Партнери

«Астроосінь» у Голосієві

25 жовтня 2018 року до 100-річчя Національної академії наук України у Головній астрономічній обсерваторії НАНУ (Київ, вул. Академіка Заболотного, 27) відбудеться ряд заходів:

10.00 - 11.00 – відкрита година у підрозділах обсерваторії
11.00 - 12.00 – екскурсія до музейного комплексу обсерваторії
12.00 - 14.00 – відкриття «Астроосені» у Голосієві
 • Астрономія в Україні: в геопросторі і часі (Я. Яцків)
 • Презентація ювілейних видань
 • З трибуни Генеральної асамблеї МАС 2018 р. (С. Гордієнко)
 • Сонячна активність та її вплив на Землю (Н. Щукіна)
14.00 – «Голосіївські забаганки» (дискусії у вільному форматі, презентації)
22.10.2018

ІV Міжнародна науково-практична конференція «STEM-ОСВІТА: СТАН УПРОВАДЖЕННЯ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ»

Запрошуємо до участі в ІV Міжнародній науково-практичній конференції «STEM-ОСВІТА: СТАН УПРОВАДЖЕННЯ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ», що відбудеться 8-9 листопада 2018 року.

Метою конференції є обговорення умов розвитку STEM-освіти в Україні; пошук ефективних методичних підходів і технологічних рішень упровадження STEM-навчання в контексті реалізації дидактичних принципів Нової української школи; представлення інноваційних моделей і технологій навчання учнівської молоді щодо побудови успішної кар’єри в майбутньому.

До участі запрошуються науковці, педагогічні працівники усіх рівнів освіти, методисти, фахівці в галузі інформаційних технологій і прикладних дисциплін, фахівці навчальних центрів і бізнес-структур, управлінці та керівники закладів освіти.

Наукова тематика конференції охоплює (але не обмежується ними) такі проблеми:

 • Науково-теоретичні аспекти STEM-освіти
 • Вітчизняні, зарубіжні надбання та проблеми розвитку STEM-освіти;
 • STEM-технології як інноваційний інструмент упровадження дидактичних принципів Нової української школи;
 • Перспективи упровадження STEM-освіти у вищій школі.
 • STEM-освіта: розвиток, досвід, перспективи
 • Науково-методичне забезпечення та організація STEM-навчання в контексті реалізації дидактичних принципів Нової української школи;
 • Індивідуалізація навчання через проектну діяльність;
 • Інноваційні методи, засоби та форми організації освітнього процесу:
 • хакатони, марафони, он-лайн експерименти, електронні віртуальні лабораторії,
 • наукові музеї, платформи для організації міжнародної проектно-дослідницької діяльності;
 • Інноваційні профорієнтаційні підходи щодо підготовки випускників до побудови успішної кар’єри у галузі STEM-професій;
 • Зміст та напрями організації STEM-освіти в закладах освіти;
 • ІТ- технології як невід’ємна умова якісного впровадження STEM-освіти.
 • Підготовка педагогічних кадрів та освіта дорослих
 • Формування професійної компетентності сучасного педагога в умовах розвитку STEM-освіти;
 • Розвиток професійної компетентності фахівців, які впроваджують STEMнапрями у системі формальної, неформальної, інформальної освіти.

Мови конференції: українська, російська, англійська.

Умови участі: до 1 листопада заповнити реєстраційну анкету за посиланням;

Конференція відбудеться за адресою: м. Київ, вул. Вишгородська, 19, Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді.

Початок роботи конференції – 8 листопада о 10.00 год.,

Закінчення – 9 листопада о 16.00 год.

Витрати на відрядження, проживання, харчування за рахунок сторони, що відряджає. Про необхідність резервування готелю прохання повідомити до 20 жовтня.

Детальніше:

stemosvita@gmail.com

098 282 80 30, Василашко Ірина Павлівна.

19.10.2018

Всесвітній конкурс для школярів-старшокласників «Diamond Challenge»

БФ «Інститут громадянської освіти та суспільних програм» (ICEPP) уже втретє організовує в Україні національний відбір Всесвітнього конкурсу для школярів-старшокласників «Diamond Challenge for High School Entrepreneurs», заснованого в Університеті штату Делавер (США). В Україні проект реалізується за підтримки Посольства США в Україні, у партнерстві з Міністерством молоді та спорту України та Корпусу Миру США.

Мета «Diamond Challenge» – надати можливість молодим талантам розвивати свій підприємницький хист, формувати комплексне розуміння фінансової діяльності та цінності грошових коштів, а також сприяти цілеспрямованій молодіжній підприємницькій діяльності.

Запрошуються команди (2–4 особи) школярів 9–11-х класів закладів загальної середньої освіти або студентів профільних коледжів/технікумів/училищ до 18 років до реєстрації для участі в українському етапі конкурсу. В рамках конкурсу команда може презентувати свій бізнес-проект і має шанс позмагатися за приз в 11 000 доларів США.

Конкурс відбувається у 2 етапи:

 1. Національний відбір в Україні, з фінальними заходами у Києві у лютому 2019 року. Проекти розробляються і подаються учасниками за двома напрямами – «Бізнес-концепція» та «Соціальне підприємство». Команди переможців за обома напрямами отримають фінансову винагороду у розмірі 1000 доларів США і шанс представляти Україну на Світовому фіналі.
 2. Світовий фінал, що буде проходити в Університеті штату Делавер 13–15 квітня 2019 року в рамках Молодіжного підприємницького саміту. Призи: перше місце – 11 000 доларів США, друге місце – 7000 доларів США, третє місце – 3500 доларів США.

Важливі дедлайни конкурсу:

 • 18 жовтня 2018 року – інформаційна онлайн-сесія «Diamond Challenge»;
 • 20 листопада 2018 року – інформаційна онлайн-сесія «Diamond Challenge»;
 • 20 грудня 2018 року – інформаційна онлайн-сесія «Diamond Challenge»;
 • 30 грудня 2018 року – закриття реєстрації команд і подачі письмових проектів англійською мовою;
 • 15 січня 2019 року – оголошення 20 команд-фіналістів;
 • 16 січня – 15 лютого 2019 року – менторські та тренінгові заходи для команд-фіналістів;
 • 27–28 лютого 2019 року – національний відбір у місті Києві. Визначення команд переможців.

Дедлайн реєстрації та подачі проектів: 30 грудня 2018 року за посиланням.

Детальніше:

www.icepp.org.ua

Telegram.

icepp.ngo@gmail.com

+38 (066) 175-09-48 (Наталія Шкурка, керівниця проектів БФ «Інститут громадянської освіти та суспільних програм»)

12.10.2018

Ярмарок ідей: Транспорт майбутнього

Громадська організація «Освітній центр «Відкрите Знання» разом із профільними вишами у межах програми «Інноваційний розвиток освіти» організує Всеукраїнській конкурс «Ярмарок ідей: Транспорт майбутнього».

Відбірний етап відбудеться з вересня по листопад 2018 року. Фінальний етап планується у березні 2019 року (дата буде оприлюднена пізніше) у м. Дніпро як одноденний фестиваль-ярмарок ідей, масштабний публічний захід із запрошенням відомих вчених та практиків.

Мета конкурсу:

 1. Стимулювання інтелектуальних і творчих здібностей учнів та студентів, розвиток мотивації до інноваційної діяльності.
 2. Пошук нових ідей та технологій для подальшого втілення на практиці.
 3. Зв’язок між середніми і вищими ланками освіти.
 4. Пробудження цікавості дітей та молоді до інженерних професій.

Запрошуються: учні закладів середньої і середньо-професійної освіти, вихованці гуртків науково-технічної творчості позашкільної освіти, студенти закладів вищої освіти України.

Детальніше:

openknowledge.org.ua

openknowledgeua@gmail.com

Facebook page

Еducational channal

03.10.2018

Національний конкурс наукових робіт «Роль молоді у розвитку парламентаризму в Україні» до Дня юриста

З 1 вересня по 8 жовтня 2018 року Інститут політико-правових та релігійних досліджень проводить Національний конкурс наукових робіт «Роль молоді у розвитку парламентаризму в Україні».

Мета конкурсу – підтримати обдаровану молодь, залучити її до процесів законотворення і подальшого розвитку парламентаризму, створити умови для творчого зростання молодого покоління, активізувати науково-дослідну роботу студентів та аспірантів.

До участі у конкурсі запрошуються учні – члени МАН, студенти закладів вищої освіти України, аспіранти закладів вищої освіти і наукових установ України.

Прийом конкурсних робіт здійснюється до 3 жовтня 2018 року.

Переможців визначить Експертна рада конкурсу, що складається із провідних юристів, які зробили значний внесок у розвиток юридичної професії, науково-педагогічних працівників, представників Інституту політико-правових та релігійних досліджень, Верховної Ради України, громадських організацій, та інших осіб, які мають відповідні наукові знання.

Конкурсні роботи разом із заявками просимо надсилати у паперовому вигляді засобами поштового зв’язку на адресу Інституту політико-правових та релігійних досліджень (03150, м. Київ, вул. Велика Васильківська, 57/3) і в електронному на адресу: institute2014@ukr.net, з позначкою «на конкурс».

Детальніше:

Положення конкурсу

www.facebook.com/institute2015.

institute2014@ukr.net

30.08.2018

Літня школа Citizen Up!

Центр політичних студій та аналітики «Ейдос» запрошує молодь взяти участь у літній школі Citizen Up!, що відбудеться 27−31 липня 2018 року у відпочинковому комплексі «Білі Горвати» (с. Татарів, Івано-Франківська область).

Citizen Up! – це 5 захопливих днів навчання, ігор та спілкування з досвідченими і натхненними спікерами в Карпатських горах.

До літнього навчання запрошуються молоді люди віком 15–17 років, які цікавляться темою активного громадянства. Будуть відібрані 25 учасників. Участь безкоштовна.

На школі обговорюватимуть відповідальне громадянство, перешкоди, які заважають молоді брати участь у демократичних процесах. Учасники дізнаються, як працює міська рада, і поспілкуються з депутатами. У рамках школи навчать, як заробляти гроші, сплачувати податки і будувати місто своєї мрії!

Щоб потрапити до Citizen Up!, потрібно:

 • заповнити анкету за посиланням;
 • написати конкурсну роботу на тему: «Суперсила мого міста» (якщо ви проживаєте в селі чи селищі, пишіть про свій населений пукнт). Робота може бути виконана як есе (до 400 знаків), комікс, колаж чи відео (тривалістю до 3 хв.);
 • надіслати конкурсну роботу на електронну скриньку office@cpsa.org.ua з темою листа «Citizen Up!» і своїм прізвищем до 2 липня (надсилати з електронної адреси, вказаної в анкеті).

Відібрані для участі в таборі отримають лист на електронну пошту 4 липня.

Детальніше про школу і умови участі.

Літня школа Citizen Up! реалізується Центром політичних студій та аналітики «Ейдос» у рамках проекту «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «Взаємодія!» завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

28.06.2018

Набір до заочної школи з фізики та математики

Заочна фізико-технічна школа Київського академічного університету (ЗФТШ КАУ) разом з Малою академією наук проводить набір учнів загальноосвітніх закладів (шкіл, ліцеїв, гімназій) у 8, 9, 10 і 11 класи на 2018/2019 навчальний рік з фізики та математики.

Мета ЗФТШ КАУ – допомогти учням України, від великих міст до найвіддаленіших її куточків, що небайдужі до фізики і математики, поглибити й систематизувати знання з цих предметів, залучити школярів до проведення самостійних досліджень і сприяти професійному самовизначенню.

Для вступу до школи необхідно виконати вступне завдання. Науково-методичні матеріали та завдання розміщені на сайті http://school.kau.org.ua і стають активними після реєстрації. Участь у школі є безкоштовною.

Наприкінці навчального року учні, що успішно виконали програму, переводяться до наступного класу, а випускники (11 кл.) отримують свідоцтво з підсумковими оцінками з предметів, які вивчалися.

Поза конкурсом (без виконання вступного завдання) зараховуються переможці міських, районних, обласних, всеукраїнських олімпіад з фізики та математики 2017/2018 н. р. (участь підтверджується довідкою зі школи або копією диплому до 25 серпня 2018 p.).

Навчання в ЗФТШ КАУ може бути як індивідуальним, так і в рамках гуртків, які проводять учителі фізики й математики. Факультативні групи можуть бути організовані в будь-якому загальноосвітньому закладі. Керівники факультативу приймають до них учнів, які успішно виконали вступне завдання Заочної школи. Група (не менше 5 осіб) приймається до школи, якщо директор загальноосвітнього закладу повідомить (прізвища, імена, по батькові) її керівників і надасть поіменний список учнів (П. І. Б. повністю із зазначенням класу поточного навчального року і підсумкових оцінок за вступне завдання, електронну адресу керівників факультативної групи, а також адресу, телефон, факс та електронну адресу школи).

Усі ці матеріали слід надіслати до 15 вересня 2018 р. за адресою: Київський академічний університет (Заочна школа), бульвар Вернадського, 36, Київ-03142 (з позначкою «Факультатив») – або у сканованій формі на електронну пошту ftcsch@imp.kiev.ua.

Детальніше:

: (044) 422-95-64, 424-30-25;

: ftcsch@imp.kiev.ua;

: http://school.kau.org.ua

18.06.2018

Освітній конгрес «Школа майбутнього – шанси та виклики»

15–16 червня 2018 року Goethe-Institut в Україні спільно з Міністерством освіти і науки України запрошують керівників шкіл та вищих навчальних закладів, учителів шкіл і викладачів педагогічних вишів на Освітній конгрес «Школа майбутнього – шанси та виклики». Захід ознаменує наукове і, водночас, святкове завершення Українсько-німецького року мов 2017/2018.

Освітній конгрес «Школа майбутнього – шанси та виклики» створює можливості для міжнародних зустрічей, під час яких можна обмінюватися ідеями й організовувати власні мережі для співпраці.

Спільно з експертами з Німеччини, Швейцарії та України в рамках конгресу підніматимуться і критично обговорюватимуться основні аспекти реформи шкільної освіти:

 • спрямованість на компетенції та нові освітні стандарти;
 • цифрове навчання у шкільній освіті;
 • навчання і підвищення кваліфікації вчителів;
 • виклики у професійній освіті.

Під час заходу учасники отримають відповіді на такі змістовні питання:

 • Навіщо нам потрібна спрямованість на компетенції в освіті?
 • Які виклики та шанси тягне за собою цифрове навчання у школах?
 • Які є можливості й межі у шкільній освіті?
 • Як можна реформувати професійну освіту і яку роль відіграють у цьому іноземні мови?

На конгресі також будуть представлені та нагороджені переможці конкурсу для вчителів «Моя школа майбутнього» і конкурсу для школярів #Нашашколанашасправа.

Для участі у конгресі необхідно заповнити заявку і надіслати її організаторам до 13 травня 2018 р.

03.05.2018

Національний конкурс наукових робіт «Роль молоді у розвитку місцевого самоврядування в Україні»

Інститут політико-правових та релігійних досліджень за підтримки Координаційної ради молодих юристів України при Мін’юсті, Українського координаційного центру з підвищення правової освіти населення, Координаційної ради молодих юристів міста Києва до Дня Конституції України проводить Національний конкурс наукових робіт «Роль молоді у розвитку місцевого самоврядування в Україні».

Метою конкурсу є підтримка обдарованої молоді, створення умов для її творчого зростання, залучення молоді до розвитку місцевого самоврядування, активізація науково-дослідницької діяльності студентів та аспірантів.

До участі запрошуються учні ‒ члени Малої академії наук України, студенти й аспіранти вищих навчальних закладів та наукових установ України.

Конкурс проходить з 12 березня по 28 червня 2018 року. Прийом конкурсних робіт триває до 1 червня 2018 року.

Переможців визначить експертна рада, у складі якої ‒ провідні юристи, що зробили значний внесок у розвиток юридичної професії, науково-педагогічні працівники, представники Інституту політико-правових та релігійних досліджень, представники центральних органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадських організацій та інші особи, які мають відповідні наукові знання.

Конкурсні роботи разом із заявками визначеного зразка і рецензією наукового керівника слід надсилати у паперовому вигляді засобами поштового зв’язку на адресу Інституту політико-правових та релігійних досліджень: 03150, м. Київ, вул. Велика Васильківська, 57/3 ‒ і в електронному на e-mail: institnte2014@ukr.net, з позначкою «На Конкурс».

Кожен учасник може подати не більше 1 конкурсної роботи.

Додаткова інформація: Герасименко Олександр Олександрович, організатор

institute2014@ukr.net

www.facebook.com/institute2015.

27.03.2018
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН