МАН

День безпечного Інтернету

Щорічно у лютому в світі відзначають День безпечного Інтернету. Під гаслом «Разом для найкращого Інтернету» цей день проводиться з метою долучити до співпраці дітей і молодь, батьків і вихователів, освітян і представників громадськості, надихаючи їх відігравати свою роль у створенні найкращого Інтернету.

Ініціатори – НЦ «МАНУ», Київська МАН, факультет інформатики НПУ імені М. П. Драгоманова, група компаній «БАКОТЕК®» об’єднали свої зусилля заради підвищення рівня освіченості молоді і виступили організаторами тематичної зустрічі з учнями ЗЗСО м. Києва.

У програмі заходу, який відбудеться 11 лютого о 16.00 в аудиторії 340 факультету інформатики НПУ імені М. П. Драгоманова, – вікторини, консультації, інтерактивні ігри тощо.

Запрошуються всі охочі!

10.02.2020

Проєкт «Полімери та екологія»

Національний центр «Мала академія наук України» протягом лютого – квітня 2020 року реалізує міждисциплінарний проєкт «Полімери та екологія».

Проєкт покликаний сформувати в молоді свідоме ставлення до проблеми мінімізації полімерних відходів та їх утилізації через отримання знань про полімери, їх корисні властивості і переваги над іншими матеріалами, особливості їх застосування, утилізації і вторинної переробки, можливості використання природної відновлюваної сировини у створенні полімерних матеріалів нового покоління.

У рамках проєкту будуть проведені лекційні та практичні заняття (від 2 до 6 астрономічних годин) на базі лабораторії експериментальних досліджень «Ex Lab».

До участі запрошуються учні 9–11-х класів закладів загальної середньої освіти – учні – члени Малої академії наук України (цільові групи до 8 осіб з керівником).

Для участі керівнику необхідно не пізніше ніж за 2 тижні до бажаної дати заповнити онлайн-заявку.

Дати проведення заходу погоджуються з організаторами.

Детальніше:

Ex Lab

(044) 483-25-42

м. Київ, вул. Юрія Іллєнка, 63

03.02.2020

Дослідницько-експериментальні курси з математики, інформаційних технологій, біології, хімії, матеріалознавства

Національним центром «Мала академія наук України» у лютому ‒ березні 2020 року в межах проєкту Всеукраїнських наукових профільних шкіл будуть проведені дослідницько-експериментальні курси з математики, інформаційних технологій, біології, хімії, матеріалознавства.

Мета ‒ підвищення мотивації учнівської молоді до дослідницької діяльності через запровадження інноваційних підходів у навчанні за різними напрямами сучасної науки та технологій; створення умов для росту і реалізації можливостей учнів, формування в учнівському середовищі цінності інтелектуальної творчості.

Навчання здійснюватиметься за такими темами:

 • хімія: «Хімія координаційних сполук», «Нанотехнології в хімії», «Аналітична хімія. Основи кількісного аналізу»;
 • біологія: «Клітинна біологія», «Молекулярна генетика», «Цитогенетика»;
 • математика: «Звичайна математика та надзвичайні хвилі», «Командні математичні квести»;
 • робототехніка: «Робототехніка на основі Raspberry Pi», «Основи програмування мовою Python», «Web-програмування»;
 • матеріалознавство: «Визначення механічних характеристик матеріалів», «Дослідження мікроструктури матеріалів за допомогою електронного мікроскопа».

До участі запрошуються учні 8–11-х класів закладів загальної середньої освіти – учні – члени Малої академії наук України (цільові групи до 16 осіб).

Дати проведення заходу погоджуються з організаторами.

Для участі необхідно не пізніше ніж за 2 тижні до бажаної дати проведення заповнити реєстраційну форму.

Листи:

Детальніше:

ExLab;

(044) 483-25-42.

30.01.2020

Форум освітніх змін

21 лютого 2020 року відбудеться Форум освітніх змін, присвячений громадянській освіті для підлітків. Захід проводиться у рамках дворічного проєкту «Підлітки змінюють громади в Україні через громадянську освіту» – школа «Агенти змін. Діти».

Під час Форуму презентують інноваційні інструменти у роботі з молоддю для формування її активної життєвої позиції та здатності до самореалізації. Також проаналізують успішні практики впровадження громадянської освіти у світі і можливість застосування їх в Україні.

У межах Форуму освітніх змін обговорять шляхи взаємодії вчителів, батьків і дітей, а саме:

 • соціально-культурні тренди;
 • стереотипи про сучасних дітей;
 • партнерство вчителів і батьків;
 • психологічне здоров’я викладачів;
 • основи практики концентрації уваги.

Результати своєї роботи представлять учасники проєкту Школи «Агенти змін», яка розкриває потенціал дітей і дає їм змогу реалізувати власні ідеї. Минулого року учасники віком 13–16 років успішно втілили в життя 67 різноманітних заходів та проєктів по всій Україні.

Форум освітніх змін збирає зацікавлених педагогів і активістів, які зможуть отримати нові знання та розширити коло однодумців. За підсумками роботи Форуму будуть надіслані рекомендації до Міністерства освіти і науки України.

Проєкт «Підлітки змінюють громади в Україні через громадянську освіту» – «Агенти змін. Діти» реалізують: Центр політичних студій та аналітики «Ейдос», Національний центр «Мала академія наук України», Благодійний фонд «Агенти змін», Молодіжна ініціатива «Серце в долоньках» за фінансової підтримки Фонду демократії ООН (UNDEF) упродовж 2018–2020 років.

Участь у форумі безкоштовна. Місце проведення буде повідомлене після підтвердження реєстрації. П’ятдесяти найбільш вмотивованим учасникам з регіонів, які дадуть детальні відповіді на запитання анкети, буде компенсовано вартість проїзду до Києва та у зворотному напрямку.

Для реєстрації заповнюйте форму. Заявки на участь приймаються до 2 лютого 2020 року (23:59). Оголошення результатів – 4 лютого.

Детальніше:

junioragent.kyiv@gmail.com, k.klyuzko@gmail.com

+38 (096) 706-29-43 (Katerina Kliuzko)

Facebook

27.01.2020

Наукова школа з генної інженерії та біотехнології на базі лабораторії «Vienna Open Lab» (м. Відень, Австрія) (15–20 березня 2020 року)

«Vienna Open Lab» (спільна установа некомерційної організації «Відкрита наука» та Інституту молекулярної біотехнології (IMBA)) – перша в Австрії практична лабораторія молекулярної біології, де кожен може самостійно взяти участь у проведенні захопливих експериментів і різноманітних заходів, проєктів, які дають змогу ознайомитися з методами генної інженерії та біотехнології.

Для участі у конкурсному відборі просимо керівників обласних територіальних відділень Малої академії наук України, Київської МАН рекомендувати до участі учнів 9–10-х класів закладів загальної середньої освіти, учнів – членів Малої академії наук України (по 1 представнику від області).

Рекомендованим учням необхідно до 3 лютого заповнити онлайн-анкету, виконати творче завдання і написати мотиваційний лист за посиланням.

Список учасників наукової школи з генної інженерії та біотехнології за посиланням.

Робоча мова школи – англійська.

Обов’язкові умови участі: володіння англійською мовою на достатньому для засвоєння навчального курсу рівні; наявність чинного закордонного біометричного паспорта.

Координатор заходу: Інна Хлюпа (044-483-25-42).

Детальніше: Лист НЦ «МАНУ» від 21.01.2020 № 172/1.1/3.1/-38 «Щодоконкурсного відбору учасників наукової школиз генної інженерії та біотехнології».

23.01.2020

Набір на програму «SELF-PRAXIS» для дітей 11‒13 років

На численні прохання школа мислення і комунікацій «PRAXIS» Національного центру «Мала академія наук України» продовжує програму «SELF-PRAXIS».

У рамках проєкту розпочинається ІІ семестр захопливого курсу «Creative writing для дітей: філософська література і письменницька майстерність». Якщо тобі від 11 до 13 років, тоді запрошуємо приєднатися до яскравого світу літератури і спробувати себе у ролі майстра письма.

Слухачі курсу дізнаються про таке: як створюється літературний текст, кого можна вважати письменником/літератором, які є цікаві способи та сучасні правила написання літературних текстів/digital-текстів.

Цей курс створено для тих, хто бажає розвинути навички з написання текстів через креативність, нестандартне мислення та уяву. Після завершення річного навчання, слухачі презентують спільну проєктну роботу – філософсько-літературний «PRAXIS-Digest».

Заняття відбуватимуться щовівторка о 17:00 (вул. Юрія Іллєнка, 63). Тривалість ‒ 2 години. Старт курсу ‒ 1 лютого.

Встигни потрапити у групу. Кількість місць обмежена.

Детальна інформація про курс, ціну і запис за посиланням.

23.01.2020

Конкурс на заміщення вакантної посади

Національний центр «Мала академія наук України» з 28 грудня 2019 року оголошує конкурс на заміщення вакантної посади провідного наукового співробітника відділу навчально-тематичних систем знань (1,0 ст.).

Кваліфікаційні вимоги до претендента на посаду: науковий ступінь доктора або кандидата наук; наявність наукових праць або авторських свідоцтв (патентів) на винаходи, великих проєктів та розробок; висока публікаційна активність.

Телефон і електронна пошта для довідок: (044) 489-55-93; e-mail: man@man.gov.ua.

Адреса прийняття документів: вул. Дегтярівська, 38-44, м. Київ, 04119.

28.12.2019

Умови проведення VI Всеукраїнської олімпіади з філософії для школярів

Реєстрація – до 21 листопада включно за посиланням.

І етап

ІІ етап

 • 21-22 грудня: проведення он-лайн інтерв’ю (відео включення та запис) – захист представлених есе
 • До 25 грудня: оприлюднення результатів

На початку лютого 2020 року планується урочистий збір переможців україномовної секції та призерів англомовної. Передбачається додатковий етап написання есе (англомовна секція) – для визначення переможця, який представлятиме Україну на Міжнародній олімпіаді з філософії у Лісабоні (Португалія)

Детальніше : Лист НЦ «МАНУ» від 08.11.2019 р. № 172/1.1/3.1/-889 «Про проведення VІ Всеукраїнської Олімпіади з філософії для школярів»

08.11.2019

Конкурс на заміщення вакантної посади

Національний центр «Мала академія наук України» з 02 грудня 2019 р. оголошує конкурс на заміщення вакантної посади старшого наукового співробітника відділу інформаційно-дидактичного моделювання (1,0 ставки).

Кваліфікаційні вимоги до претендента на посаду:

 • вища освіта і досвід роботи за відповідною спеціальністю не менше 10 років;
 • наявність авторських свідоцтв (патентів).
 • за наявності наукового ступеня – без пред’явлення вимог до стажу роботи;
 • наявність фахових наукових публікацій за останні 5 років.

Телефон і електронна пошта для довідок:

(044) 489 55 93;

e-mail:man@man.gov.ua

Документи приймаються за адресою: 04119, м. Київ, вул. Дегтярівська 38–44.

02.12.2019
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН