Партнери

Конкурс есе серед школярів 8–11-х класів «Стародавній світ і середні віки в сучасній літературі та кіно»

Кафедра історії стародавнього світу та середніх віків історичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка оголошує конкурс есе серед учнів 8‒11-х класів на тему «Стародавній світ і середні віки в сучасній літературі та кіно».

Це має бути оригінальний текст з елементами аналізу літературного твору, написаного будь-яким письменником у ХХ ст., фільму чи серіалу і відображення у ньому тем, пов’язаних зі стародавнім світом, античністю чи середньовіччям.

Роботи мають бути виконані українською чи англійською мовами обсягом до 15 аркушів (шрифт Times New Roman, кегль 14, інтервал 1,5) і ретельно вичитані.

Зважаючи на популярність таких романів, як «Пісня льоду та полум’я» Джорджа Мартіна чи «Гаррі Поттер» Джоан Роулінг, кінофільмів на їхній основі, в сучасному суспільстві формуються стереотипи щодо давніх епох, а часто справжні сюжетні історії, використані авторами, залишаються невідомими для читачів/глядачів.

Ми сподіваємося, що конкурс есе допоможе глибше пізнати сучасну культуру і зацікавити історичною наукою.

Переможці конкурсу отримають цінні подарунки, а їхні твори будуть опубліковані окремою збіркою. Конкурс триватиме до 20 квітня 2018 року.

Надсилайте ваші есе на адресу:

ancient.medieval.knu@gmail.com.

19.03.2018

Всесвітній тиждень мозку – 2018 (12–18 березня)

Для всіх охочих дізнатися, як побудований та працює наш мозок, чому відбуваються збої в його роботі та як їм запобігти, організатори Всесвітнього тижня мозку в Україні підготували науково-популярні демонстрації, фільми та лекції.

12 березня в Київській міській раді (вул. Хрещатик, 36) о 17.30 відбудуться відкриття Тижня мозку та дві лекції для біологів і медиків («Тривога: біологія і соціологія» та «Вакцинація і мозок»). Вхід безкоштовний, але потрібна попередня реєстрація: https://goo.gl/wz4MHk

13, 14 і 15 березня о 19.00 в Інституті фізіології імені О. О. Богомольця (вул. Богомольця, 4) всіх охочих чекають на засідання НейроКіноКлубу. У програмі – перегляд художніх фільмів («Бічний аміотрофічний склероз», «Аутизм», «Інсульт»), сюжет яких ґрунтується на історії людей із неврологічними чи психіатричними захворюваннями, із подальшим обговоренням наукової складової показаної історії. Вхід вільний.

16 березня о 12.00 в Інституті фізіології імені О. О. Богомольця для фахівців з нейронаук відбудеться лекція нейробіолога з Єрусалимського Університету, професора Аміра Амеді (Amir Amedy). Тема – пластичність мозку, інтеграція різних сенсорних систем та застосування наукових знань у реабілітації пацієнтів. Вхід вільний, лекція англійською без перекладу.

17 березня з 11.00 до 14.00 в Інституті фізіології імені О. О. Богомольця проводитимуться «нервові» Дні науки, під час яких учені розкажуть та наочно продемонструють різні аспекти функціонування нервової системи («Як працює пам’ять?», «Шизофренія», «Канабіс: за і проти. Погляд вченого», «Музика й мозок», «Як зробити свій мозок здоровим та потужним?»

З 14.00 до 16.00 відбуватимуться демонстрації: «Розглянь мозок зсередини», «Як ген медузи допомагає лікувати хвороби мозку», «Виміряй власну чутливість!», «Поведінка й мозок».

17 березня також відбудеться відбірковий етап Нейроконкурсу – змагання школярів з нейронаук через тестування в мережі Інтернет, що є частиною міжнародного змагання Brain Bee. Учасникам запропонують завдання на знання будови та функцій головних частин нервової системи, причин нервових хвороб та способів їх лікування. Найкращих учасників запросять на фінал до Києва в Інститут фізіології імені О. О. Богомольця, де 7 квітня визначать кращого юного мозкознавця України. Національний чемпіон представить країну на міжнародному змаганні, яке пройде в липні в Берліні під час Форуму Федерації європейських товариств нейронаук (FENS.org) – одного з найбільших зібрань учених світу, що досліджують нервову систему. Подробиці про конкурс, матеріали для підготовки та реєстрація – на офіційному сайті http://brainbee.in.ua/

Аудиторія – всі охочі, особливо школярі різного віку з батьками.

Детальніше:

(066) 9914249, (044) 2562480, (044) 2552546

05.03.2018

Моя школа майбутнього

У рамках Українсько-німецького року мов 2017/2018 оголошується конкурс для вчителів від Goethe-Institut в Україні.

Якщо у вас є бачення, як реформа освіти змінить вашу школу, знаєте, як виглядатиме ваша школа майбутнього, спробуйте поекспериментувати і розкажіть про це!

Оберіть разом з колегами одну з центральних тем реформи освіти для планування вашого уроку, що безпосередньо стосується вашої школи й оточення. Документація німецькою мовою має відображати зміст, цілі, результати проекту і показати окремі (методично-дидактичні) кроки, за якими він був проведений. Покажіть, наприклад, як можете поєднати компетентності з цифровими технологіями, розробіть разом з колегами проект компетентнісно-орієнтованого міждисциплінарного уроку чи поміркуйте, як освітнє середовище впливає на процес навчання ваших учнів і як ви, спираючись на ці знання, можете розробити проект. А згодом проведіть його оцінювання за конкретними, попередньо визначеними чинниками.

Команда вчителів, яка представить найкращу розробку проекту, отримає можливість поїхати до Німеччини для ознайомлення з інноваційними закладами та формами роботи в рамках шкільної освіти Німеччини. Друге та третє призові місця отримають матеріали про тематичні напрями реформи освіти для шкільної бібліотеки. Десять найкращих проектів представлять у червні 2018 року на Освітньому конгресі і будуть опубліковані на сайті Goethe-Institut в Україні як приклади належної практики.

До конкурсу запрошуються всі державні загальноосвітні школи, де викладається німецька, або школи, де вона запроваджується з 2018/2019 навчального року. Команда має складатися мінімум із двох осіб, принаймні один із її членів має викладати німецьку мову як першу чи другу іноземну. Всі члени команди мають бути офіційно працевлаштовані у школі. Принаймні одна група учнів має бути частиною проекту. Вона може складатися із школярів будь-якого року навчання, будь-якого класу чи дисципліни – основна передумова – щоб учні як клас або група вивчали німецьку мову.

Проекти можна надсилати до 31 березня 2018 року.

За детальною інформацією звертайтеся:

  • Сюзанне Бекер – керівника мовного відділу Goethe-Institut в Україні (susanne.becker@goethe.de);

  • Єви Корб – референта відділу «Педагогічна кооперація з німецької мови» Goethe-Institut в Україні (eva.korb@goethe.de);

  • Володимира Волика – координатора Українсько-німецького року мов 2017/2018 (volodymyr.volyk@goethe.de);

  • (044) 496-97-85.

23.01.2018

Захід «Teens Eco It-Space»

17 листопада о 15:30 Київська МАН спільно з факультетом філософської освіти і науки НПУ імені М. П. Драгоманова та НЦ «МАНУ» проведуть захід «Teens Eco It-Space».

Експерти у сфері ІТ й екології, викладачі та студенти разом із модератором заходу – кандидатом філософських наук Надією Адаменко – й учасниками IV Всеукраїнської олімпіади з філософії для школярів комплексно розглянуть аспекти можливої небезпеки розвитку інформаційних технологій і знайдуть відповіді на такі нагальні питання:

• Чи може бути екологія підґрунтям для розвитку інформаційних технологій?
• Небезпека від ІТ – це надумана та необґрунтована проблема чи реальна загроза?
• Ажіотаж навколо небезпечних інформаційних технологій у світлі сучасності – це спосіб звернення уваги на реальні проблеми чи лише предмет маніпуляцій цим питанням?

На завершення заходу школярі запропонують візію свого еко-ІТ-майбутнього у формі футурологічного прогнозу.

Запрошуємо всіх охочих!

Адреса: м. Київ, вул. Хрещатик, 10, велика зала Центру інновацій та IT-технологій «iHUB».

Сторінка заходу у Facebook – за лінком.

Вхід вільний, але обов’язкова реєстрація.

16.11.2017

Стартує Німецький цифровий дитячий університет від партнерів Малої академії наук України

Kinderuni – це безкоштовний освітній проект Goethe-Institut в Україні для дітей віком від 8 до 12 років. Він допомагає дітям знаходити відповіді на питання з різних сфер науки та в ігровій формі знайомить їх з німецькою мовою.

Відкриття Дитячого університету Kinderuni у Києві відбудеться 12 листопада 2017 р.

Зареєструватися на відкриття можна до 31 жовтня 2017 р. за посиланням.
26.10.2017

Безкоштовне стажування талановитої молоді України та діаспори у ВРУ, органах виконавчої влади та центральних ЗМІ

Стажування відбудеться з 14 по 22 листопада у рамках співпраці зі Світовим конгресом українських молодіжних організацій. До участі запрошуються молоді люди віком від 18 до 35 років.

Під час проходження стажування молодь матиме змогу отримати нові знання та професійні навички; буде залучена до діяльності органів виконавчої влади, серед яких ‒ міністерства молоді та спорту й інформаційної політики; матиме можливість взяти участь у парламентських слуханнях про становище молоді в Україні; дізнається, як працює законодавча гілка влади і візьме безпосередню участь у виробництві новин (у роботі інформаційного агентства «Укрінформ» та телеканалу «UA/TV»).

Основні вимоги до учасників стажування:

  • активність та досвід роботи з молоддю у громадському або державному секторі;
  • готовність ділитися досвідом та активно працювати під час стажування;
  • зацікавленість у подальшому поширенні отриманого досвіду.

Прийом заявок триває до 20 жовтня. Інформацію про відібраних учасників буде повідомлено 23 жовтня.

Проживання, харчування та логістика по Києву забезпечується Міністерством молоді та спорту України. Витрати на проїзд до Києва і зворотну дорогу не відшкодовуються.
По закінченні учасники отримають сертифікати.

Контакти: (044) 284-30-26 (відділ регіональної молодіжної політики та підтримки ініціатив молоді департаменту молодіжної політики Міністерства молоді та спорту України).

10.10.2017

Проект «Лекції майбутнього»

Європейська мала академія наук розпочинає проект «Лекції майбутнього».

Першу лекцію 1 березня проведе футурист і експерт з інновацій зі США Сесіль Соммерс. Основні сфери її діяльності – новітні тенденції, ринки та технології, що змінюють майбутнє.

Тема лекції: «Think Out of the Present: How Future Trends Inspire Innovations». Лекція англійською мовою (буде і синхронний переклад).

Участь безкоштовна! Однак кількість місць обмежена. Щоб взяти участь, потрібна реєстрація.

Адреса: вул. Б. Хмельницького, 19–21, БЦ «Леонардо», 2 поверх.

Початок: 17:00 (тривалість – 2 години).

2 березня Сесіль Соммерс проведе воркшоп, який дасть змогу зробити необхідний крок уперед, що стане поштовхом до реалізації ідеї.

Тема воркшопу: «Becoming Unstoppable». Мова – англійська.

До участі запрошуються громадські активісти, підприємці-початківці та стартапери.

Участь безкоштовна! Однак кількість місць обмежена. Щоб взяти участь, потрібна реєстрація.

Адреса: вул. Біломорська, 1А (коворкінг «Платформа»).

Початок: 11:00 (о 10:30 – реєстрація учасників на місці; тривалість воркшопу – 3 години).

Детальніше про заходи за посиланням.

13.02.2017

Конкурс «Beamline for Schools»

З червня 2016 року по вересень 2017 року CERN проводить конкурс для старшокласників «Beamline for Schools». Учням пропонують придумати і провести науковий експеримент на пучках заряджених частинок прискорювача в CERN. Участь у змаганні можлива тільки в команді, у складі якої не менше 5 осіб (вік – 16+). Для цього потрібно заповнити заявку та надіслати відео з демонстрацією експерименту.

Дедлайн: 31 березня.

У червні будуть оголошені фіналісти (10–20 команд), з яких дві команди запросять до CERN. У вересні переможці проведуть свої експерименти у Європейській організації з ядерних досліджень.

Детальніше про конкурс за посиланням.

 

  

09.02.2017

Польсько-український спектакль «Дуб»

Запрошуємо на двомовний польсько-український спектакль «Дуб», який відбудеться 6 лютого в Київському академічному театрі юного глядача на Липках. Спектакль присвячений третій річниці трагічних подій на Майдані та вшануванню Героїв Небесної Сотні. Виставу створили українські та польські школярі 14–18 років із міст-побратимів Бидгощ (Польща) і Черкаси (Україна) у серпні – вересні 2016 року під керівництвом режисера Анджея Стружа.

Театральний проект ініційовано польським товариством «Клуб друзів України» з міста Бидгощ в особі його віце-президента Рафала Марцінковського. Ключовим партнером товариства у проекті є Перша міська гімназія Черкас.

Початок вистави: 19:00.

Адреса: м. Київ, вул. Липська, 15/17.

Вхід вільний за умови попередньої реєстрації.

Контакти: +38 0990583045 (Рафал Марцінковський).

02.02.2017
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН