Аукціон ідей

 • thumb_1a9q191528r.jpg

  Економічний корегофон

  Рік: 2011
  Наукове відділення: Електроніка та приладобудування

  Ігнатенко Владислав Олександрович,
  учень 9 класу ЗОШІ–ІІІ ст. № 1 м. Шостки Сумської області


  Науковий керівник: Федоров Юрій Володимирович, керівник гуртка «Юний конструктор» станції юних техніків Шосткинської міської ради

  Чи знаєте ви, що звичайний шум, що заважає нам чути, шкідливий фактор, з яким ми постійно боремося, виступає як лікувальний засіб? Лікування шумом в буквальному сенсі цього слова знайшло широке поширення в фоніатрії. Шумотерапією нерідко виліковуються такі неприємні захворювання мови, як заїкання, втрата голосу (афонія) і різного роду недоліки вимови (дизартрія).

  Заїкання – один з найчастіших недоліків вимови. По суті, воно є порушенням вимови, основною рисою якого є запинки при вимові, як правило, першого звуку слова. Здавалося б, усі ми іноді затинаємося. Але такі затримки і збої в мовленні здорової людини не мають нічого спільного із заїканням. Головна відмінність у тому, що заїка втрачає контроль над своїми органами мовлення, відчуває певну м’язову напругу.

  Цікаво, що чоловіки страждають подібною недугою в три рази частіше, ніж жінки. Сьогодні у світі заїкаються близько 1% дорослих і 3% дітей.

  При цьому необхідно зазначити, що заїкання — одне з найскладніших і тривалих мовленнєвих порушень. Це – захворювання всього організму і багато механізмів його виникнення досі залишаються невідомими. Заїкання з віком не зникає саме по собі, а навіть посилюється, змінюючи особистість.

  Проте вирішити цю проблему, стверджує юний винахідник, можна частково або навіть повністю виправити за допомогою нескладного пристрою. Людина, яка страждає на заїкання, з напругою стежить за власною вимовою. Якщо постійно відволікати увагу дією стороннього шуму і не давати змоги стежити за своєю вимовою, то іноді вдається відновити нормальне мовлення. Для проведення такого лікування потрібен генератор шуму – корегофон. Подібним приладом можуть користуватися також співаки і оратори для налаштування голосу перед публічним виступом: для цього потрібно близько 10 хвилин рахувати вголос при заглушенні. При вимкненні звуку людина завжди починає говорити голосніше, ніж звичайно, тому що знімається слуховий контроль.

  Нині існує кілька електронних пристроїв для створення «білого шуму», але всі вони аж ніяк не дешеві. Корегофон, розроблений талановитим учнем з Сумщини Владиславом Ігнатенком, є недорогою альтернативою наявним моделям. Прилад був зібраний за схемою мультивібратора на двох транзисторах типу р-п-р і п-р-п. Завдяки їх різній провідності відпала необхідність у розділовому конденсаторі і деяких інших деталях.

  Навантаженням генератора слугують телефони від слухових апаратів, які за допомогою спеціальних вставок з органічного скла закріплюються у вушних раковинах. Частота коливань, що генеруються, близько 150 Гц. Живлення приладу здійснюється від двох акумуляторів типу Д-0,06 загальною напругою 2,8 В. Витрачуваний струм – до 1 мА. Повністю заряджених акумуляторів вистачає на 40–50 годин безперервної роботи.

  Перевагами виготовленого юнаком пристрою є простота виготовлення, невелика кількість деталей, невелика ціна у порівнянні з аналогічними промисловими виробами, простота у використанні й малогабаритність. Економічний корегофон відрізняється мінімальною кількістю складових і може бути самостійно виготовлений кожним, хто має початкові навички у сфері радіотехнічного конструювання.

Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН