МАН

НЦ «Мала академія наук України» та Благодійний Фонд «Мистецький Арсенал» запрошують 3 червня 2016 року до участі у секції «Я І ФІЛОСОФІЯ» Форуму нової освіти

Шановні колеги!

НЦ «Мала академія наук України» та Благодійний Фонд «Мистецький Арсенал» у рамках проведення Інтерактивного фестивалю для дітей та підлітків «Арсенал ідей» запрошують 3 червня 2016 року до участі у секції «Я І ФІЛОСОФІЯ» Форуму нової освіти.

Провідною тенденцією сучасного етапу розвитку людства є швидкозмінність. На ринку праці вже сьогодні найбільшим попитом користуються такі професійні якості, як інноваційність та нестандартне мислення. Відповідно перед педагогами і батьками постає питання – як навчати і виховувати дітей, щоб у майбутньому вони могли успішно працевлаштуватися і самореалізуватися. Це глобальна світова проблема, адже система освіти в більшості країн залишається традиційною, сформованою на суспільні запити попередніх століть виховати фахівця з енциклопедичними знаннями. В пошуку вирішення окресленої проблеми експерти звертаються до філософії як необхідної складової навчання і виховання дитини.

Чому?

Філософія стоїть у витоків сучасної цивілізації. Вона виникає завдяки поруху людської думки пізнати і збагнути цей світ, місце людини в ньому. Впродовж століть філософія забезпечувала можливість якісно формулювати питання та шукати відповіді на них. Завданням освіти бачиться виховання розумово-рефлексивних навичок, що можливе саме завдяки навчанню філософуванню.

Окреслена проблематика є об’єктом різноформатних обговорень і в науково-експертній спільноті, і в публічному просторі на освітніх майданчиках як за кордоном, так і в Україні. Результати цих дискурсів свідчать про позитивний поступ у пошуках та апробації нових моделей, методів та методик навчання філософії, зокрема у шкільній освіті та вихованні дітей.

Робота секції складається з трьох сесій:

  • І сесія – обговорення за участю дітей та експертів 

теми обговорення: філософія як основа мислення / критичне, креативне та турботливе мислення – «creative, critical and care thinking» / культура мовлення та мислення: комунікативні навички / діалог / дебати / толерантність / емоційний інтелект

  • ІІ сесія – виступ хедлайнера «Чому потрібна філософія у ХХІ ст?». Професор Джінван Парк – Президент МО «Філософія для дітей країн Азії та Океанії», співзасновник Корейської академії навчання філософії в школі, експерт ЮНЕСКО, провідний експерт з методики «Філософія для дітей» у Азійсько-Тихоокеанському регіон
  • ІІІ сесія – воркшопи

Початок заходу – 12.00.

Формат заходу дає змогу залучити усіх стейкхолдерів (науковців, педагогів, коучів, батьків, учнів, менеджерів освіти).

Реєстрація за посиланням.

Дедлайн заповнення заявки – 1 червня 2016 р.

За результатами роботи секції буде видано збірник.

Гості з інших міст самостійно покривають витрати на проїзд та проживання.

Місце проведення: Мистецький Арсенал, вул. Лаврська ,10-12.

Контактна особа – Юлія Яткевич (yuliannushka90@gmail.com , (097)1407832).

24.05.2016

Воркшоп «Альтернативність методики “Філософія для дітей” у вихованні правової свідомості дітей та дорослих»

Національний центр «Мала академія наук України» і відділ преси, освіти та культури Посольства США в Україні запрошують до участі у воркшопі «Альтернативність методики “Філософія для дітей” у вихованні правової свідомості дітей та дорослих», який відбудеться 1 червня в Американському домі.

До участі в заході запрошуються волонтери соціальних освітніх проектів, активісти громадських організацій у сфері прав людини, співробітники державних установ та неприбуткового сектору, які професійно займаються темою прав людини і, зокрема, освітніми проектами в цій галузі.

Під час воркшопу учасники потренують навички ведення сократичного діалогу, культури спілкування на тему прав, свобод, обов’язків, відповідальної участі, ненасильницького вирішення конфліктів з будь-якою аудиторією (за віковим, соціальним, гендерним та іншими критеріями), дізнаються про потенціал методики «Філософія для дітей» у вихованні усвідомленого розуміння понять «повага», «права людини», «цінності» тощо.

Захід проводять доктор філософії, провідний експерт з методики «Філософія для дітей» в Азійсько-Тихоокеанському регіоні Джінван Парк; кандидат філософських наук, методист НЦ «МАНУ», досвідчений тренер і учасник міжнародних конференцій та воркшопів з програми «Філософія для дітей» Юлія Кравченко.

Тривалість воркшопу: 12:30–20:30.

Формат воркшопу: 30% – теоретична частина; 70% – практика.

Адреса: м. Київ, вул. Миколи Пимоненка, 6.

Для того щоб взяти участь у воркшопі, потрібно зареєструватися. Кількість місць обмежена.

При виникненні запитань пишіть на електронну пошту.

27.05.2016

Шановні учасники Всеукраїнської літньої математичної школи!

Доводимо до вашого відома, що терміни і місце проведення школи змінено. Всеукраїнська літня математична школа відбуватиметься 18 – 25 червня 2016 р у гостинно-туристичному комплексі «Ксенія» с. Врублівці Кам’янець-Подільського району Хмельницької області. Вартість перебування 260,00 грн/доба.

25.05.2016

15–16 червня 2016 року в м. Києві буде проведена IV Міжнародна науково-практична конференція «Наукова еліта у розвитку держав»

Організаторами заходу є Міністерство освіти і науки України, Національна академія педагогічних наук України, Міжнародна асоціація позашкільної освіти, Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова, Інститут екології економіки і права, Національний центр «Мала академія наук України» та ін.

Основною метою конференції є обговорення стратегічних питань розвитку освіти і науки, розширення міжнародного партнерства.

Заїзд і поселення учасників – 15 червня ц. р. до 12.00 за адресою: м. Київ, вул. Кустанайська, 6, Державний заклад післядипломної освіти «Центр підвищення кваліфікації керівних працівників та спеціалістів промисловості».

Детальна інформація щодо заходу:

24.05.2016

Лекція-семінар французького науковця «Магнетизм та молекули»

20 травня за сприяння Французького інституту в Україні та Посольства Франції в Україні в лабораторному комплексі «MANLAB» для МАНівців і студентів науковий директор кріогенної служби Страсбурзького університету, доктор Філіп Турек прочитає лекцію-семінар про магнетизм і молекули.

В останні роки доктор Турек обіймав посади професора факультету фізики та інженерії Страсбурзького університету, дослідника Інституту фізики твердого тіла Токійського університету (Японія), завідувача лабораторії «Магнетизму і оптичних властивостей молекулярних сполук» Інституту хімії Франція); є автором 103 наукових праць.

Під час доповіді здійснюватиметься послідовний переклад українською мовою.

Початок о 15:00, вхід – безкоштовний.

Адреса: вул. Мельникова, 63.

Долучитися до лекції-семінару можна і дистанційно. Для цього потрібно перейти за посиланням:

13.05.2016

Конкурс на заміщення вакантних посад НЦ «МАН України»

Національний центр «Мала академія наук України» оголошує конкурс на заміщення вакантної посади завідувача відділу створення та використання інтелектуальних мережних інструментів.

Телефон для довідок : (044) 489 55 93 (Людмила Рудик).

19.05.2016

Міждисциплінарний дослідницький семінар з православ’я

16 травня о 16:00 Національний центр «Мала академія наук України» і Молодіжна громадська організація «Молодіжна асоціація релігієзнавців» проведуть міждисциплінарний дослідницький семінар з православ’я «Вітчизняне православне біблієзнавство в пошуках ідентичності: досвід релігієзнавчого дослідження».

Семінар проходитиме за адресою: м. Київ, вул. Михайла Коцюбинського, 1, зал засідання президії МАН (7 поверх).

Долучитися до семінару можна і дистанційно. Для цього потрібно перейти за посиланням.

Спікер: Сергій ГОЛОВАЩЕНКО – доцент кафедри філософії та релігієзнавства Національного університету «Києво-Могилянська академія», доктор філософських наук.

Анотацію семінару можна завантажити тут.

13.05.2016

Список учасників Міжнародної учнівської науково-практичної конференції «Україна очима молодих»

За цим посиланням ви можете завантажити список учасників конференції «Україна очима молодих», яка відбудеться 17–19 травня 2016 року у Львові. 

12.05.2016
Вимоги до оформлення тез робіт Міжнародної учнівської науково-практичної конференції
 
17-19 травня ц.р. у м. Львів Національний  центр «Мала академія наук України» спільно з Львівською обласною Малою академією наук проведе Міжнародну учнівську науково-практичну конференцію «Україна очима молодих».

До участі в заході запрошуються члени Малої академії наук – учні 9-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів.

Напрями роботи Міжнародної учнівської науково-практичної конференції «Україна очима молодих»: інвестиційний клімат у вашому регіоні (за видами економічної діяльності); проблеми раціонального природокористування та охорони довкілля в регіоні; Україна – Європа ХХ століття: роль історичного досвіду у створенні майбутнього; запровадження технологій з відновлюваної енергетики та енергоефективності у промисловості та життєвому секторі (на прикладі вашого регіону);  Україна – країна, приваблива для туризму.

Для участі в заході просимо до 20 квітня подати заявку за формою, що додається, та тези на електронну адресу: konferenc.lviv.man@gmail.com з темою повідомлення «Напрям, прізвище».

На підставі поданих матеріалів оргкомітет проведе відбір учасників конференції. Список учасників  буде оприлюднено до 25 квітня на сайті man.gov.ua та oman.lviv.ua.

Детальна інформація – за тел.: 0 (322) 25-56-81(Іванна Бородчук), 0 (44) 489-55-96 (Тетяна Пещеріна), на сайті man.gov.ua та oman.lviv.ua.

Детальніше: Лист департаменту професійно-технічної освіти МОН України від 21.03.2016 №3/3-9-185-16 «Про проведення Міжнародної учнівської науково-практичної конференції»

22.03.2016
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН