Аукціон ідей

 • thumb_4qzj7691anc.jpg

  Розробка системи відстеження безпілотних літальних апаратів (БПЛА)

  Рік: 2017
  Наукове відділення: Інформаційно-телекомунікаційні системи та технології

  Шумаков Максим Геннадійович,
  учень 11 класу Княгининівської спеціалізованої школи-інтернату «Центр освіти та соціально-педагогічної підтримки» Волинської області

  Розроблена школярем система відстеження БПЛА має великий потенціал у військових розробках і експлуатації квадрокоптерів на сході України. Адже під час війни така система надає можливість військовим отримувати інформацію щодо переміщення безпілотників у просторі незалежно від мережі Інтернет та GPS-навігації.

  Апаратний комплекс дає змогу отримувати дані щодо часу і напрямку польоту, інформацію про акселерацію та пройдений пристроєм шлях. Крім того, завдяки розробці можна стежити за зміною параметрів польоту БПЛА (контроль висоти, нахил фізичного тіла пристрою, швидкість переміщення), що можуть значно вплинути на безпечне та раціональне використання літальних апаратів.

  «Для створення системи відстеження БПЛА я використовував “комп’ютерний зір”. Ця технологія дозволяє створювати машини, які можуть виявляти та класифікувати об’єкти, а також стежити за ними», – розповів Максим.

  Система аналізує зображення, отримане під час роботи апаратного комплексу. Алгоритм оптичного потоку, враховуючи показники датчиків (гіроскопа, акселерометра, барометра), розраховує вектор зміщення (переміщення у певний момент часу), і користувачеві надається інформація про траєкторію польоту приладу. Очевидно, що траєкторія будується у площині, бо розроблений комплекс отримує двовимірне зображення, а інформація про висоту польоту надходить з барометра. Тож наступним кроком у розробленні проекту є використання модифікованого алгоритму оптичного потоку, який буде ґрунтуватися на оцінюванні дальності до об’єктів. Таке покращення дасть змогу будувати траєкторію польоту у просторі (3D-зображення) й отримувати більше інформації про переміщення БПЛА.

  Провівши дослідження серед патентів США та Європи (Німеччина), молодий науковець дійшов висновку: систем відстеження, які використовують алгоритми комп’ютерного зору, спираючись на оптичний потік, немає.

  Розробкою вже цікавляться іноземці, тому Максим прагне вдосконалити знання з англійської мови, щоб представляти проект на міжнародних виставках.

Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН