МАН

Набір до Всеукраїнських наукових профільних шкіл на 2015–2016 н. р.

Національний центр «Мала академія наук України» вітає Вас з початком нового навчального року й оголошує набір слухачів до Всеукраїнських наукових профільних шкіл Малої академії наук України за такими профілями:

8 клас

 • математичний;
 • фізичний;
 • хімічний;
 • інформаційні технології.

9–11 клас

 • математичний;
 • хіміко-біологічний;
 • інформаційні технології;
 • фізико-технічний (секції «Технічні науки», «Фізика»);
 • лінгвістичний (секції «Українська мова», «Англійська мова»).

Навчання в наукових школах здійснюється очно-заочно і дистанційно. Учні 911 класів мають можливість двічі на рік брати участь в очних сесіях: настановна сесія (листопад) і дослідницько-експериментальна сесія (березень).

Для участі у відбірковому турі учням необхідно зареєструватися на сайті наукової школи – z-school.man.gov.ua – у розділі «Реєстрація учнів» у період з 20 до 30 вересня  ц. р.

Також необхідно надіслати заяву на електронну адресу nvv@man.gov.ua до 25 вересня ц.р.  за поміткою «Назва наукової школи».

Детальна інформація про наукові школи – на сайті z-school.man.gov.ua ; за телефоном: (44) 489-55-83, 489-55-84.

Детальніше: Лист НЦ «МАНУ» від 01.09.2015 172/1/3.1-702 «Про набір слухачів у Всеукраїнські наукові профільні школи Малої академії наук України»

01.09.2015

Про проведення семінару-практикуму координаторів Всеукраїнського інтерактивного конкурсу «Ман-Юніор»

З 13 до 15 вересня ц. р. Національним центром «Мала академія наук України» буде проведено семінар-практикум координаторів Всеукраїнського інтерактивного конкурсу «Ман-Юніор» (далі - семінар-практикум).

Програмою семінару-практикуму передбачено – аналіз підсумків проведення конкурсу у 2014 – 2015 н. р., обговорення методик, технологій проведення конкурсу та обмін досвідом роботи.

До участі в семінарі-практикумі запрошуються координатори конкурсу - педагоги позашкільних та загальноосвітніх навчальних закладів.

Заїзд та реєстрація учасників – 13 вересня до 13.00 год за адресою: м. Київ, Пуща Водиця, вул. Яна Гамарника, 14, Міжнародний центр дитячої наукової творчості «Вимпел».

Проїзд від Центрального залізничного вокзалу м. Києва: на метро від станції «Вокзальна» до станції «Нивки», далі маршрутним таксі № 226, 719 до зупинки       «2 лінія».

Від’їзд – 15 вересня після 14.00 год. Учасників заходу просимо завчасно придбати квитки на зворотній шлях.

Витрати на відрядження здійснюються за рахунок організації, що відряджає.

Орієнтовна вартість перебування 1 особи складає 150 грн/доба.

Детальна інформація за телефонами: 0(97) 234 50 94; 0(50) 362 07 09 (контактна особа – Білоус Світлана Юріївна).

Детальніше: Лист НЦ «МАНУ» від 01.09.2015 172/1/2.1-699 «Про проведення семінару-практикуму координаторів Всеукраїнського інтерактивного конкурсу «Ман-Юніор»»

04.09.2015

У серпні – жовтні ц.р. Національний центр «Мала академія наук України» проводить Всеукраїнську науково-технічну виставку-конкурс молодіжних інноваційних проектів «Майбутнє України».

Виставка-конкурс відбудеться у два етапи: І етап – відбірковий (обласний, заочний) – у серпні-вересні, ІІ етап – фінальний (всеукраїнський, очний) – у жовтні в м. Київ.

Умови участі у виставці-конкурсі, орієнтовна тематика проектів у кожній номінації, вимоги до проектів та критерії їх оцінювання розміщені на сайті www.man.gov.ua.

Для участі в І етапі виставки-конкурсу необхідно до 27 серпня ц.р. надіслати на поштову адресу обласного територіального відділення МАНУ письмову заявку (форма додається), тези інноваційного науково-дослідницького проекту та фото демонстраційної моделі або макета (за наявності) на паперових і електронних носіях.

Організаційні комітети І етапу подають до 18 вересня ц.р. організаційному комітету ІІ етапу виставки-конкурсу необхідну документацію відповідно до п. 2.4 розділу ІІ Положення про Всеукраїнську науково-технічну виставку-конкурс молодіжних інноваційних проектів «Майбутнє України».

Список учасників, запрошених до участі в ІІ етапі виставки-конкурсу, буде оприлюднено на сайті www.man.gov.ua.

Про місце та терміни проведення ІІ етапу виставки-конкурсу буде повідомлено додатково.

Просимо інформацію про Всеукраїнську науково-технічну виставку-конкурс молодіжних інноваційних проектів «Майбутнє України» довести до відома учнів (вихованців, студентів) і керівників загальноосвітніх, професійно-технічних, позашкільних і вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації віком від 12 до 18 років включно, які активно займаються науково-дослідницькою діяльністю.

Додаткова інформація – за телефоном: 0 (44) 489-55-80; e-mail: man@man.gov.ua; на сайті: www.man.gov.ua.

Детальніше: Лист департаменту професійно-технічної освіти МОН України від 06.08.2015 №3/3-9-564-15 «Про проведення Всеукраїнської науково-технічної виставки-конкурсу молодіжних інноваційних проектів «Майбутнє України»»

10.08.2015

Всеукраїнські та міжнародні наукові літні школи Малої академії наук України

Учнів 8–11 класів, які бажають поглибити свої знання і з користю й задоволенням провести час у колі однодумців під час літніх канікул, Національний центр «Мала академія наук України» запрошує на навчання до всеукраїнських та міжнародних наукових літніх шкіл Малої академії наук України (далі – наукові школи).

Наукові школи в рамках Всеукраїнського проекту «Літо інтелекту» проводяться уже шостий рік поспіль. До роботи в них залучені викладачі й науковці провідних вишів і наукових установ світу, використовуться найсучасніше обладнання від світових та вітчизняних виробників. 

Розрахунковий рахунок, на який потрібно переказувати кошти за перебування у літніх наукових школах змінено!

Перераховувати кошти потрібно на розрахунковий рахунок за 14 днів до проведення літньої школи.

До уваги слухачів літніх шкіл – математичної та робототехніки та інформаційних технологій!

Змінено терміни проведення шкіл:

 • літня школа робототехніки та інформаційних технологій – з 1 до 10  липня;
 • літня математична школа – з 13 до 22 липня.

Профілі наукових шкіл:

1. Математичний;

2. Природничих наук за напрямами:

3. Інженерії за напрямами:

4. Мистецтвознавчий;

5. Літературна школа «Інтенсив»;

6. Українсько-Польська літня академія «Разом можемо більше» (культурно-освітня подорож);

7. IV Наукова школа з фізики для школярів на базі Європейської організації ядерних досліджень CERN;

8. IV Наукова школа з біології на базі Експериментальної лабораторії для школярів XLAB;

Вартість включає: проживання (9 діб, окрім школи «Інтенсив»), харчування, транспорт, екскурсійну програму та іміджеву продукцію (футболка, рюкзак, робочий зошит).

Кошти необхідно перерахувати  на розрахунковий рахунок за 14 днів до початку школи, вказавши ПІБ, назву школи.  Копію квитанції просимо надіслати на електронну пошту nvv@man.gov.ua та повідомити за телефонами: (044) 489-55-84, 489-55-83, 095-467-01-42.

Учасникам Всеукраїнської літньої літературної школи "Інтенсив", мистецтвознавства та біотехнологій рослин  кошти на розрахунковий рахунок  не потрібно перераховувати.

Програми шкіл включають:

 • повноцінну навчальну програму відповідно до профілю;
 • курс спеціалізованої англійської мови на наукову тематику;
 • навчально-тематичні екскурсії;
 • медіа клуб «Просто неба» (показ науково-популярних документальних фільмів);
 • хімію біля ватри, секрети приготування куліша;
 • акустику спільно з кобзарем, лірником, керівником гурту «Хорея козацька» Тарасом Компаніченком;
 • зелений фітнес;
 • заняття з фехтування;
 • літературно-музичні читання письменників та поетів;
 • квести.

Детальна інформація на сайті http://man.gov.ua/ua  та за телефонами : (044) 489-55-84 ,(095) 467-01-42. 

Терміни та місце проведення можна дізнатися за посиланням.

Для участі у заході необхідно заповнити заявку і надіслати на електронну адресу nvv@man.gov.ua та на поштову: 04119, Київ, вул. Дегтярівська, 38/44, Національний центр «Мала академія наук України» до 29 травня 2015 р. Також просимо зателефонувати і підтвердити вашу участь (Кічайкіна Софія Іванівна, 095 467 01 42).

12.05.2015

Розпочався всеукраїнський семінар-практикум керівників, методистів наукових відділень історії МАН України 

Третього червня українські освітяни приїхали до Черкас, щоб ознайомитися із системою роботи з обдарованими дітьми у галузі історії в Черкаському обласному територіальному відділенні МАН України, розглянути інноваційні форми роботи з учнями і обговорити актуальні проблеми діяльності Малої академії наук. Для цього НЦ «Мала академія наук України» завдяки підтримці своїх партнерів організувала семінар-практикум «Формування історичної свідомості дітей та молоді засобами науково-дослідницької діяльності», який триватиме до 5 червня.

Окрім насиченого навчально-просвітницького процесу, на учасників заходу чекають цікаві екскурсії, зокрема відвідини урочища Холодний Яр, Мотронинського Свято-Троїцького монастиря, 1100-річного дуба Максима Залізняка і поїздка до Національного дендрологічного парку «Софіївка» НАН України.

Ознайомитися з програмою семінару-практикуму можна за посиланням.

03.06.2015

Про проведення ХХIІ Міжнародної школи-семінару «Спектроскопія молекул та кристалів»

З 27 вересня до 4 жовтня ц.р. у    смт Чинадійово Мукачівського району Закарпатської області  буде проведена ХХІІ Міжнародна школа-семінар «Спектроскопія молекул та кристалів» (далі – школа-семінар).

Для участі в заході просимо рекомендувати учнів 9–11 класів загальноосвітніх навчальних закладів – членів Малої академії наук України.

Для участі у школі-семінарі необхідно до 7 вересня 2015 року надіслати заявку за формою, що додається, тези науково-дослідницької роботи на електронну адресу nvv@man.gov.ua з темою повідомлення «Спектроскопія_прізвище». Вимоги до оформлення тез та стендових доповідей  – на сайті  www.man.gov.ua у розділі «Дошка об‘яв».

На підставі поданих матеріалів організаційний комітет проведе відбір учасників. Результати відбору будуть оприлюднені до 14 вересня 2015 року на сайті www.man.gov.ua у розділі «Дошка об‘яв».

За результатами школи-семінару буде виданий збірник тез робіт учасників.

Зустріч та реєстрація учасників – 27 вересня до 12.00 год за адресою: Закарпатська область,  Мукачівський район,  смт Чинадійово, вул. Санаторна, 201, готель Водограй. Для організації зустрічі на залізничній станції  Карпати повідомити час прибуття та номер потягу за контактними телефонами  0 (44) 489-55-84, 489-55-83.

Додаткова інформація – за телефонами:  0 (44) 489-55-84,  489-55-83.

Детальніше: Лист НЦ «МАНУ» від 08.05.2015 № 172/1/3.1-275 «Про проведення ХХIІ Міжнародної школи-семінару «Спектроскопія молекул та кристалів»»

12.05.2015

Про проведення Всеукраїнської школи-семінару «Сучасні матеріали та технології» в рамках Міжнародної конференції «HighMatTech»

В жовтні ц. р. у м. Києві Національним центром «Мала академія наук України» буде проводитись Всеукраїнська школа-семінар «Сучасні матеріали та технології» в рамках Міжнародної конференції «HighMatTech» (далі – школа-семінар).

Для участі в школі-семінарі просимо рекомендувати учнів 9–11 класів загальноосвітніх навчальних закладів – членів Малої академії наук України.

Тематика школи-семінару:

 • моделювання технологічних процесів отримання матеріалів та їх властивостей;
 • сучасні матеріали і технології їх отримання та обробки;
 • новітні матеріали на основі дисперсних частинок (порошків, волокон та ін.);
 • наноматеріалознавство: технології і матеріали;
 • кераміка функціонального і конструкційного призначення;
 • високотемпературні і жаростійкі матеріали;
 • новітні розробки в області створення полімерних матеріалів з покращеними характеристиками;
 • композиційні матеріали: спеціальні властивості і перспективи практичного використання;
 • інженерія поверхні.

Для участі в школі-семінарі необхідно до 28 вересня ц. р. надіслати заявку за формою та тези доповіді на електронну адресу: nvv@man.gov.ua з темою повідомлення «Cучасні матеріали _ прізвище» (додатки 1, 2).

На підставі поданої інформації за рішенням оргкомітету школи-семінару списки учасників заходу будуть оприлюднені до 5 жовтня 2015 року на сайті www.man.gov.ua у розділі «Дошка об’яв». Про місце та терміни проведення школи-семінару буде повідомлено додатково окремим листом-викликом.

За результатами школи-семінару буде виданий збірник тез робіт учасників.

Додаткова інформація – за телефонами: 0 (44) 489-55-83, 489-55-84.

Детальніше: Лист НЦ «МАНУ» від 08.05.2015 № 172/1/3.1-278 «Про проведення Всеукраїнської школи-семінару «Сучасні матеріали та технології» в рамках Міжнародної конференції «HighMatTech»»

10.05.2015

ІІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН України

Шановні учні, батьки, педагоги!

З 24 березня по 8 травня 2015 року в Києві триватиме фінальний етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України.

Пряму трансляцію урочистого відкриття, закриття кожного відділення заходу і проведення захисту наукових досліджень можна спостерігати в онлайн-режимі у рубриці «Відеотрансляція».

Інформацію про проведення конкурсу ви знайдете в розділі «Конкурс-захист».

 

20.03.2015

Літні канікули в Польщі 2015

У рамках співпраці громадських організацій Польщі з Національним центром «Мала академія наук» Міністерства освіти і науки України і Національної академії наук України щодо реалізації міжнародного проекту «Разом можемо більше» пропонуємо вам стати учасником  культурно - освітньої програми.      

Учасниками  культурно-освітньої програми  можуть бути:  діти,  студенти та інші  громадяни України.

Мета  культурно-освітньої  програми :

 • вивчення  історії, культури та традицій Польщі;
 • ознайомлення з  умовами життя та побуту поляків;
 • розширення знань у галузі європейської інтеграції;
 • відвідування навчальних закладів;
 • ознайомлення з умовами вступу до польських навчальних закладів;
 • встановлення взаємних дружніх контактів між дітьми та молоддю Польщі та України;
 • ознайомлення з умовами навчання та проживання студентів;
 • відвідування музеїв, пам’ятників культури та архітектури;
 • вивчення польської мови  (за бажанням);
 • оздоровлення в аквапарку (щоденно).

Проживання в м. Пулави в кімнатах на 2, 3 та 4 особи  (в кімнаті душова кабіна, умивальник та туалет), TV, WI-FI.

Увага! Анкету та перелік документів учасників культурно-освітньої програми приймаються до 25 квітня 2015р.

Детальна інформація за телефонами: 0933052958;  0504444829; 0939367018; 0979600092

email: savchenko_irina@ukr.net; poland-man@ukr.net

Детальніше: Літні канікули в Польщі 2015

02.04.2015
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН