Дмитренко Максим Анатолійович

У майбутньому, окрім своєї роботи за професією, я планую не забувати й про те, що відкрило мені двері у світ науки. Це – учнівські конкурси науково-технічного спрямування, організовані Малою академією наук.У мене є велике бажання допомагати педагогам розвивати їх справу, яка є надзвичайно важливою і корисною для молодого покоління нашої держави!

МАКСИМ ДМИТРЕНКО

Максим Дмитренко закінчив Малу академію декілька років тому. Проте назвати його колишнім учнем занадто просто. Максим на сьогодні є вже справжнім колегою працівників навчального закладу. Він співробітничає з Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді. Його щороку можна побачити під час проведення фіналу Всеукраїнського конкурсу-захисту учнівських дослідницьких робіт, де він по-братськи підтримує юних однодумців, спілкується зі своїми наставниками – і надихається на нові дослідницькі проекти і нові справи.

Максим Дмитренко народився 13 січня 1989 року в м. Запоріжжі у сім’ї інженерів.

Знайомство з науковим дослідництвом у Максима почалося ще зі школи, але серйозне захоплення відбулося із приходом до гуртка «Винахідницький» Запорізького територіального відділення Малої академії наук (ЦНТТУМ «Грані»), де у 2003 році він став дійсним членом МАН і в тому ж році зайняв перше місце на обласному етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту учнівських дослідницьких робіт. Це був 9 клас...

Дослідницько-пошукова діяльність виявилась для Максима не лише захоплюючою справою. Старшокласник зрозумів, що його праця може, врешті-решт, знадобитися для не такого далекого важливого періоду, коли треба буде вибирати свій професійний шлях. Така мотивація підбадьорила Максима працювати ще з більшим натхненням, і кропітка діяльність виправдала себе – юнак наступного року посів перше місце у техніко-технологічному відділенні (зараз науково-технічне) на всеукраїнському етапі. Ця перемога запам’яталася Максимові ще й тим, що він отримав несподіваний приємний подарунок – поїздку до Женеви для ознайомлення із Всесвітньою організацію інтелектуальної власності від Державного департаменту інтелектуальної власності України.

Наступний і останній рік навчання в Малій академії, за словами Максима, були найважчими. Але це не завадило йому у складі команди Запорізької області брати участь та перемагати у різноманітних конкурсах: Турнірі юних винахідників та раціоналізаторів (м. Чернігів), Тижні винахідництва та раціоналізаторства (м. Київ), Конкурсі науково-технічних проектів «Природа-Людина-Виробництво-Екологія» (м. Київ), Intel-ЕкоУкраїна (м. Київ), конкурсі «Юнацький Водний Приз» та у Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук.

Перемоги та перші місця на всеукраїнських конкурсах, цілеспрямована та злагоджена робота в команді дали шанс спробувати свої сили і на міжнародному рівні. Так, у травні 2006 р., Дмитренко Максим із учнями ЦНТТУМ «Грані» захищав командний проект на одному з найпрестижніших конкурсів Intel-ISEF, який проходив у м. Індіанаполіс (Індіана, США). Спільний проект мав назву «На п’ятдесят відсотків більш ефективне екологічно чисте джерело енергії». У результаті МАНівці отримали спеціальну нагороду – першу відзнаку від Міжнародного наукового товариства Sigma XI за сприяння співпраці між різними галузями науки.

А закінчилось навчання талановитого юнака в Малій академії поїздкою до Стокгольма на Міжнародний етап конкурсу «Юнацький водний приз», який проходив у серпні під час Всесвітнього водного тижня. Там був представлений командний проект під назвою «Комплексна установка для очищення промислових стічних вод».

Міжнародні поїздки дали можливість Максиму не лише позмагатися, порівняти себе із молодими науковцями зі всього світу, але й познайомитись і затоваришувати із багатьма цікавими однолітками різних країн. Їхнє спілкування, обмін досвідом та ідеями продовжується і на сьогодні.

Результатом наполегливої науково-дослідницької роботи були не лише перемоги у конкурсах. Іншим результатом пошукової діяльності Максима та його товаришів стали патенти України на винаходи та корисні моделі, а саме:

1. Вітровий двигун із секціями-пластинами.

2. Пристрій для очистки води від ціанідів та родонітів.

3. Комплексна система очистки промислових стічних стоків.

4. Пристрій для стабілізації частоти обертання генератора змінного струму вітрової станції.

5. Пристрій для регулювання напруги генератора змінного струму вітрової станції.

6. Хвильова енергетична установка (що перетворює енергію хвиль водойми у електричну).

Наукові розробки талановитої учнівської молоді були відзначені фахівцями як актуальні, практичні і відповідні потребам Запорізької області. Обрати ж цей напрям дослідницької діяльності допоміг юним науковцям, і безпосередньо Максиму, кандидат педагогічних наук, заступник декана фізичного факультету Запорізького національного університету Андрєєв Андрій Миколайович. «Саме мій науковий керівник, Андрій Миколайович, – розповідає Максим, – підштовхнув мене до обраної тематики моїх наукових досліджень і допоміг у подальшій роботі. Людей, які так віддані обраній справі, мабуть, дуже мало. Часто він міг сидіти з учнями після уроків до пізньої ночі! А ще він справжній друг – завжди підтримає і допоможе!»

Також Максим завдячує своїм успіхам вчителям гімназії № 28, колективу ЦНТТУМ «Грані» та керівництву Запорізького національного університету. Особливу вдячність юнак висловлює Мінаєву Юрію Павловичу, який був першим порадником у його науковій діяльності. Тепло згадує Максим Туманову Ірину Ігорівну – спеціаліста патентно-ліцензійного відділу ЗНУ, яка навчила ініціативних талановитих МАНівців правильно готувати і оформлювати необхідні документи, що однозначно допомогло у прискоренні справи патентування. Вона також підтримувала юнаків і в обговоренні самих винаходів. І, звісно, Максим дякує за велику підтримку своїм батькам.

Займаючись різноманітними проектами, Максимові у процесі роботи доводилось торкатися й проблем автоматизації наукових досліджень. Тому не дивно, що свою майбутню професію обдарований хлопець вирішив пов’язати з обчислювальною технікою і програмуванням.

Зараз Дмитренко Максим навчається у Фізико-технічному інституті Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» за спеціальністю «Захист інформації в комп’ютерних системах та мережах». Він прагне здобути інтегральну освіту, що дасть можливість використовувати набуті знання в різних напрямах професійної і наукової діяльності.

Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН