Ганиченко Юрій Валерійович

 Мала академія з роками стала часткою мого життя.
Вона дала мені дорогу у майбутнє,
і я теж хочу зробити для неї щось важливе...

ЮРІЙ ГАНИЧЕНКО

Навчання в Малій академії для Юрія Ганиченка стало певним експериментом в його житті. І це пов’язано не лише з тим, що юнаку довелося випробувати себе в ролі молодого науковця. Юрій вперше серед МАНівців вирішив у своєму дослідженні інтегрувати дві абсолютно різні дисципліни – українську літературу і математику: по-своєму, по-новому і по-юнацьки ризиковано! Та красива перемога була переломним етапом для одинадцятикласника…

Ганиченко Юрій Валерійович народився 16 серпня 1989 року в багатодітній сім’ї в м. Сумах. Середню освіту здобув у міській спеціалізованій школі І–ІІІ ступенів № 10 ім. О. А. Бутка, яку закінчив зі срібною медаллю. Нині він студент ІІІ курсу механіко-математичного факультету Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченка.

До Малої академії наук Сумського територіального відділення Юрій завітав у 2003 р. і став її слухачем. З наступного року як дійсний член Малої академії він брав постійну участь у різноманітних заходах навчального закладу і, відповідно, у Всеукраїнському конкурсі-захисті учнівських науково-дослідницьких робіт.

Перше дослідження юного науковця мало назву «Особистість Павла Грабовського в поетичній та епістолярній спадщині», у якому проводився аналіз збірок поета, а також листів, написаних митцем і адресованих йому протягом життя. Новизною роботи був розгляд нерозривних взаємозв’язків життя П. Грабовського з його поетичною та епістолярною спадщиною.

Наступна робота була написана Юрієм на тему: «Петро Карманський у контексті „молодомузівського” періоду». Її наукова новизна та актуальність визначались у недостатній розробці теми в радянські роки, адже критика цього часу жахалася модернізму, характеризувала його як занепадництво, а діяльність модерного мистецького угруповання «Молода муза», керівником якого був П. Карманський, була окреслена декадансом початку ХХ століття.

Останній рік навчання юнака в Малій академії наук був особливо цікавим тим, що він опрацьовував наукові аспекти одразу двох, на перший погляд, несумісних дисциплін – української літератури та математики. Дослідження проводилися Юрієм за темами: «Петро Карманський і Василь Пачовський у контексті „молодомузівського” періоду», а також «Подільність. Числові конгруенції та остачі». Над роботою з математики активний учень працював самостійно, без наукового керівника. У ній були власноруч складені задачі, розглянуті завдання ІІІ–ІV етапів всеукраїнських учнівських олімпіад і турнірів юних математиків, проведені власні дослідження, результатом яких стало описання теорії щодо розв’язання задач на подільність, виведення нових тверджень.

Різновекторна науково-пошукова діяльність виявилась для Юрія цікавою і результативною. За час навчання в Малій академії талановитий хлопець вісім разів захищав свої дослідницькі роботи: чотири рази на ІІ (обласному) і стільки ж на ІІІ етапах Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України, виборюючи призові місця.

Звичайно, неможливо досягти успіху без мудрих наставників. Цікавість до гуманітарних наук та наукового пошуку виникла у Юрія завдяки творчій співпраці з Владимировою Валентиною Миколаївною – кандидатом філологічних наук, доцентом Сумського державного педагогічного університету ім. А. С. Макаренка. Першим, хто помітив і розвинув схильність Юрія до природничих наук, була вчителька рідної школи А. І. Азаренкова – педагог вищої категорії, віддана своїй професійній справі особистість. Під час проведення занять Альона Іванівна використовує ефективну методику навчання математики, що сприяє зацікавленню учнем пропонованим матеріалом. Завдяки допомозі, підтримці й настановам своєї вчительки Юрій неодноразово ставав учасником і переможцем ІІ–ІV етапів всеукраїнських олімпіад, призером командних змагань у VI–VIII всеукраїнських турнірах юних математиків. Також Юрій висловлює слова вдячності викладачам Сумського державного університету, кандидатам фізико-математичних наук – Назаренку Олександру Максимовичу та Ячменьову Володимиру Олександровичу, які були науковими консультантами під час конкурсних випробувань. Важливу роль на шляху до самовизначення юного науковця відіграла й людина, яка була завжди поруч під час захистів на Всеукраїнському конкурсі науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії, допомагала у розв’язанні різних питань та надавала неабияку підтримку, – це завідувач відділу науково-дослідницької роботи учнівської молоді Сумського обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю Герасименко Оксана Валеріївна.

Окрім української літератури та математики, Юрій серйозно захоплюється спортом (спортивне орієнтування – І розряд), foot-quest, більярдом, а також полюбляє подорожувати (зокрема, в Крим, Карпати та інші мальовничі місця України).

Навчаючись в університеті, Юрій продовжує підтримувати зв’язки з Малою академією, працює в Сумській обласній школі юного математика при Сумському інституті післядипломної педагогічної освіти, член журі ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики. І на сьогодні вже є науковим керівником переможця ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малій академії наук України у 2008 році, перспективної дослідниці Третяк Ганни.

Так народжуються молоді таланти…

Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН