Рогальський Олександр Францович

Моїм переконанням є те, що у сучасному світі людина повинна навчатися безперервно.

Олександр Рогальський

В особі Олександра Рогальського щасливо поєдналися доброзичливість, порядність, талант викладача, котрий вміє синтезувати у своїй роботі педагогічну майстерність, душевну щедрість i молодечу енергію. Саме так говорять про нього і студенти, і сивочолі викладачі, які знають його близько.

Народився Олександр 19 січня 1980 року в м. Херсоні. Одружений, дружина Надія – доцент кафедри фінансів Херсонського національного технічного університету. Разом виховують сина Ярослава.

Перші спроби Олександра займатися науково-дослідницькою діяльністю належать ще до часів його навчання в 7-8 класах школи № 32 м. Херсона. Тоді юнак серйозно захопився точними науками, що дало незабаром позитивні результати. Вже у восьмому класі Олександр став учасником Всеукраїнської олімпіади з хімії, ввійшов у двадцятку кращих учнів на обласних олімпіадах з математики та фізики. Так набувався досвід, загартовувався характер.

Важливим кроком для Олександра став перехід до фізико-технічного ліцею при Херсонському індустріальному інституті. У ліцеї наукову роботу зі школярами було поставлено на серйозний рівень. Одночасно в учня виявились прогалини у знаннях з англійської мови, тому, навчаючись у десятому класі ліцею, Олександру довелось інтенсивно протягом року займатись нею додатково в гуртку при Палаці дітей та юнацтва м. Херсона. Проте знання англійської мови повернулись сторицею, бо саме в цей час юнак більш предметно захопися інформатикою та питаннями застосування комп’ютерної техніки. А пізніше, під час поїздок до Франції, Голландії, Польщі, Туреччини, і англійська виявилась дуже доречною.

Одночасно з навчанням у ФТЛ, з кінця 1995 р., Олександр займався науковою роботою в Херсонському відділенні Малої академії наук. Наявний досвід дослідницької роботи і участі у змаганнях високого рівня дався взнаки. Тому вже першого року за роботу «Щоденник ділової людини» в секції програмування і обчислювальної техніки талановитий учень отримав звання кандидата в члени МАН, а ще через рік став дійсним членом Малої академії наук.

Після закінчення фізико-технічного ліцею Олександр вступив до Херсонського індустріального інституту, який згодом отримав статус університету. Навчаючись у вузі, він вів активне студентське громадське життя – організовував змагання з інтелектуальних ігор (у 1998 р. на змаганнях студентів у грі «Парламентські дебати» команда Олександра посіла перше місце на Всеукраїнських змаганнях, що проходили в Одесі), виступав на сцені у складі студентського театру, один рік був капітаном збірної команди КВК університету. І також продовжував займатися науковою діяльністю. Вже у студентські роки Олександр був учасником щорічних студентських наукових конференціях, мав декілька публікацій у наукових виданнях. Як стипендіат Президента України був нагороджений цінним подарунком у Палаці культури «Україна» з рук тодішнього міністра у справах сім’ї і молоді В.П.Довженко. У Херсонському державному технічному університеті в 2000 році він отримав диплом бакалавра менеджменту, а через рік у 2001 році – диплом спеціаліста з інформаційних систем в менеджменті (обидва дипломи – з відзнакою).

Після закінчення університету Олександр Рогальський був направлений на роботу в ХДТУ на посаду асистента кафедри зовнішньоекономічної діяльності.

Того ж року він поступив до аспірантури за спеціальністю «АСУ та прогресивні інформаційні технології». Схиляючись до вивчення економіки, у 2003 році, паралельно з навчанням в аспірантурі, обдарований юнак закінчив магістратуру та отримав диплом з відзнакою магістра з економічної кібернетики, що вважається вищою економічною освітою. Це дало можливість перейти до аспірантури за спеціальністю «Економіка, організація і управління підприємствами», закінчити її достроково і в 2004 році (через 9 років після початку роботи в МАН!) захистити дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук.

Як перспективного спеціаліста Олександра незабаром запрошують на посаду доцента кафедри міжнародного маркетингу і менеджменту ХНТУ, а також очолити секцію міжнародної інформації. Невдовзі його призначають заступником завідувача кафедри. У 2004 р. він стає призером Всеукраїнського конкурсу "Вчитель-новатор", організованого Академією педагогічних наук України. У 2006 р. Олександру присвоєно вчене звання доцента кафедри міжнародного маркетингу і менеджменту. У 2005-2007 рр. як молодий вчений він отримує стипендію Кабінету Міністрів України. З 2006 р. Олександр Рогальський – заступник декана факультету міжнародних економічних відносин ХНТУ.

Результати наукових досліджень Олександра опубліковано майже у 40 наукових роботах, серед яких два навчальних посібника та два патенти на винаходи. На сьогодні ним підготовлено до видання наукову монографію. Всі навчальні дисципліни, які викладає доцент Рогальський О.Ф., мають прекрасне навчально-методичне забезпечення (ним підготовлені курси лекцій з низки навчальних предметів, методичні вказівки для проведення лабораторних занять, тести тощо). Колеги зазначають, що Олександру характерна дуже цінна риса – глибинне осмислення явищ науковця і талант педагога.

Життєвий досвід підказує, що на розвиток наукових здібностей і педагогічної майстерності особистості завжди впливає зустріч з якоюсь творчою, натхненною людиною, професіоналом своєї справи. Так і Олександр не є винятком. «На мене як молодого вченого, – розповідає Олександр, – вплинуло багато осіб, з якими щасливо звела мене доля. Це директор школи № 32 м. Херсона Яцина Б. В., директор ФТЛ Бабенко М. І., декани факультетів ХНТУ професори Миколайчук Н. С. і Крючковський В. В., д.е.н., професор Онищенко В. П. (Українська академія зовнішньої торгівлі), д.е.н., професор Бельтюков Є. А. (Одеський національний політехнічний університет), д.е.н., професор Редькін О. С. (Одеська національна академія зв’язку ім. О. С.Попова)». Олександр Рогальський i сьогодні у творчому неспокої, гідно несе прапор знань, отриманий від своїх учителів.

Окрім професійних справ, Олександр у вільний час віддає перевагу інтелектуальним іграм: ”Що? Де? Коли?”, ”Брейн-ринг”, “Своя гра” тощо. Разом зі своєю командою з брейн-рингу він побував на змаганнях у багатьох містах України. Миколаїв, Одеса, Харків, Дніпропетровськ, Луцьк – ось далеко не повній перелік міст, куди виїздила команда на змагання і здобувала переможні місця.

Олександр Рогальський створив та адмініструє декілька успішних інтернет-проектів. Особливу популярність має один із кращих на півдні країни інтернет-сайтів для викладачів – ALMAMATER, який Олександр веде спільно зі своєю дружиною Надією. Крім того, він реалізує навчальні програми для студентів Херсонського національного технічного університету та слухачів факультету перепідготовки і підвищення кваліфікації університету.

Творчий потенціал Олександра цим не вичерпується. На сьогодні ним заплановано ще не один проект для розвитку креативних здібностей педагогів та юних обдарувань. На його розробки завжди чекають і сподіваються на найшвидшу реалізацію.

Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН