Джулгаков Дмитро Віталійович

Ще зі школи моїми захопленнями стали математика 
та сучасні інформаційні технології. 
Саме у гармонійному поєднанні цих напрямків 
я бачу своє професійне майбутнє 
і можливість принести користь суспільству.

Дмитро Джулгаков 

Дмитро Джулгаков – випускник Малої академії наук 2006 року. Але його неординарну особистість яскраво пам’ятають як учні, так і члени журі й організатори Всеукраїнського конкурсу-захисту учнівських наукових робіт. А причина проста: Дмитро чотири роки поспіль ставав переможцем ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України, його рівень знань був найвищим, а дослідницькі роботи – кращими із кращих.

Дмитро Джулгаков народився 20 вересня 1989 року в м. Харкові. Батько – Віталій Георгійович – працює викладачем у Національному аерокосмічному університеті ім. М. Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут», мати – Оксана Василівна – бухгалтер у стоматологічній поліклініці.

Своє навчання в Харківському територіальному відділенні Малої академії наук Дмитро розпочав у 2003 році. Перші два роки він займався в секції «Комп’ютерні мережі, бази та банки даних» у відділенні обчислювальної техніки та програмування. У 2005 та 2006 роках Дмитро дещо змінив напрям досліджень – і наступну свою розробку він захищав у секції «Системне програмування та заходи інформаційної безпеки». Власне зацікавлення певним напрямом дослідження, сильні знання точних наук, чітка мотивація і бажання перемагати дали свій результат. У фіналі Всеукраїнського конкурсу-захисту учнівських досліджень декілька років поспіль його роботам присуджувалися перші місця.

Коло наукових інтересів Дмитра у шкільному віці в основному було пов’язано із розробкою інструментальних систем для автоматизованого проектування програмного забезпечення. Найбільш досконалою стала власна програмна система, створена у 2005–2006 роках, – інтегроване середовище «Visual MCStudio» для візуального проектування програмного забезпечення однокристальних мікроконтролерів. На сьогоднішній день цей проект упроваджений у декількох коледжах і вищих навчальних закладах м. Харкова, використовується під час проведення лабораторних занять та виконанні курсових проектів.

Одночасно, займаючись дослідницькою роботою в МАН, талановитий учень брав активну участь в олімпіадах з інформатики та програмування різних рівнів. Найбільшим досягненням у таких випробуваннях стала срібна медаль на 18-й Всесвітній олімпіаді школярів з інформатики, що відбувалась у Мексиці в 2006 році.

З великою вдячністю згадує Дмитро про свого першого наукового керівника в Малій академії – доктора технічних наук, професора Національного аерокосмічного університету ім. М. Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут», завідувача кафедри інформаційних технологій проектування Сухореброго Віктора Гавриловича. Саме завдяки йому та науковому співробітнику цієї ж кафедри Гристану Арнольду Самуїловичу був обраний його головний науково-прикладний напрямок, який тоді був пов'язаний із автоматизованим проектуванням програмного забезпечення контролерів. Також своїм успіхам він дуже завдячує батькам, які змалку виховували в ньому виважену індивідуальність у поглядах, поважали та підтримували його власну думку.

Зараз Дмитро Джулгаков навчається у Національному технічному університеті «Харківський політехнічний інститут» за спеціальністю «Прикладна математика». Він продовжує розвивати та вдосконалювати набуті знання і наукові навички під керівництвом завідувача кафедри комп’ютерної математики і математичного моделювання Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», лауреата Державної премії України, доктора технічних наук, професора Леоніда Михайловича Любчика. Деякий час Дмитро брав участь у масштабній розробці системи автоматизованого проектування програмного забезпечення промислових контролерів для потужного енергетичного обладнання. В результаті – за матеріалами цієї   розробки опубліковано у співавторстві 5 статей у збірках наукових праць.

Окрім наукової роботи, Дмитру подобається займатися спортивним програмуванням за міжнародною системою ACM. У жовтні 2007 року у складі команди НТУ «ХПІ» він брав участь у півфіналі міжнародної студентської першості з програмування у Бухаресті. Також молодий обдарований дослідник намагається розвивати спортивне програмування ACM на регіональному рівні, зокрема він є автором задач для трьох відкритих чемпіонатів школярів Харківської області. Для проведення змагань ним була розроблена та розміщена як Internet-ресурс програмна система для автоматичної перевірки розв’язків задач учасників у реальному часі.

Дмитро говорить: «Мала академія наук є неоціненним скарбом для кожного її вихованця. Як для мене, вона стала справжньою школою життя…

Переконаний, що філософією успіху є щоденна наполеглива праця і самоосвіта у галузі, яка припадає до душі. Якщо сфера діяльності людини відповідає її духовним прагненням та фізичним можливостям, навіть певна рутинна робота може приносити задоволення. Хоча, звичайно, творча робота влаштовує найбільше.

Я вважаю себе справжнім українцем і саме в Україні хотів би працювати та розвивати інформаційні технології, тим більше, що цей сегмент ринку бурхливо зростає. Я дуже люблю свій край, я в захопленні від нашої мови, краси карпатської природи, нашої багатої культури. І впевнений, що український народ врешті зможе дійти до розуміння своєї державності й самоповаги».

Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН