вираженою авторською думкою, розгорнутий у формі розповіді з метою обґрунтування і демонстрації власної точки зору щодо певного явища чи предмета.

Мови написання робіт: українська (8–9, 10–11 класи), англійська (10–11 класи).

Усі матеріали для підготовки і деталі щодо особливостей проведення та термінів олімпіади буде оприлюднено на сайті МАН і на сторінці олімпіади у Фейсбуці не пізніше 1 листопада.

Реєстрація доступна за посиланням.

24.10.2019

Всеукраїнський відкритий конкурс на найкращий авторський повітряний змій «Зоряний кайт – 2019»

Конкурс проводиться Молодіжною громадською організацією «Українська асоціація повітряних зміїв». Його мета – віднайти таланти з усієї країни і популяризувати серед дітей, підлітків і молоді культуру створення та використання повітряних зміїв у рамках підготовки до чемпіонату світу з повітряних зміїв.

Організатор конкурсу, як єдина організація в країні, що визнана Міжнародною федерацією повітряних зміїв (м. Вейфан, КНР), отримав право проводити чемпіонат світу з повітряних зміїв 2020 року в Україні.

За планами, захід має відбутися вперше навесні у Херсонській області за участі делегацій/збірних з 51 країни світу.

Стати учасником Конкурсу і підготувати власний проєкт повітряного змія пропонується молоді віком від 14 до 18 років включно.

Переможці отримають грошові винагороди.

Детальніше:

Facebook;

zoriany.kite@gmail.com;

+38-099-490-97-31 - Катерина Макаренко, відповідальний секретар Конкурсу.

17.10.2019

X Всеукраїнська науково-технічна виставка-конкурс молодіжних інноваційних проєктів «Майбутнє України»

4–7 листопада у Києві буде проведено фінальний етап X Всеукраїнської науково-технічної виставки-конкурсу молодіжних інноваційних проєктів «Майбутнє України».

До участі в заході запрошуються автори науково-дослідницьких робіт (проєктів) – переможці відбірного етапу (список).

У програмі заходу – виставка демонстраційних моделей і макетів; стендовий (постерний) захист проєктів учасників за номінаціями, культурна програма.

Витрати на проживання, харчування і транспортне обслуговування учасників виставки-конкурсу здійснюються за рахунок Національного центру «Мала академія наук України».

Витрати на проїзд, харчування учнів у дорозі, витрати на відрядження керівника групи здійснюються за рахунок організації, що відряджає.

Для організації поселення учнівських груп просимо до 27 жовтня підтвердити участь у заході за телефоном: (044) 489-55-80 (контактна особа – Ірина Козленко).

08.10.2019

Конкурс на заміщення вакантної посади старшого наукового співробітника відділу створення та використання інтелектуальних мережних інструментів

Національний центр «Мала академія наук України» з 07 жовтня 2019 р. оголошує конкурс на заміщення вакантної посади старшого наукового співробітника відділу створення та використання інтелектуальних мережних інструментів (1 ст.).

Кваліфікаційні вимоги до претендента на посаду: вільне володіння українською мовою, досвід роботи за відповідною спеціальністю не менше 5 років; наявність авторських свідоцтв на винаходи або наукових праць. За наявності наукового ступеня – вимоги до стажу роботи не мають значення.

Особи, які бажають взяти участь у конкурсі, подають такі документи:

 • заява на участь у конкурсі;
 • особовий листок з обліку кадрів з фотокарткою 3х4;
 • автобіографія;
 • копії дипломів про вищу освіту, наукові ступені та вчені звання;
 • список друкованих праць і винаходів, завірених у визначеному порядку;
 • копія паспорта, засвідчена претендентом;
 • письмова згода на збір та опрацювання персональних даних.

Телефон і електронна пошта для довідок: (044) 489 55 93; e-mail:man@man.gov.ua

Адреса прийняття документів: вул. Дегтярівська 38-44, м. Київ, 04119.

Особа яка надає роз’яснення щодо проведення конкурсу: Рудик Людмила Володимирівна, завідувач відділу кадрів НЦ МАНУ.

07.10.2019

Конкурс есе для школярів 10–11 класів

Факультет соціології КНУ імені Тараса Шевченка вже втретє проводить конкурс есе для школярів 10–11 класів. Учні мають обрати тему із запропонованого переліку, викласти свої думки щодо неї і надіслати роботу на електронну адресу.

Перелік тем:

 1. Антиутопії в кіно та літературі – фантазії автора чи реальна перспектива розвитку суспільства?
 2. Екологічне споживання – данина моді чи назріла необхідність?
 3. В’язниці – негуманний пережиток чи ефективний спосіб перевиховання?
 4. Чайлдфрі – егоцентризм чи порятунок планети від перенаселення?
 5. Космополітизм чи патріотизм: вибір сучасного українця.

Початок конкурсу – 30 вересня, дедлайн надсилання робіт – 30 жовтня.

Члени журі – викладачі факультету соціології КНУ імені Тараса Шевченка. Результати будуть оголошені 11 листопада.

Головний приз конкурсу – відвідання воркшопу, в межах якого переможці візьмуть участь у теоретичних та практичних заняттях, а також отримають інші подарунки.

Воркшоп відбудеться 22 листопада на факультеті соціології.

Участь у конкурсі – це чудовий досвід для школярів, що цікавляться соціальними проблемами, планують пов’язати своє життя із соціологією або просто хочуть поділитися з нами своїми думками про стан і розвиток сучасного суспільства.

Детальніше:

Факультет соціології, Київський національний університет імені Тараса Шевченка

naukove.tovaristvo@gmail.com

01.10.2019
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН