Аукціон ідей

 • thumb_98qftwh8i13.jpg

  Новий безпілотний літальний апарат

  Рік: 2013
  Наукове відділення: Авіа- та ракетобудування, машинобудування та робототехніка

  Громко Іван Віталійович,
  учень 11 класу навчально-виховного комплексу «Олександрійський колегіум – спеціалізована школа» Олександрійської міської ради Кіровоградської області

  Історія безпілотних літальних апаратів (БПЛА) бере свій початок від 1910 р. Аналізуючи історичні факти, дослідники дійшли висновку: в найближчі роки сфера БПЛА має перейти на наступний рівень розвитку, тобто мають з’явитися нові типи безпілотників, які замінять старі.

  Передбачаючи такий розвиток подій, майбутні спеціалісти розглянули всі найперспективніші на сьогодні безпілотники. Для того щоб випередити найсучасніші розробки провідних країн світу, довелося брати до уваги політичний, економічний і військовий аспекти окресленого питання. На основі цих даних, а також раніше зробленого висновку, визначені вимоги, яким має відповідати безпілотник наступного покоління. Ґрунтуючись на цих вимогах, здібний дослідник почав створювати апарат, що не має аналогів.

  При поетапному створенні апарата використані найсучасніші наукові досягнення, насамперед у сфері конструкції літальних апаратів. Також для обчислення деяких технічних характеристик застосовані комп’ютерні технології у вигляді середовищ фізичного моделювання.

  Під час добору озброєння, електронного оснащення і двигунів майбутній спеціаліст намагався використовувати якомога більше компонентів вітчизняного виробництва, що зробило безпілотник дешевшим і ефективнішим.

  У результаті було не тільки дотримано всіх поставлених вимог, а й перевершено їх. За бойовою живучістю новостворена модель переважила такі найсучасніші штурмовики, як A-10 Thunderbolt II і Су-39. А за маневреністю його пропорційно можна зрівняти із Су-27 і МіГ-29.

  Такий БПЛА має значний резерв для модернізацій, що автоматично продовжує його життя як сучасного літака. Він не має аналогів за універсальністю не тільки серед БПЛА, а й серед інших бойових машин. За рахунок модульної конструкції можна переробити цивільний варіант у військовий або навпаки – за декілька годин за наявності відповідних двигунів.

  Обдарований хлопець вважає, що, беручи до уваги сучасні методи ведення війни і політичну ситуацію у світі, такий БПЛА матиме значний попит у всіх без винятку країнах, оскільки він вирішує декілька проблемних завдань одночасно.

Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН